Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: rafalx w 20 Listopada 2017, 18:54:48 czas Polski

Tytuł: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: rafalx w 20 Listopada 2017, 18:54:48 czas Polski
Witajcie mam do położenia deskę sosnową (delówkę)na podłodze z płyty OSB.Jaką metodę montażu proponujecie,na wkręty (schowane we wpuście),na klej albo....no dobra więcej sposobów nie znam ;D.Pytań ciąg dalszy co według was będzie lepsze na wierzch lakier czy olej,nie mam doświadczenia z olejem ale wydaje mi się że na miękkie drewno będzie lepszy.I na koniec w razie jakbym nie robił tego sam,to czy ktoś jest w stanie wycenić taką robotę za  z położeniem,szpachlowaniem,szlifowaniem i lakierowaniem(albo olejowaniem) za m2 :).
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 20 Listopada 2017, 19:19:32 czas Polski
Sam chętnie posłucham kogoś mądrego w pierwszej kwestii. ;)
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 20 Listopada 2017, 19:31:48 czas Polski
Za położenie parkietu na gotowo czyli:
- skrobanie
- odkurzanie
- gruntowanie podłoża
- klejenie parkietu
- cyklinowanie / fugowanie
- kapon
- 3 x lakierowanie " lakier scala" smierdzi ze ......
- w miedzy czasie matowanie laieru
- listwowanie

za 1m2 minimum 100zł. Cena Legionowo i okolica.  Ja metraż mniejszy niż 30m2  cena indywidualna.
Cena oczywiście za robociznę bez TOWARU

Olejowanie podłogi tez taka sama cena bo olej też trzeba sie pierd.......

Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: rafalx w 20 Listopada 2017, 19:54:26 czas Polski
Wielkie dzięki,ale skrobanie,odkurzanie i gruntowanie to też się robi na płycie OSB? A co do kwestii co lepsze na sosnę olej czy lakier?
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: Amroz w 20 Listopada 2017, 22:34:57 czas Polski
Wielkie dzięki,ale skrobanie,odkurzanie i gruntowanie to też się robi na płycie OSB? A co do kwestii co lepsze na sosnę olej czy lakier?
Ja opisalem ci jak na betonie. Powiedzmy szczerze ile jest tego skrobania? Wylewka musi być równa bo kiepsko będzie z klejem. Co do OSB to uważaj żeby nie trzeszczalo jak bedziesz po tym chodził. Beda lowic kiepsko zamontowane deski a to OSB trzeszczy piszczy.
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 21 Listopada 2017, 07:43:14 czas Polski
Na płytę OSB yo przyklej na klej.
Ja preferuję lakierowanie podłóg.
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 21 Listopada 2017, 09:21:40 czas Polski
Robercie, tylko klej czy jeszcze np strzelac gwozdzami we wpuscie?
I jaki klej najlepiej?
Tytuł: Odp: Sosnowa podłoga
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 21 Listopada 2017, 21:22:21 czas Polski
Moim zdaniem można też wspomóc gwoźdzmi. Szczególnie jeśli podłoga nie jest idealnie płaska.
A klej? Ja uzywam kleju kauczukowego.