Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: tobaniak w 29 Listopada 2017, 22:14:02 czas Polski

Tytuł: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tobaniak w 29 Listopada 2017, 22:14:02 czas Polski
Taką mam zagwozdkę.
Dziś musiałem rozciąć trochę jodłowych desek 7cm.
Myślę kupię nową tarczę z rzadkim zębem coby  szybciej szło.
Jako że w sklepie do którego pojechałem nie było innych o średnicy ok 300mm to kupiłem tą tarczę:

http://allegro.pl/pila-tarcza-zwykla-globus-300x30x3-2-30-la-wzdluz-i6945190345.html

Zakładam do piły przykładam dechę a tu zonk..
Piła się dusi i w ogóle nie tnie.
Przykładam deskę 3cm i idzie z oporami.
Pytanie czy takie tarcze trzeba ostrzyć po zakupie? trochę to dziwne ale sam już nie wiem co jest grane.
Wkurzony pojechałem do marketu i kupiłem tarczę "marki" condor :) Zrobiła całą robotę i dalej tnie ładnie mimo ceny.

Może trafiłem na jakąś wadliwą sztukę?

Co o tym sądzi szanowne grono ?




Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Listopada 2017, 22:40:19 czas Polski
Ostrzy się i też rozwiera zęby.
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tobaniak w 30 Listopada 2017, 09:12:12 czas Polski
Ta z condora 40 zębów . Tarcza z Globusa jest rozwiedziona .Jutro dam ją do ostrzenia i zobaczymy czy będzie poprawa
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 30 Listopada 2017, 09:30:44 czas Polski
Ja kupiłem że strony Globusa to była rozwiedziona i naostrzona. Może sprzedają w wersji bez ostrzenia i rozwiedzenia jak się nieraz sprzedaje piły taśmowe.
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tobaniak w 30 Listopada 2017, 10:16:18 czas Polski
I jak ci się sprawuje ta tarcza "niewidiowa" z globusa ?

Tak sobie teraz myślę że może ja ją przytępiłem jeszcze przed cięciem...
W stole pilarki w miejscu gdzie jest tracza mam wstawkę z grubego poliwęglanu (6 albo 8mm) ta tarcza z globusa ma większy rzaz niż tarcze które zawsze stosuje .więc zjechałem tarczą pod stół ,włączyłem pilarkę i tarcza wycięła sobie sama potrzebną szczelinę . Mogła się już wtedy stępić o ten plastik?

Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 30 Listopada 2017, 16:45:28 czas Polski
. Mogła się już wtedy stępić o ten plastik?

Nie
Może przyzwyczajony jesteś do widii ,a tarcze  zwykłe już tak nie  golą .
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 30 Listopada 2017, 20:56:36 czas Polski
No jak napisał Tomek, widia to widia tutaj gorzej się tnie. Możliwe że przez zbyt mały talerzyk odciskowy jak się tarcza nagrzala to mi pływala przy cięciu od culagi.
Ogólnie już raczej nie będę szedł w tą stronę
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 30 Listopada 2017, 21:09:56 czas Polski
Dziś musiałem rozciąć trochę jodłowych desek 7cm.

Rozcinanie  z obu stron po 3,5 cm dało by radę
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 01 Grudnia 2017, 15:29:00 czas Polski
mam taką tarczę -ciąłem nią deskę szalunkową w łaty na dach:) szła ładnie, jaksie przytepiła to delikatnie szlifierką podostrzyłem o goliła dalej. ciepła była bardzo i czasem trezba było dać jej przerwę ale to głównie przy dechach 5m+
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tobaniak w 01 Grudnia 2017, 18:59:01 czas Polski
Utwierdzacie mnie że coś nie tak z moją tarczą .Moja po prostu nie posiada funkcji cięcia  :D
Tytuł: Odp: Tarcza Globus bez widii
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 01 Grudnia 2017, 20:06:26 czas Polski
Sprawdź , pomyśl  , poszukaj przyczyny - kiedyś kilka ładnych lat takimi się robiło w litym drewnie i często w dębinie