Maszyny stolarskie > Odciąg

Wkład filtrowy na odciąg

<< < (2/2)

Krzysiake:
Odgrzewam kotleta.
Jestem w trakcie budowy odciągu z cyklonem. Zastanawiam się nad takim filtrem jak koledzy powyżej pisali. Znalazłem taki filtr do kabin malarskich:
AM 484
Kosztuje 330 zł, a ten feldera ponad tysiąc.
Co o tym sądzicie?

majzny:
Wcale nie ogrzewany kotlet kolego, jestem na takim samym etapie jak Ty.
Podzwoniłem po sprzedawcach filtrów. Generalnie tkanina filtracyjna przynajmniej w filtrach poliestrowych zatrzymuje zanieczyszczenia o średnicy 2 mikrony , tak deklarują producenci filtrów.
Poszedłem dalej i poprosiłem producenta wysłanie deklaracji zgodności na tkaninę filtracyjna jest jasno zadeklarowe  że średnica porów to 1,2mikrona.

Jeżeli chodzi o ten filtr o którym piszesz ważna jest jeszcze powierzchnia filtracji ten ma jeżeli dobrze pamiętam 7m2, miałem ofertę na filtr o tych samych wymiarach w bardzo podobnej cenie ale powierzchnia filtracji wynosiła 14m2, Feldera ma chlubą 21m2.

Generalnie wydaje mi się że spokojnie się nadadzą te filtry.
W porównaniu do worków filtracyjnych które zatrzymują pył o średnicy 30 mikronów to i tak lepiej.

Nie wiem jak wygląda sprawa  z filtrami celulozy więc tu się nie wypowiadam, ja szukałem poliestrowy bo dłuższa żywotność.

Podobne filtry stosują koledzy w USA firmy Wyyn, tamte maja klasę filtracji zazwyczaj MERV 14 nie wiem jaki to odpowiednik w EU ale chyba jakiś z klasy HEPA.

Tak na podsumowanie to takie moje ustalenia, może ktoś zabładzi od strony producenta filtrów tego typu i coś doda od siebie.

Mariany:
Mam Bernardo DC 350 cf  od około 2-ch lat  z filtrem harmonijkowym z tkaniny poliestrowej.  Typowy worek ma około 1,75 m2 powierzchni a filtr harmonijkowy  około 4m2. dla tego typu odciągu. Stopień filtracji 2 mikrony jak pamiętam.  Niema żadnego spadku mocy ciągu.  Z tego co się orientowałem to  moc ciągu jest większa bo powierzchnia filtru większa.  By  utrzymać duża moc ciągu to muszę  regularnie co jakiś czas zakręcić korbą do strzepywania trocin z powierzchni filtru.  Nie jest to uciążliwe robię to 2-3 razy nim zapełni się worek. Ja zainwestowałem i potwierdzam że było warto. O wiele czyściej w warsztacie i płucach.  ;)

Krzysiake:
Dzwoniłem do firmy Filtron która produkuje te filtry AM 484 i facet powiedział, że taki filtr ma przepływ na poziomie 2800 m^3/h. Więc dla mnie jak znalazł.

qcheese:
Uwaga, wyciągam kotleta z powrotem :)
Cześć.

Czy wykombinowaliście coś w temacie montażu tego Filtrona do odciągu?

Od niedawna mam formatówkę w powstającym warsztacie i szukam nowego odciągu. Minimum 1800 m.sześc/h, 25-30 m/s - tak jest w instrukcji piły. Nie Cormak, być może Bernardo, ale typy idą bardziej w stronę polskich producentów.
Miałem do czynienia ze standardowym odciągiem z workiem u góry, ale to nie to, co filtr z otrząsaczem. Na pile będziemy robić głownie docinki, nutowanie i cięcie HDF na plecy szafek, więc może i nie będzie dużo bałaganu, ale i tak lepiej dopłacić niż wdychać. Oczywiście lepiej dopłacić 350 niż 1000, tylko skąd i jak zamontować do takiego Filtrona to ramię do otrząsania?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej