Forum stolarskie Domidrewno.pl
Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: dodi w 20 Marca 2018, 12:39:45 czas Polski
-
Witam,
Kupiłem jakiś czas temu nową pilarke TS 55 REBQ, popracowałem nią około 1h łącznie (czas pracy urządzenia ) . Kilka dni temu zauważyłem ze pilarka wywala olej w pobliżu uchwytu, po zapachu czuć że to olej przekładniowy . Wysłałem do serwisu i nie stwierdzili usterki, powiedzieli że to normalne i temat jest im znany . Ktoś miał podobny przypadek?
-
Miałem okazję kilka lat temu rozkręcać TS 55 (model EBQ) choć tamta nie miała objawów wyrzucania smaru. W obudowie przekładni głównej jest tam rzadki półpłynny smar który po rozgrzaniu pewnie zmienia się w olej i jeżeli obudowa jest nieszczelna to może wyciekać. Ja bym na wszelki wypadek poprosił serwis o pisemne potwierdzenie czy taki wyciek nie grozi utratą smarowania przez pilarkę i uszkodzeniem przekładni bo to raczej nie jest objaw który dotyczy wszystkich egzemplarzy TS 55 (z REBQ nie miałem styczności).
-
Kupiłem jakiś czas temu nową pilarke TS 55 REBQ, popracowałem nią około 1h łącznie (czas pracy urządzenia ) . Kilka dni temu zauważyłem ze pilarka wywala olej w pobliżu uchwytu, po zapachu czuć że to olej przekładniowy . Wysłałem do serwisu i nie stwierdzili usterki, powiedzieli że to normalne i temat jest im znany . Ktoś miał podobny przypadek?
Reklamuj , daj na bezpłatny serwis
-
to raczej nie jest objaw który dotyczy wszystkich egzemplarzy TS 55 (z REBQ nie miałem styczności).
Ja w pracy robię na TS 55 REBQ i nic z niej nie cieknie a na jednej ośmiogodzinnej zmianie pracuje łącznie jakieś 4 godziny i tak 5 dni w tygodniu. Tniemy nią głównie blachy aluminiowe więc to nie jest normalny objaw.
-
Wysłałem do serwisu i nie stwierdzili usterki
Masz na myśli serwis centralny ten w okolicach W-wy ?