Maszyny stolarskie > Prasy

Budowa prasy pneumatycznej

(1/2) > >>

bajka:
Witam,

zima się zbliża a ja mam coraz więcej czasu więc postanowiłem zrobić porządki i zastanowić się nad usprawnieniami które pomogły by mi w pracy. Doszedłem do tego, że przydała by się prasa do klejenia słupów. Szerokość to około 3 metrów natomiast  wysokość jeszcze bliżej nie określona ale pewnie około 180 cm. Zdecydowałem się na prasę pneumatyczną gdyż dowiedziałem się że do jej "napędzania" wystarczy dobry kompresor a to już jest sporym plusem gdyż taki kompresor mogę potem wykorzystać również do innych celów w przeciwieństwie do pompy w prasie hydraulicznej.

Jako że się na tym nie znam interesuje mnie jakie siłowniki powinienem zakupić, jaki kompresor i inne ewentualne zawory itp. tak aby działało to bez zarzutów. Słyszałem również, że warto zamiast siłowników dać zwykłe węże strażackie gdyż jest taniej i równie dobrze jak przy siłownikach co mnie zastanawia. Ramę bez problemu dam sobie pospawać więc jedyne co mnie interesuje to jakiej grubości kantowników użyć żeby mi tego nie powyginało. Chyba że komuś się chce to jakiś naszkicowany projekcik bądź zdjęcie :D

Prasa będzie najczęściej  służyć do klejenia słupów 30x30.


Proszę was o pomoc gdyż nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać.

Seiko:
nie bardzo rozumiem o jaką wielkość prasy ci chodzi. Czy pole klejenia ma mieć 3000x1800 mm Bo jak tak to czeka cię bardzo poważny problem.
A skoro chcesz kleić kantówkę 300x300 mm i długości xx to potrzebna ci prasa o zupełni innej budowie gdyż do klejenia kantówek prasy są inne tak zwane blokowe. Ja na zakładzie mam prasy pneumatyczne tłokowe i z wężem strażackim. Dociski z węża są raczej dobre do cieńszych elementów.

Napisz zatem jakie największe kantówki chcesz kleić i z jakiego materiału
np. 300x300x2000 mm materiał buk.

To warze doboru mocy siłowników, ciśnienia oraz konstrukcji.

bajka:
Nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o prasy więc napiszę tylko że szukam prasy albo chciałbym poskładać prasę do klejenia belek 30x30x300cm to tak około. Prosiłbym o orientacyjne pokazanie kosztów takiej prasy (wystarczy wrzucić części jakie bym potrzebował aby prasa działała).

JarekO:
Hmmmm to ja powiem jak to u szwagra kleją słupy. Wszystko w ściski typowe do słupów - taki kwadrat ze stalowych profili i tam 1-2 śruby. Dobrze, że każdy z nich działa nie zależnie, można kleić i 1m albo 10m długości.

krzyś48:
to ja poproszę foto do kolekcji ścisków  :) oczywiście jak można ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej