Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: krzychu95 w 06 Marca 2018, 21:07:38 czas Polski

Tytuł: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 06 Marca 2018, 21:07:38 czas Polski
Witam. Postanowilem zrobić dla rocznej córeczki lozko. Obecnie spi w takim jak to dzieci od noworodka. Jest to pierwsza moja poważniejsza realizacja. Łóżko będzie pod materac 70x140. Mysle ze taki rozmiar będzie odpowiedni na jakis czas. Nogi oraz gorne barierki beda z kantowek 45x45mm. Dolne 45x70mm. W poprzek beda deseczki o szerokości 6-7 cm. Tak jak wspomniałem zaczynam zagłębiać sie w czopowanie,  stad tez wychodzą troszkę nierówne łączenia. 
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 06 Marca 2018, 21:15:11 czas Polski
Początek
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 07 Marca 2018, 20:34:40 czas Polski
Dzis ciag dalszy. Jutro zrobię listewki na poprzek. Dam po 4 listewki 20x70 mm. I moze zacznę robić dluzsze boki. Spodobalo mi sie czopowanie, lecz brakuje jeszcze trochę dokładności. Mam jedno dluto z OBI marki LUX TOOLS i po jednym TOPEX'a oraz z Tesco.  Najlepiej pracuje mi sie tym pierwszym.  Jest w miare ostre w porównaniu do pozostalych. Pewnie zaopatrze sie w większa ich ilosc. Rozgladne sie rowniez za parą ścieków 100cm. To tyle mojego pisania, dodaje zdjecia i czekam na komentarze oraz wszelkie slowa krytyki
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 07 Marca 2018, 20:47:50 czas Polski
Brawo Krzychu! Jedziesz dalej :D
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: raven w 07 Marca 2018, 21:07:22 czas Polski
Powinieneś zwrócić większą uwagę na dobór kolorystyczny sąsiadujących ze sobą elementów. Ciemna poprzeczka średni pasuje do jasnego elementu pionowego, szczególnie, że drugi też jest ciemny.
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 07 Marca 2018, 21:12:17 czas Polski
Mysle to pomalować na bialo, nie wiem jeszcze na ile taki kolor to wszystko pokryje. Kolory sa różne ponieważ jest to sosna oraz jodła. Ta sosna trochę już zsiwiala i to dlatego taka różnica.  Jesli nie bialy to jakis inny kolor dam, moze palisander
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: Przemek w 08 Marca 2018, 08:04:03 czas Polski
Raczej nie bejcuj a farbą nietransparentną bo te sinizny nie wyjdą atrakcyjnie prawdopodobnie.
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: raven w 08 Marca 2018, 11:01:20 czas Polski
Mysle to pomalować na bialo
aaa, to wszystko zmienia :)
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 12 Marca 2018, 20:38:35 czas Polski
Prac ciag dalszy
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 13 Marca 2018, 21:50:26 czas Polski
Dzis konczylem robić wpusty do czopow na wiertarce Parkside c3 no i nie skonczylem. Dociskajac wrzeciono przeskakuje na trybach no i sie nie da wiercic. O ile reszta moich narzedzic z Lidla jest ok to ta wiertarka kompletna porazka
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 14 Marca 2018, 20:05:41 czas Polski
Szkielet prawie skonczony, prawie bo jeszcze zostaly długie boki
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 15 Marca 2018, 20:23:40 czas Polski
Pozostalo poskrecac oraz pomalowac. Zdecuduje sie na bejce z Leroya Bloom Liberon. Jakie macie doswiadczenia z biala wodna bejca?
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 09 Kwietnia 2018, 20:47:54 czas Polski
Efekt koncowy, oczywiście przed malowaniem. Moje pierwsze wieksze dzielo
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 09 Kwietnia 2018, 21:24:05 czas Polski
Jaka odległość  między szczebelkami?
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 09 Kwietnia 2018, 22:37:16 czas Polski
8-9 cm. W rzeczywistości nawet fajnie te odstępy wyszly
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Kwietnia 2018, 08:17:43 czas Polski
Fajnie wyszły
ale
przepis  mówi o odległości 2.5 cm  do 6 cm.
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 10 Kwietnia 2018, 20:53:27 czas Polski
Jaki przepisz? Jak robic lozeczka dla dzieci? Tzn., ze mam niedozwolone lozko
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Kwietnia 2018, 21:52:10 czas Polski
Są pewne normy bezpieczeństwa dla wyrobów przeznaczonych dla  dzieci.
Odległość między szczebelkami podyktowana jest tym , by dziecko nie włożyło nóżki czy głowy między szczeble itp. dotyczy to też wysokości boków itp.
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: krzychu95 w 12 Kwietnia 2018, 22:10:30 czas Polski
Dziecko skonczylo roczek w marcu. Obecnie jest dodatkowo ochraniacz na bokach, ktorego jeszcze nie ściągnęła. Wychodzi i wchodzi sobie do niego juz sama. Oczywiście ze bylo by to niebezpieczne gdyby od narodzin w takim spala i w nim sie uczyla wstawac
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Kwietnia 2018, 07:54:55 czas Polski
Łóżko wyszło masywne,moim zdaniem nawet zbyt masywne - użyłbym drewna o mniejszym przekroju. Ponadto wszystkie krawędzie powinny być obłe, złamane frezem. Córeczka powinna mieć możliwość przytrzymania się za szczeble i poręcze rączkami. Maluj farbą przeznaczoną dla dzieci, przedszkoli, szpitali. Tak jak pisał Tomekz regulują to dość ostre przepisy bezpieczeństwa.
W tym artykule jest o nich trochę, podana jest norma: http://www.meble.com.pl/wybieramy_meble/110/lozeczka_dzieciece_normy_bezpieczenstwa,10.html
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 13 Kwietnia 2018, 08:57:29 czas Polski
A mi się podoba.
Tytuł: Odp: Łóżko dla córeczki
Wiadomość wysłana przez: komseba w 13 Kwietnia 2018, 12:13:25 czas Polski
Jak dla mnie też ekstra , tak inaczej , innowacyjnie  :D.