Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Frezarki => Wątek zaczęty przez: na_forum w 02 Września 2017, 21:47:01 czas Polski

Tytuł: Pochwalę się Metabo lf 724
Wiadomość wysłana przez: na_forum w 02 Września 2017, 21:47:01 czas Polski
Kupiłem co w temacie - frezarka do lakieru. Głównie ze względu na aktualne zlecenie (oraz przyszłe).
Poczytałem o wadach, rozważyłem alternatywy (chwilowo za drogie) i kupiłem (noy sprzęt, taniej niż w PL).
Dziś odpaliłem. Wrażenia:
Idzie jak burza :))
Na razie testuję na ościeżnicach i drzwiach (lata 30??), cztery warstwy białej farby (raczej ołowiowej).
Tak jak wszyscy pisali, w powietrzy lata mnóstwo farby.
Podłączanie pod odkurzacz warsztatowy - 0 efektu. Wylot frezarki się zapycha momentalnie(widać na zdjęciu).
Poniżej filmik i zdjęcia

https://vimeo.com/232175692 (https://vimeo.com/232175692)
Tytuł: Odp: Pochwalę się Metabo lf 724
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Września 2017, 21:53:50 czas Polski
A jak pięty można by tym wyskrobac  ;D
Tytuł: Odp: Pochwalę się Metabo lf 724
Wiadomość wysłana przez: na_forum w 02 Września 2017, 22:25:28 czas Polski
A jak pięty można by tym wyskrobac  ;D
Ale wniej niż dwie minuty zdziera kilka warstw farby. I o to chodziło :)
Tytuł: Odp: Pochwalę się Metabo lf 724
Wiadomość wysłana przez: swfr w 03 Września 2017, 11:10:36 czas Polski
Na filmie rura do odkurzacza ma taką średnicę, że musi się zapychać.
Przez peszel to podłączyłeś czy przez wąż do wody 1/2"?
Tytuł: Odp: Pochwalę się Metabo lf 724
Wiadomość wysłana przez: na_forum w 03 Września 2017, 11:39:05 czas Polski
Rura jest oryginalna z karchera i ciągnie.
Zapycha się komora w frezarce
Podłączyłem też do odkurzacza bez przedłużki i ten sam efekt.
Błąd w konstrukcji frezarki.