Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Płyty => Wątek zaczęty przez: grzegorz.mar w 31 Sierpnia 2017, 21:21:13 czas Polski
-
w tym tygodniu na szybko kupiłem w castoramie płytę mdf, okleina cienka, szybko się szczerbiła, generalnie kiepsa jakościowo. Macie jakiś swoich ulubionych producentów?
-
Na rynku jest dwóch liczących się producentów : Kronopol i Egger .
-
i to jest to, dzięki
-
Popieram Przemka.
-
Ja bardziej popieram Przemka ;)
-
Nie wierzę...
Miliard ojro obrotu
3 i pół tys. pracowników
i nie wspomnieli...
Pfleiderer Group SA
90% stolarzy na podlasiu i mazurach na tym robi. Całkiem przyjemna jakość, dobra cena z racji braku zawiłej logistyki, klienci zadowoleni, reklamacji brak. Żeby nie było, że ich reklamuję. Po prostu po sąsiedzku lubię i na swój sposób podziwiam Grajewo (pozdrowienia!):
-
przyjemna jakość
I tu właśnie bym polemizował.
-
Jakieś złe doświadczenia? Dawaj na stół, człowiek uczy się całe życie, chętnie poznam. Ogólnie to w każdej firmie trafi się partia lepsza i gorsza. Kiedyś wyraźnie widać było przewagę Eggera, szczególnie w białych bazowych na korpusy. Lepszy laminat i rdzeń z mniejszą ilością syfów, bardziej gęsty (cięższa płyta, czuć w rękach) z większym procentem wióra iglastego niż u konkurencji. Na dzień dzisiejszy wg mnie PFL poszło do przodu z jakością a nowości Eggera mnie nie przekonują. Sztuczne drewno nigdy nie będzie wyglądało jak drewno choćby nie wiem jak słoje synchronizowali z drukarką. Poza tym trochę się przestraszyłem jak wyjąłem po jakimś roku próbkę perfekt matów i połysków z szafki przy robieniu porządków. Łuszczyca jak po kiepskim szamponie. Mam nadzieję, że klienci nie doświadczą tego samego. Zastanawiam się nawet czy tego do nich nie odesłać na jakieś testy. W sumie to leżało w mieszkaniu a nie w warsztacie, poziom wilgoci i temperatura optymalna bo mam alergika i reguluję te tematy. Sam oceń:
-
i nie wspomnieli...
Pfleiderer Group SA
Ja nie wspomniałem bo firma Forpłyt w Piasecznie jest dostawcą tej płyty na moją okolicę. Bardzo kiepska jakość cięcia i oklejanie jak by ręcznie to robili. Laminat wiecznie podrapany co na ciemnych widać bardzo. Za każdym razem ukruszone krawędzie... Stąd moja niechęć. Przy cięciu nawet zagłębiarką czuć różnicę.
-
Przyłącze się do tego , co napisał Rogaty . W trójmieście jest firma handlująca "PF" , kupiłem parę razy ich płytę i pełne rozczarowanie . Laminat mało podatny na zarysowania, strasznie się kruszy .Fakt , dekorów mają dużo , ale wiór także pozostawia wiele do życzenia .
Autor wątku prosił o dobre sprawdzone firmy, więc dostał namiary ;) Co do ilości zatrudnianych pracowników ...... MC Donald zatrudnia na całym świecie kilkaset tysięcy ludzi , a mimo to nie stołujesz się tam codziennie ;D ;D
-
Ta łuszczyca to co to jest? To jest płyta polakierowana i lakier zszedł czy laminat tak się łuszczy?
https://www.pfleiderer.com/ - strasznie do du*& ta strona ... jakieś BalanceBoard, ClassicBoard. Ooo, a gdzie i ile kosztuje ta płyta PremiumBoard MFP Hybrid https://www.pfleiderer.com/pl/PM/Produkty_i_aplikacje/PremiumBoard/PremiumBoard_MFP_Hybrid bo fajne by to było chyba do garażu na regały, półki itp. Ale w necie cisza.
Jak patrzę to do Castormy płyty daje Kronospan.
-
to w takim razie z kronospanu płyta jest miękka, laminat bardzo łamliwy, ogólnie delikatna bardzo
-
Czyli reasumując:
SWISS KRONO dawny Kronopol - Żary - OK
Egger - OK
Kronospan - Mielec / Szczecinek - NIE OK
Ale kurde patrzę na Castoramę raz jeszcze i mają dwie wersje płyt:
1. Płyta laminowana 2840 x 1830 x 18 mm biała 5,2 m2 126 zł - https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/plyty-melaminowane/plyta-laminowana-2840-x-1830-x-18-mm-biala.html
2. Płyta laminowana Kronospan 2620 x 2070 mm biała 5,423 m2 118 zł - https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/plyty-melaminowane/plyta-laminowana-kronospan-2620-x-2070-mm-biala.html#search-product
I przy tej deko droższej już nie ma producenta. To jest to samo chyba? Jedynie wymiar i cena inna.
A kto poleci hurtownię z rozkrojem w Kielcach, Tarnowie czy Mielcu. Potrzebuję kupić zwykły MFP na szafkę do garażu, ewentualnie zrobić szafkę z płyty meblowej białej do kanciapy na słoiki.
-
Przemo, ta "łuszczyca" to chyba jakiś lakier. Tu więcej info: https://www.egger.com/shop/en_IE//PerfectSense-gloss-matt-lacquered-boards/c/PERFECTSENSE
Zaznaczam, że jest to próbka z okresu jak ten produkt wchodził na rynek. Nie dało się tego na początku czysto pociąć nawet świeżą tarczą. Teraz jest już chyba lepiej. Co nie zmienia faktu, że wypuścili produkt niedopracowany. Te standardowe płyty Eggera są bardzo dobre. Z białych np ekstra cenę ma ta ze strukturą groszku. Ostatnio płaciłem coś około 116 zł za arkusz. W kolorach jest już różnica w cenie. Np beż piaskowy Eggera jest około 40 zł droższy od PFL w lokalnych hurtowniach. Nie widzę tej różnicy w jakości między tymi dwoma płytami. Nie wiem o co chodzi odnośnie tych rys i wyszczerbień o których piszecie. Ja tam tego nie zauważyłem. Mam meble z płyty w mieszkaniu. Po 7 latach nie widzę problemów porysowanym laminatem.
-
To i ja jako płyciarz dorzucę od siebie:
1. Egger - ok, ale drogi (ostatnio tendencja w jakości lekko w dół)
2. Kronospan - do d... (Tak to ten z Casto)
3. Pfeiderer - to zależy od partii i koloru (lepszy od pkt.2 gorszy od pkt.1 czyli pomiędzy, ale akceptowalny)
4. Krono - ok, ale szybko tempi tarcze
Ja robię przeważnie na PFL, bo mam dobry układ w kurtowni, i wychodzi dobry stosunek jakości do ceny.
Hurtownie z Egger' em mam nie po drodze, albo mnie wnerwiają. Hurtownia z Krono - kiepskie maszyny.
Jak zatem widać i ktoś już wspominał jest to też czynnik, który trzeba brać pod uwagę. No i oczywiście kolekcję jaka jest dostępna z danej firmy. Np. Krono i PFL robią prawdziwie śnieżno-białą płytę, a Egger takiego odpowiednika w uni niema.
-
czyli opinie się potwierdzają
-
Moim zdaniem Egger.
Grzegorzu. Mam prośbę.
Z jakiegoś powodu część wpisów twoich jest małą czcionką.
Strasznie męczące przy używaniu telegonu do czytania.
-
hmmm, ja mam wszystko wyświetlane tak samo, jesteś pierwszy który o tym piszesz. Używam cały czas Tapatalk pro, więc nie wiem co się dzieje
-
Ja tam wiele nie działam, ale płyty Swiss Krono często odbierałem z hurtowni porysowane, albo porysowałem sam w domu - delikatne bardzo. Potem przeszedłem na Egger i tutaj zadowolenie pełne. Płyta dużo twardsza od Krono, nawet wkręta trudniej wkręcić było, bo laminat twardszy. Przynajmniej takie odczucie miałem. Zrobiłem kilka mebli, kuchni, i po kilku latach wszystko wygląda ok. Także Egger dla mnie to jedyna opcja.
Fakt jest również taki, że dobre maszyny w hurtowni to podstawa. Tak jak koledzy pisali. Pierwszy zakup płyty w Leroy Merlin pamiętam do dzisiaj. Zamówiłem kawałek na front do zmywarki i szafkę nad zlew- jakość cięcia jak wyrzynarka.
-
Ja robię z Krono i generalnie jest ok. U mnie Eggera mają tylko w jednym miejscu ale jak mam do nich po coś jechać to łykam nerwosol. Obsługa robi tam jak za karę więc zazwyczaj tam nie bywam :) Krono jest też bardziej przystępne cenowo a ja nie robię u tych "kasiastych" więc cena czyni cuda :D
-
To może od drugiej mańki trochę. Bardzo NIE polecam płyt Buccina. Bardzo kruchy laminat. Z piły formatki tobtrzeba chyba w rękawiczkach zdejmować. Przedstawiciel stwierdził, że to dziwne i na pewno sprawdzi o co kaman. Mnie to jednak skutecznie zniechęciło nawet jeśli był to odosobniony przypadek.
-
A na marginesie - wiecie może od kogo płyty bierze MARKA Black Red White? (a może swoja produkcja?)
-
Black Red White nadal ma te cienkie rzadkie płyty ze słabym laminatem a raczej papierem czy coś się w temacie zmieniło? Nie miałem doczynienia od dłuższego czasu to nie wiem.
-
Chyba tak. Wczoraj pomagałem komuś skręcać taką szafę - płyta cienka i krucha.
-
kolega robi hurtowo kuchnie do castoram i marketów Merkury, to ma specjalną płytę na zamówienie robioną u producenta, cena tej płyty za m2 poniżej 10 zł. wszystko obrabia na centrum bo z ręki nic nie wywiercisz taka rzadka
-
Byłem ostatnio w Castorama - o co chodzi z tym laminatem? Dlaczego nie jest gładki tylko taka "skórka pomarańczy"? Kolor deko przekłamany - jest biały.
https://photos.app.goo.gl/Mqt4iLlrU7DtRcD12
-
Bo to struktura perlista. Białe gładkie też są tylko nie wiem czy w Casto.
-
U mnie w Casto jest biała gładka tyle że nadaje się tylko na dna szuflad albo korpusy.
-
hmm, no kręciłem się po innych składach i nie było gładkiej w Kielcach.
A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?
Bo była w Castorama taka płyta bardzo gładka, normalnie jakby tektura posiekana i sprasowana.
Bo chcę do garażu zrobić sobie szafki. OSB nie chcę bo ciulowe do dokładniejszej obróbki. Płyta meblowa za droga. Jest jeszcze płyta durelis - to OSB zielone gładkie. No ale właśnie się zastanawiam nad - chyba to będzie to - płytą wiórową szarą czyli to będzie HDF?
Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html
-
A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?
HDF to płyta na plecy, zazwyczaj wo grubości 3- 3,5 mm i można ją kupić z różnymi dekorami - to zdecydowanie nie jest wiór. Robi się też z niej panele podłogowe.
MFP to wiór głównie bez zewnętrznej powłoki jaką spotykamy na płytach wiórowych meblowych. To trochę taka płyta osb. Generalnie to bardziej budowlana płyta.
Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html
Oplułem monitor ;D i żona się jakoś dziwnie patrzy ...
-
Ja jadę na SWISS KRONO. Trochę zależy od rodzaju laminatu. Hurtownia jest dobrze wyposażona więc nie narzekam.
Egger... jest świetny ale w hurtowni mają się za nie wiadomo kogo... więc nie odwiedzam.
KRONOSPAN... lipa. U mnie w Casto ładnie tną i oklejają ale problemem jest sama płyta...Lekkie puknięcie i laminat się wykrusza mimo, że PCV bez śladu uszkodzenia...
-
Panowie, a można gdzieś kupić lepsze płyty, niż wymienione do tej pory? Chodzi mi o takie, gdzie struktura drewna jest bardziej podobna do oryginału, bo ten np. feelwood Eggera, to szału nie ma. Skąd biorą płyty marki typu https://www.haecker.pl/classic/
Da się takie płyty kupić w Polsce?
-
Sam sobie odpowiem - np. firma CLEAF takie robi, włoskie bodajże. Znalazłem w końcu. Kto chce niech szuka w okolicy dystrybutora.
-
Witam :)
Potrzebuję kupić płyty wiórowe 36mm na terenie śląska Katowice/Tychy.
Czy wiecie może gdzie kuoię takie płyty w dobrej cenie ?
Będę wszięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam Sylwek
-
Panowie, a można gdzieś kupić lepsze płyty, niż wymienione do tej pory? Chodzi mi o takie, gdzie struktura drewna jest bardziej podobna do oryginału
Są takie płyty niżej zdjęcia.
Katowice to daleko i nie pomogę gdzie znaleźć,kupić płytę. Z tego co się orientuję płyta 36mm to dwie klejone ze sobą 18mm. Kiedyś usługę klejenia wykonywała hurtownia centrum meble pl,bazują na płycie Egger. Jeśli nie dużo można próbować samemu i sposobów jest kilka.
Pozdrawiam