Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: damiang w 31 Lipca 2017, 22:35:54 czas Polski

Tytuł: ściski
Wiadomość wysłana przez: damiang w 31 Lipca 2017, 22:35:54 czas Polski
 Co sądzicie? cena jest niska, pewnie jak jakość ale może ktoś coś powie na ten temat?

http://allegro.pl/scisk-stolarski-120x1000-zacisk-sciski-stolarskie-i6882311741.html

http://allegro.pl/scisk-stolarski-sciski-uchwyt-80x500-mm-wytrzymaly-i6869886858.html
Tytuł: Odp: ściski
Wiadomość wysłana przez: draax w 31 Lipca 2017, 22:44:09 czas Polski
szczerze, to nie cierpie sciskow srubowych F. Moze dlatego, ze mialem do czynienia wylacznie z tanizna i nawet na zywo nie widzialem Bessey, ale pierwsze, co robie to gubie te oslonki na talezyki i sie potem paluje z klockami drewna, zeby sciskanego materialu nie pokaleczyc.

Tytuł: Odp: ściski
Wiadomość wysłana przez: Jakacor w 31 Lipca 2017, 22:51:19 czas Polski
Mam podobne doswiadczenia co draxx. Sprawdzaja sie tylko krotkie do sciakania mniejszych (chudszych) elementow. Mam pare takich 120cm i sa slabe bo sie koslawia.

Co do oslonek na talerzyki to gdzies widzialem jak je zastapili nakretkami do butelek pet wklejonymi na kapke poliuretanu. Wygladalo ok.
Tytuł: Odp: ściski
Wiadomość wysłana przez: draax w 31 Lipca 2017, 23:09:27 czas Polski
zastapili nakretkami do butelek pet

a kapsle moga byc? :D
Tytuł: ściski
Wiadomość wysłana przez: Jakacor w 01 Sierpnia 2017, 01:36:34 czas Polski
a kapsle moga byc? :D
Jasne - najlepiej ta falbanka na zewnatrz. Jak sie wgryza w drewno to lepiej trzymaja i sie nie przesuna;)