Okucia > Uchwyty

Montaż listwy uchwytowej aluminiowej

(1/10) > >>

MebLeszek:
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób montuje się uchwyty z załączonych plików.

Domyślam się, że trzeba wyfrezować rowek i przypuszczam, że najlepiej użyć frezu tarczowego np. jak na załączonym zdjęciu, ale jaki ten rowek? obstawiam że 3mm? mam jeszcze dylemat bo mam frez z głębokością 12mm a tu potrzebne 13. Wywalić łożysko i oprzeć na samej śrubce czy kupić inne o odpowiedniej głębokości - łożysko już zmieniłem na najmniejsze i niestety uzyskałem to 12mm. Oczywiście pamiętać by nie frezować na przestrzał przez cały front.

Ale co potem?
Używać jakiegoś kleju? czy może tylko nabić - tylko czy samo takie nabicie jest wystarczająco mocne?
Potrzebuje je połączyć z frontem akrylowym (czyli MDF)?

Mam jeszcze problem bo 1 uchwyt koliduje z mocowaniem frontu lodówki (model BEKO BCH 130000). Fronty montuje się bezpośrednio do drzwi lodówki. Niby fajne ale wkręty mocowania wypadają mniej więcej na granicy front-listwa... jakieś rady?

SpecPiotr:
Najczęściej robi się to lamelownicą i po prostu wkleja na jakiś klej montażowy czy nawet silikon.
Jak brakuje Ci 1mm to nie możesz po prostu szlifnąć nawet fleksem tego pióra ?
Co do lodówki. Dziwne bo nie powinno nachodzić na front. Ale skoro tak jest to przesuń po prostu ślizgi przykręcone do drzwi lodówki i do frontu.

MebLeszek:
Tu w lodówce jest ich patent. Nie ma ślizgów. Nie ma zawiasów osobnych do korpusu. Jest listwa montażowa u góry i 2 kątowniki u dołu. Nie mogę znaleźć w necie instrukcji ale coś podobne do lodówek Liebherr https://www.youtube.com/watch?v=-GJb5gelUTc tyle, że nie jest nasadzane od góry na "śrubki" tylko od przodu. No i ta metalowa listwa ma punkty mocowania akurat jakoś na styku płyta-aluminium.

Lamelownicy brak - pracuję na kołkach.

Szlifnąć można ale to jest około 30 uchwytów... trochę dużo metrów do jechania nie wiem czy manewr z usunięcie łożyska zadziała na dłuższą metę - może się będzie za mocno grzało?

SpecPiotr:
Kumam. Rzadko ostatnio trafiam na te z listwą montażową a dużo szybciej niż na tych diabelskich ślizgach. A nie możesz po prostu dokupić ślizgi i na nich zrobić ? Ewentualnie doprofilować jakiś kawałek metalu by wyżej go zaczepić i dopiero połączyć z mocowaniami. Myślę, że nawet płaskownik by się nadał.

MebLeszek:
ślizgi nie mogą być bo lodówka jest szersza od standardowych i nie ma miejsca na zawiasy- wszystko działa na zawiasach nożycowych od lodówki. Zabudowa i fronty już są. Trochę to Beko mnie zaskoczyło z patentem. Ale dzięki za podpowiedź z płaskownikiem. Coś wymyślę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej