Forum stolarskie Domidrewno.pl
Wyposażenie warsztatu => Meble warsztatowe => Wątek zaczęty przez: Przemek_M w 09 Grudnia 2017, 09:44:13 czas Polski
-
Witam,
Wykonałem projekt szafy, która chce wykonać do przechowywania narzędzi, ubrań roboczych itp. Projekt już wykonalem. Zwracam sie do Was z pytaniem z czego wykonac ta szafe? Na początku myślałem o płytach OSB, ale teraz skłaniam się ku surowej wiorowce. Sklejka odpada że względu na cenę. Myślę o wiorowce ponieważ całość chce pomalować akrylem na kolor. Czy jest jakiś inny materiał o dobrym stosunku właściwości do ceny?
-
Mdf?
-
Zrób szafę z płyty wiórowej laminowanej. Przy uderzeniu laminat nie odpryśnie jak przy malowanej płycie farba z powierzchni .
-
Dziękuje za odpowiedzi.
Mogę zamówić białą płytę laminowana (zwykła plyta meblowa na korpusy szafek jak rozumiem) i pomalować z zewnątrz na kolor. Środek będzie biały.
Jakie zalety ma mdf w porównaniu z wiorowka?
-
Ostatnio zrobiłem dla żony meble z drewna dębowego w stylu angielskim. Trochę z tym roboty było, ale w parę miesięcy udało mi się to ogarnąć i już je mamy w salonie. Pracuję jako stolarz zawodowo, ale generalnie niedawno zdecydowałem się na jakieś własne pomysły i rozbłyski kreatywności. Zamówiłem kilka krążków z allegro w stylu co mi wpadnie w oko, ale ostatnio natrafiłem na krążki ścierne (http://krazkiscierne.pl/) firmy Ścierne . Panowie zamawiał ktoś z was krążki tej firmy?
-
Kupujesz zwykłą białą laminowaną, jak do korpusów, albo spytaj o promocję czasem coś zalega na hurtowniach a pozbędą się tego z miłą chęcią.
MDF, jest twardy i gesty.
-
Zgadzam się z inforobert 8) ewentualnie zdecydowałbym się na płyte wiórową, przejechał ją papierem, acetonem i wtedy pomalował.
-
Witam szanowne grono.
Trochę stary post, ale może ktoś zagląda. Pytanie moje dotyczy żaluzji z drewna. Jak coś takiego wykonać ? Chciałbym zrobić żaluzję taką , jak kiedyś na PKP w kasach biletowych były, jednak nie wiem, jak się do tego zabrać. Jakby ktoś znalazł chwilkę na podpowiedź, byłbym wdzięczny.
-
Załóż oddzielny wątrk i zajrzyj też tutaj.
https://forum.domidrewno.pl/index.php?board=15.0