Forum stolarskie Domidrewno.pl

Wykańczanie powierzchni => Środki naturalne => Wątek zaczęty przez: Azorm w 24 Kwietnia 2018, 00:21:39 czas Polski

Tytuł: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: Azorm w 24 Kwietnia 2018, 00:21:39 czas Polski
Jak w temacie: co lepsze na stolik dębowy kawowy (może się zawsze coś rozlać, może stać gorąca filiżanka) - olej do blatów https://osmo.com.pl/produkt/top-olej-blatow-kuchennych/, czy też wosk twardy olejny https://osmo.com.pl/produkt/wosk-twardy-olejny-original/
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Kwietnia 2018, 09:00:08 czas Polski
lakier poliuretanowy jak ma być bez niespodzianek
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: Azorm w 24 Kwietnia 2018, 09:30:47 czas Polski
Hmm... To wiem, że byłoby najlepiej glepiej, ale w kontekście tych dwóch produktów, który lepszy?
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: swfr w 24 Kwietnia 2018, 11:37:29 czas Polski
Olej do blatów.
Z dwóch powodów:
- Jak się coś wyleje to nie będzie plam. To co się wyleje należy oczywiście jak najszybciej wytrzeć.
- Łatwiejsza późniejsza konserwacja. Nie mówiąc już o odświeżeniu.
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Kwietnia 2018, 14:35:37 czas Polski
Potwierdzam olej
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: Azorm w 24 Kwietnia 2018, 18:34:50 czas Polski
Wydawało mi się, że skoro ten wosk olejny jest na podłogi, to bedzue lepszy niż olej, bardziej wytrzymały.
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Kwietnia 2018, 18:38:19 czas Polski
wytrzymały  na  temperaturę?
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: Azorm w 25 Kwietnia 2018, 08:04:30 czas Polski
Na rozlanie czegoś, że bardziej splynie po nim niż po oleju. Jeśli chodzi o temp, nie wiem jak taki olejowosk reaguje. Zwykły wosk wiem, zostanie ślad np po filiżance.
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: swfr w 25 Kwietnia 2018, 12:51:26 czas Polski
Kupiłeś już wosk i szukasz uzasadnienia do jego zastosowania na stole, czy dopiero zamierzasz kupić jedno albo drugie?

Nie gniewaj się, ale gdyby wysoko wynagradzanie inżynierowie chemicy w Osmo chcieli aby ich twardy wosk do podłóg, klienci stosowali również na blatach stołów - to czy nie napisali by o tym na etykiecie i nie wspomnieli w reklamach?

Jak chcesz to mogę Ci dać na priv nr tel. do doradcy technicznego w Osmo. Bardzo sympatyczny i kompetentny gość. Rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.


Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: Azorm w 27 Kwietnia 2018, 06:21:33 czas Polski
Rozmawiałem z tym doradcą. Okazuje się, że top olej to generalnie to samo, co wosk twardy olejny, ale ma podwyższoną odporność na temperaturę i certyfikat bezpieczeństwa jeśli chodzi o kontakt z żywnością. Dzięki za wszystkie rady.
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 29 Kwietnia 2018, 20:12:06 czas Polski
A weźcie mi powiedzcie jak zielonemu (nie z PSL :) )- ten olej to później nie smaruje niczego? Bo nie stosowałem tego jeszcze, ale czytam olej to olej tamto a mi olej kojarzy się z ubabranymi ręcami po grzebaniu przy aucie :)
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Kwietnia 2018, 20:50:34 czas Polski
Wyschnie i jest dobrze
Tytuł: Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
Wiadomość wysłana przez: swfr w 29 Kwietnia 2018, 21:40:07 czas Polski
To nie ten olej :)
Ten do blatów zaschnie po 24 godzinach.
Jak dasz 3 warstwy to blat będzie wyglądał jak po półmatowym lakierze tylko lepiej.