BHP > Bezpieczeństwo i higiena pracy

Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne

<< < (2/7) > >>

sgt_raffie:
Amat Victoria Curam ;) - w 100% prawda.

M_kola - ja tez okularnik. Przy pracy z metalem uzywam oslony twarzy - latwiej przy okularach. Jak jest duzo pylu to dodatkowo zakladam gogle (akurat mam takie co pasuja na okulary). Zdarza mi sie tez zakladac szkla kontaktowe specjanie, zeby nie patrzalki nie przeszkadzaly przy zmianch masek. Warto pokombinowac nad wygodnym rozwiazaniem. Nie zwrcalem uwagi (uwazalem, ze normalne okulary wystarcza) do czasu pierwszej wizyty w szpitalu celem wyciagniecia opilka z oka. Od tamtej pory, bez oslony oczu, do pracujacej szlifierki nawet nie podejde.

krzysiek_z:
Nie wiem co to za okulary, nie znam tego faceta dostałem tylko zdjęcie "patrz jakie miał szczęście". Ogólnie kupuję już tylko markowe 3M albo wyżej. Różnica pomiędzy no name a prostymi 3M jest niewielka a po co kusić los.
Ja mam teraz 4 komplety okularów z czego jedne leżą na stale na pilarce a jedne razem z kątówką w "systjnerze" bo złapałem się na tym, że jak mam przejść pomiędzy pomieszczeniami to mi się nie chce.

Swoją drogą to jest ciekawe, bo jestem synem inżyniera praktyka i "BHPówy" i wnukiem budowlańca co to 15 piętrowe domy stawiał i o okularach ochronnych dowiedziałem się jako mocno dorosły człowiek. Wszystkie remonty w domu robiliśmy na żywca, żadnych rękawic okularów czy ochrony słuchu.

SpecPiotr:
A ja przestrzegam podstawowych zasad BHP ZAWSZE. I cisne tez strasznie pracownikow by tego przestrzegali. Bywalo, ze sie ze mnie smieli ale zawsze im powtarzam, ze kazdy ale to kazdy wypadek poprzedza mysl "a tam, szybko utne" lub tym podobne.
Okulary do ciecia i frezowania i zakaz rekawic przy tych maszynach i przy wiertarce.

przemek77:
Działa na wyobraźnie  . Jak to mówią człowiek mądry po szkodzie. Ja osobiście zacząłem używać okularów ochronnych po tym , jak musiałem się pozbyć z gałki ocznej wbitego wióra  z aluminium . Wrażenia bezcenne. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

krzysiek_z:
Piotr, Ty jako właściciel / dyrektor musisz tego pilnować u swoich ludzi bo w przypadku wypadku masz PIP albo przy poważnym uszkodzeniu ciała prokuratora na karku.  Na pewno prowadzisz szkolenia BHP z listami obecności a maszyny mają instrukcje obsługi w widocznych miejscach i instrukcje postępowania w przypadku wypadku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej