Elektronarzędzia > Odkurzacze

Odkurzacz czy odciąg?

(1/12) > >>

Ana:
co polecicie do małego warsztatu?
ok 25m2, dwa okna, na wyposażeniu strugarko-grubościówka, piła stołowa, wyrzynarka stołowa i ręczna, frezarka górnowrzecionowa, tokarka, szlifierka stołowa, wiertarka kolumnowa i ręczna.

Cały czas myślałam o odkurzaczu, bo wydaje mi się poręczniejszy no i pomoże przy ręcznej robocie (dłuta, cięcie piłami tradycyjnymi). Wstępnie zdecydowałam się na odkurzacz Stanley  STN32XE 1600W 32L, o którym piszecie na innym wątku (z alternatywnym wyjściem - PARKSIDE, o którym także piszecie i który mogę kupić na allegro za ok 300 zl).

Problem pojawia się przy strugarce, bo chyba nie ma możliwości podłączenia do niej odkurzacza, a brudzić będzie niewątpliwie bardzo...

Paweł 46:
Stanley ciąg ma odpowiedni tzn. duży ale przy grubościówce może być problem z przekrojem rury. Do innych urządzeń spokojnie wystarczy.
Kolega amigorg rozwiązał problem podłączając rurę fi 50
Mam też ten odciąg http://www.jula.pl/odciag-wiorow-550w-232008 też daje radę, ale trochę pyli.
Jak chcesz mieć prawie idealnie czysto w warsztacie, to odkurzacz, jak nie przeszkadza Ci drobny pył, to odciąg.
Odkurzacz szybko się napełni, z odciągiem można dłużej popracować bez czyszczenia.

Ana:
W takim razie chyba jednak pozostanę przy odkurzaczu i poczytam o pomysłach amigorga :)

studio tata:
Aniu to moze lepiej pozostan przy wyciagu ;)
nawet najmniejszym …...pila stacjonarna , heblarka
szliferka stolowa to wszytsko wymaga wyciagu
odkurzacz jest dobry na robote zewnetrzana raczej

Ana:
Hahaha...osiołkowi w żłobie dano....
wyjdzie na to, że szarpnę się na jedno i drugie :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej