Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: krit 6 w 20 Sierpnia 2017, 10:06:11 czas Polski
-
Wiem, że jest już dział : 'znalezione w sieci" i pewnie tam należało umieścić to ogłoszenie, ale z racji tak jak w temacie oraz fakt, że zostało kilka godzin na zakupy postanowiłem to tutaj zrobić. Ceny nie wygórowane, a sprzęt pewnie zainteresuje nie jednego z nas. A więc do dzieła, jest okazja.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=13787095&order=m&id=47926
-
Strugi warto licytować. Nie wyglądają na totalny szrot. Nie wystawia ich autor wątku.
Gdyby nie fakt, że mam strugi w tych rozmiarach sam bym łyknął (do tego facet jest z mojego miasta więc odpada koszt przesyłki).
Z własnego doświadczenia wiem, że warto posiadać ze dwa No.4 i dwa block plane różnie ustawione. Czasem korzystam też z No. 4,5 oraz do "pierwszego ataku" z No. 3.
-
Dzięki za wytłumaczenie, Mily. Sam pewnie kupił bym tą 5 , ale wczoraj na ebayu wylicytowałem 5 w dużo gorszym stanie za dużo większe pieniądze i drogą przesyłkę. Dlatego dziś, jak to znalazłem od razu opublikowałęm, choć sam z tego nic nie będę miał.
-
No. 6 i No. 7 to rzadkość nie mówiąc już o białym kruku czyli No. 8 więc jedyny w zasadzie dostępny rozmiar z używek to właśnie No. 5 :)
Krit - tak działa forum. Pomagamy sobie wzajemnie w miarę wiedzy i możliwości :)
Jak ktoś kupi to pochwalcie się.
-
Nie zdążyłem :/ Eh...
-
Jak znajdę coś ciekawego, znowu wrzucę, do czego Was też zachęcam. Wczoraj ceny poszybowały wysoko, ale i tak strug Ulmia poszedł za 14 zł, a 4 Weitmora za 95 zł.
-
Się nalicytowalem a udało się wygrać tylko tą piłę włosową. Ale mam nadzieję że jeszcze coś znajdę zwlaszcza jakiś block plane :-)
-
a udało się wygrać tylko tą piłę włosową.
Ale to nie jest jakaś tam piłka włosowa, tylko Sandvik, z najlepszej szwedzkiej stali, szkoda tylko że ma jeden brzeszczot. Narzędzia tej marki (siekiery, noże i piły to bardzo poszukiwany towar.
-
Panowie, jest fajny strug do kupienia. Wystawia nasz kolega z forum, aukcja do jutra do 21. Cena przystępna. Zachęcam do zakupu.
http://allegro.pl/strug-stanley-bailey-no-4-i7033329687.html#thumb/5
-
właśnie podbiłem :-)
-
ale żeście mnie wyczaili:)jak się odnajdę z większą ilością czasu to będzie piła grzbietnica -dam na aukcje z wątku który założył m_kola http://forum.domidrewno.pl/hyde-park-did/licytacja-pomoc-mlodej-dziewczynie/-ale (http://forum.domidrewno.pl/hyde-park-did/licytacja-pomoc-mlodej-dziewczynie/-ale) to w przyszły tydzień.
-
Arek zła składnia linku.
-
Aukcja zakończona, emocji było co nieco, przyznać się, kto kupił?
-
ja odpuściłem powyżej 140 ...
-
Ja chwilę wcześniej odpuściłem ;)
-
Ostatnie 5min to był horror. Ze 153 zł zrobiło się nagle 190, i jak odświeżyłem było już pozamiatane. Myślę, że Arek już ochłonął,ale według mnie bardzo dobrze sprzedał.
-
jeszcze nie......dałem od 1 zł bo uważam że narzędzie warte i będzie się cieszyło popularnością, nie zawiodłem się, mysle że osoba która zakupiła strug będzie zadowolona. kilka ładnych godzin mi zeszło nad tym strugiem i mi trochę szkoda bo moja kolekcja topnieje, ale kasy mi teraz trzeba i muszę... ehhh
-
ciekawy :-)
http://allegro.pl/strug-hebel-stanley-no-5-i7056199694.html#thumb/2
-
ciekawy :-)
http://allegro.pl/strug-hebel-stanley-no-5-i7056199694.html#thumb/2
Zdjęcie stopy w tym ujeciu pokacuje rozwalone "usta"
-
Niestety strug nadaje się tylko jako przycisk do papieru.
-
Właściciel zdawał sobie z tego sprawę, więc zabezpieczył się kwotą minimalną, od której chce zacząć licytacje. Pewnie ktoś da i się zacznie. Widziałem już gorsze strugi na aukcjach, i też schodziły za nie małe pieniądze. Poza tym klient wystawia jeszcze inne strugi
http://allegro.pl/uzytkownik/Adam_St44/narzedzia-strugi-147658?order=m
Ciekaw jestem za ile się sprzedadzą.
-
Zdjęcie stopy w tym ujeciu pokacuje rozwalone "usta"
A da się to podratować jakąś nakładką na całej stopie ? Po prostu blacha np 2 mm ?
Pytam tylko hipotetycznie ...
Nie to, że chcę kupić, ale interesuje mnie po prostu aspekt technologiczny możliwej naprawy.
Wiadomo, że strugi można "planować" na frezarce ...
-
W możliwość dołożenia nowej "podeszwy" raczej wątpię bo nóż może nie zjechać tak głęboko.
Planowanie jest możliwe , sam to robiłem , ale tylko 2-3 dziesiątki milimetra. Więcej już bym się bał zbierać, w czasie pracy strug jest poddawany dość silnym naprężeniom i stopa swoją grubość musi mieć.
-
A da się to podratować jakąś nakładką na całej stopie ?
Widziałem taką piątkę na ebayu, miała nakładkę na całej stopie, przykręcona z wierzchu śrubkami. Walczyli o ten strug jak szaleni, poszedł za 35 funtów ;D , ale czy taka naprawa jest skuteczna i czy da się tym pracować? Osobiście nie kupił bym takiego struga, no chtba że jak pisał @krzysiek jako przycisk do papieru.
-
Ostatnia aukcja zakończona, zgodnie z prognozami nie było chętnych, żaden przedmiot nie został kupiony. Z kolei pokazał się "nowy" strug Stanleya nr 5, jest wystawiony bez aukcji.
http://allegro.pl/strug-stanley-nr5-i7056086590.html#thumb/5
Ciekawe czy znajdzie nabywcę.