Forum stolarskie Domidrewno.pl
Maszyny stolarskie => Przyrządy => Wątek zaczęty przez: Jakacor w 22 Sierpnia 2017, 11:20:05 czas Polski
-
Korzystaliście może ze stojaka/podpórki Triton MSA200?
Ostatnie struganie 2m elementów pokazało, że siężko jest samemu to podtrzymać. Przydałby się zatem jakiś stojak. Wstępny wybór padł na Tritona gdyż:
- przyzwoita cena >200 zł
- regulowana wysokość
- stabilny trójnóg
- szczęki
- brak rolek więc wsadzając w szczęki jakieś drewniane kantówki może służyć za podparcie płyty przy cięciu wzdłużnym
Tu jest filmowa prezentacja.
Niestety nie mam doświadczenia z takimi urządzeniami - stąd pytanie do bardziej doświadczonych kolegów na co zwrócić uwagę przy zakupie?
-
Kupuj "będziesz Pan zadowolony"
Mając dwa takie w zestawie można je w ciekawy sposób wykorzystać
http://www.borenco.nl/image/cache/data/producten/330090_4-500x500.jpg
-
Ja mam podobny od Rockwella. Główna różnica to dodanie dodatkowego mechanizmu mikro-regulacji wysokości co jest całkiem fajnym pomysłem przy wykorzystaniu jako trzecia ręka czasem.
Konstrukcja raczej prosta jak młotek, nie ma się do czego przyczepić i działa zgodnie z oczekiwaniami.
-
Zamowilem. Sprawdze jak to sie sprawdzi:)
-
Dzis mialem szanse przetestowac nowy nabytek. Przykrecam na sciany plyte OSB wiec jest sporo ciecia. Ze stojakow, starych lat i belek zrobilem stelaz do ciecia plyt. Dziala bezproblemowo. Mimo ze same uchwyty maj troche luzu to szeroki rozstaw nog sprawia, ze sa mega stabilne.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/e13463486a911d2ea1aff75fdca3da4d.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/81c36889c4c044dd6d459ddb825b27b7.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/df827ade4312890238ad416d96dc13bf.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/17a1f777e16499fdd6f4766e2a308ea3.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170923/901757844f5927dff0691973d4bc8b13.jpg)