Forum stolarskie Domidrewno.pl
Okucia => Prowadnice => Wątek zaczęty przez: Misiek_86 w 16 Stycznia 2018, 09:55:50 czas Polski
-
Witam,posiadam szafkę z jedną półką w środku, zamówiłem prowadnice GAMET
http://allegro.pl/szuflada-box-niska-ftb-001-450-2-2-szary-gamet-i7120347364.html
http://allegro.pl/szuflada-box-wysoka-ftb-002-450-2-2-szary-gamet-i7120345150.html
Teraz najważniejsze, chcę zamówić spody i tyły, Proszę o pomoc czy dobrze obliczyłem:
Szafka ma ogólnie szerokość 800mm, zrobiona z płyty 16mm, głębokość szafki to 450mm
LW 766mm
Spód: 691mm szerokość, długość 427mm
Tył: 677mm szerokość, wysokość brana z tabeli
-
Pierwsze primo to lw= 768 skoro masz boki z 16tki.
-
Pierwsze primo to lw= 768 skoro masz boki z 16tki.
Czyli jak zamówię takie, będzie dobrze?
Spód: 693mm szerokość, długość 427mm
Tył niskiej szuflady: 679mm szerokość, wysokość 70mm
Wysoka szuflada: 679mm szerokość, wysokość 188mm
-
Długość spodu 427 mm? Jak to obliczyłeś?
Mnie wyszło 445 mm. W razie co zawsze można przyciąć.
-
Długość spodu 427 mm? Jak to obliczyłeś?
Mnie wyszło 445 mm. W razie co zawsze można przyciąć.
Zasugerowałem się tym:
http://klikanka.hekko24.pl/gamet/uploads/oferta/box/instrukcja%20montazu%20box.pdf
Tutaj jest pokazane, że tył idzie nisko i dlatego odjąłem te 16mm wyszło mi wtedy te 427mm
-
To wtedy tył będzie za niski
-
To wtedy tył będzie za niski
Czyli co trzymać się instrukcji i zamówić spód z tym 445mm? Do tego mam taki tył, jak to się montuje?
-
tył na wcisk ... coś jak to: https://youtu.be/RpzMhvrIJs4?t=210 (https://youtu.be/RpzMhvrIJs4?t=210)
-
Chcę dziś już zamówić te spody i tył, by w końcu zacząć montować. Jeszcze raz patrząc na instrukcję to brać to?
Spód: 693mm szerokość, długość 445mm
Tył niskiej szuflady: 679mm szerokość, wysokość 70mm
Wysoka szuflada: 679mm szerokość, wysokość 188mm
Będzie oki? Rozważam wziąć ze 2cm wyższe plecy, gdyby się okazało, że trzeba wpuścić tył niżej to będzie zapas
-
Będę potrzebował fronty, dwa wysokie i jeden niski, według obliczeń w aplikacji "stolkal" wychodzi, że wysoki ma mieć wymiar 283,5x796, zaś niski 140x796. Obawa jest taka, że nie będzie to dobrze hulało, robię to pierwszy raz. Czy dobrym rozwiązaniem będzie kupić fronty niższe 238x796, niski 118x796 czy jednak zaryzykować i brać te co wyżej podane