Maszyny stolarskie > Strugarki

dyma czy scheppach

(1/2) > >>

GC-Stolarz:
Witam kolegów

Czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą
http://allegro.pl/wyrowniarko-grubosciowka-scheppach-26cm-i3590092591.html
chcę sobie kupić tego typu maszynę ale się zastanawiam co wybrać, tą powyżej czy szukać naszej dymki, a może jakieś inne propozycje.
Wdzięczny będę za podpowiedzi.

MarcinW:
Jak pewnie przeczytales w wątku obok ja zakupiłem kilka dni temu dymę. Jedna z rzeczy, która mnie przekonała jest mozliwość i generalnie łatwość podłączenia róznych przystawek. Jak spojrzysz np. na "tablica.pl" jest całe mnóstwo rzeczy, które do dymy dokupisz i możesz miec dodatkowe funkcje. Dla mnie jest to na pewno wielki plus na korzyść dymy.
Nie wiem czy tak samo jest w przypadku scheppacha. Powiem szczerze, że natknałem się na tą maszyne w trakcie moich poszukiwań. Moze jakos mi umkneła.

Pozdrawiam
MarcinW

bartii9512:
Nie będę zakładał nowego wątku więc napisze tutaj. Przymierzam sie na wiosnę do zakupu grubościówki tylko mam dylemat. Kolega kupił sobie w OBI taką wieloczynnościową (grubościówka, wyrówniarka, frezarka itd.), on raczej używa ją sporadycznie do desek od palet, czyli ogólnie miękkie drewno, wiadomo jak to z palet. Wczoraj także w obi zauważyłem taką maszynkę tylko była droższa od właśnie tego mojego kolegi i wyglądała na dużo mocniejszą, kosztowała 2700 i teraz niewiem co wybrać, za 2000 kupie już DYMA 8 ale może wy mi pomożecie? Boje się ze u mnie maszynka z OBI po prostu się skończy po paru pracach, ta z OBI jest dla mnie atrakcyjna tylko dlatego że mam blisko i mogę wsiąść na raty  ;D

Mack:
ja mam sentyment do Dymki. pewnie dlatego ze w latach 90-tych byłem tam na praktykach w zakładzie.

a3756:
Ale co to maszyna?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej