Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: Groszekp w 24 Stycznia 2018, 21:16:10 czas Polski

Tytuł: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 24 Stycznia 2018, 21:16:10 czas Polski
Dobry wieczór,

Zrobiłem sobie drugie juz sanki do holzmanna, robie niby wszystko jak trzeba itp. Jadąc do końca stołu blokuja sie tak, że nie da się ich ruszyć.  Pierwsze i drugie sanki i ten sam problem.

Brak rownoleglosci rowków?
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: djaworek w 24 Stycznia 2018, 21:25:32 czas Polski
Oczekujesz , że ktoś to za ciebie zmierzy?
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2018, 21:30:55 czas Polski
Sprawdź czy szczeliny są dobrze odlane itd. Ja przetarłem delikatnie papierem i 2 pary sanek śmigają jak należy.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 24 Stycznia 2018, 21:34:19 czas Polski
Oczekujesz , że ktoś to za ciebie zmierzy?

Nie :)
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 24 Stycznia 2018, 21:36:11 czas Polski
Sprawdź czy szczeliny są dobrze odlane itd. Ja przetarłem delikatnie papierem i 2 pary sanek śmigają jak należy.

Ok sprobuje.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 24 Stycznia 2018, 21:38:48 czas Polski
Swoja droga sprawdziłem na szybko przed chwila, a co. Wewnetrzne krawedzie obu rowków rozjezdzaja sie na koncu stolu o jakies 0,5-0,7mm
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2018, 21:40:11 czas Polski
A zewnętrzne?

Przyszlifuj i będzie git.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 26 Stycznia 2018, 10:50:03 czas Polski
zadałem sobie trud z troszkę dokładniejszym mierzeniem ;), jeżeli chodzi o równoległość - nie ma super tragedii - źle zmierzyłem na początku, za szybko, za mało dokładnie.

problem raczej w innym miejscu:

na początku stołu rowki mają 15,3 - 15,4mm szerokości  - na końcu już 14,7-14,8mm. nie mam jakiś dokładnych narzędzi pomiarowych, ale mniej więcej tak to wychodzi.

https://imgur.com/a/Ywbyh

W sumie, nie wiem dlaczego od razu tego nie sprawdziłem, tylko pisałem jakieś głupoty :)

na razie złożyłem reklamacje, zobaczymy co powiedzą.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Stycznia 2018, 20:12:34 czas Polski
U mnie jest około 14.8mm po całości.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 29 Stycznia 2018, 13:47:29 czas Polski
U mnie jest około 14.8mm po całości.

No widzisz - elegancko, na razie jak dzwoniłem, zapytać się kiedy dadzą znać to dowiedziałem się, że to jedna z najtańszych pilarek i pewnie tak jest w każdej :) - chyba jednak nie :) - mają sprawdzić jeszcze z jakąś nową i się odezwać jakie kroki dalej. mam nadzieję , że uznają reklamacje bo jak nie to loteria :)
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Stycznia 2018, 20:46:22 czas Polski
Wyślij im link z wątkiem.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 29 Stycznia 2018, 22:36:13 czas Polski
Uparłem się przyszlifowalem papierem i poszło jakoś. Tylko na początku stołu jest różnica ale nie wpływa już na całość. Faktycznie jak się dobrze przypatrzylem to był trochę nierówny odlew.... zamykam sprawę :)

Dzięki.
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 29 Stycznia 2018, 22:47:53 czas Polski
Co się stało z Twoim poprzednim kontem?
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: Groszekp w 29 Stycznia 2018, 23:09:11 czas Polski
Kombinowałem i usunąłem... nic poważnego ;)
Tytuł: Odp: Sanki do Holzmann ts 250
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 29 Stycznia 2018, 23:12:27 czas Polski
Znajdź swój temat powitania i dopisz post, że Ty to Ty :D

Bo za chwilę napiszesz w innym temacie i będziesz proszony o przedstawienie się :)