Marzec 29, 2024, 09:03:51 am

Autor Wątek: Szlifierka szerokotaśmowa OTT Omega Tronic Lack 13  (Przeczytany 5425 razy)

Malas

  • Gość
Szlifierka szerokotaśmowa OTT Omega Tronic Lack 13
« dnia: Wrzesień 27, 2016, 18:04:53 pm »
Cześć,
Zakupiłem ostatnio taką szlifierkę: https://www.maszyny.elblag.pl/203/szlifierka-szerokotasmowa
Niestety bez żadnego szkolenia itd. Ktoś obsługiwał coś podobnego? Na początek pytanie jak ją skalibrować?

Offline demolkaa

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 439
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka szerokotaśmowa OTT Omega Tronic Lack 13
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2016, 18:19:23 pm »
najszybciej skalibrować idzie przez instrukcję obsługi znajdującą się tutaj http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
Nie ma haka na DIY cwaniaka.

Offline stakles

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • servis
Odp: Szlifierka szerokotaśmowa OTT Omega Tronic Lack 13
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2016, 18:56:27 pm »
witam
a na jakim poziomie masz ja zrobiona wypoziomowana elektryka i pneumatyka podłączona ? obroty silników w dobra stronę ?
jak to zrobione to patrzymy pas transportowy czy nie schodzi na jakaś stronę regulacja znajduje się od przodu naciąg pasu i zarazem tym regulujemy, potem zakładamy papier ustawiając naciąg odpowiedni od grubości ziarna ( tam powinno gdzieś pisać jaki naciąg ustawić przy maszynie ) jak to mamy to włączamy i patrzymy czy papier nie spada z jakieś strony ( patrzymy czy oscylacja działa prawidłowo ) jak nie i spada na jakaś stronę ( musiał bym widzieć środek to powiem jak się reguluje ) a jak dobrze to możemy przystąpić do szlifowania i wkładamy po skrajnych elementy i mierzymy przeszlifowana grubość jak się nie zgadza to regulacja od strony gdzie się wkłada papier(potrzebne foto to pokaże gdzie regulować ) jak to już będzie dobrze to można skalibrować wskaźnik grubości , przeważnie jest na rezystorze przesuwnym, który znajduje się pod stołem .
szlifuje równo i nie ma żadnych górek ? jak ma to tez nie problem można przeszlifować wał