Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Pilarki => Wątek zaczęty przez: methods6 w 28 Listopada 2017, 15:33:08 czas Polski

Tytuł: Piła taśmowa
Wiadomość wysłana przez: methods6 w 28 Listopada 2017, 15:33:08 czas Polski
Witajcie jestem na etapie kupna piły taśmowej ale cały czas zastanawiam się co kupić. Głównie na tapecie jest Makita LB1200F  z wysokością cięcia 165 mm. Piła ma mi służyć do typowych na ten moment prac majsterkowych ( zrobić stół, krzesło jakieś ozdoby, zabawki dla dzieci  itp.). Pytanie do osób posiadających piły taśmowe lub po prostu znających temat. Czy do takich zastosowań taka wysokość cięcia wystarczy , czy lepiej dołożyć i poszukać czegoś większego ??
Tytuł: Odp: Piła taśmowa
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 28 Listopada 2017, 15:41:06 czas Polski
Dziś wystarczy a za jakiś czas? Jeśli jesteś w stanie (finansowo) weź coś na wyrost. Rzadko tnie się na taśmówce wysokie elementy ale jak już potrzeba to jak na złość trzeba kombinować i człowiek pluje sobie w brodę że kiedyś "przydziadował".
Tytuł: Odp: Piła taśmowa
Wiadomość wysłana przez: methods6 w 28 Listopada 2017, 15:51:33 czas Polski
Pytanie teraz powstaje co znaczy na wyrost 200mm , 250mm , więcej ?  Może masz jakiś konkrety model do polecenia?
Tytuł: Odp: Piła taśmowa
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 28 Listopada 2017, 16:03:53 czas Polski
Co do wysokości to na to chyba nikt Ci nie odpowie. Trzeba zachować jakiś kompromis bo wraz z wysokością rośnie też wielkość maszyny i cena.
Określ budżet i szukaj.