Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: lucck w 26 Kwietnia 2014, 12:59:37 czas Polski

Tytuł: Fazowanie pilarką
Wiadomość wysłana przez: lucck w 26 Kwietnia 2014, 12:59:37 czas Polski
Witam. Chciałem Was poprosić o radę dotyczącą fazowania kwadratów. Poniższy rysunek przedstawia fazę, którą chciałbym osiągnąć.
Zamierzam kupić pilarkę. Proszę o informację jaki model pilarki polecacie do takich prac:

(http://images65.fotosik.pl/917/5880ba30aa45a410gen.jpg)

A może lepiej taki produkt wykonywać ostrym frezem? Które rozwiązanie w mniejszym stopniu wystrzępi drewno?
Tytuł: Odp: Fazowanie pilarką
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 26 Kwietnia 2014, 13:09:23 czas Polski
Zależy ile tysięcy  szt na zmianę chcesz robić ? ( cnc )
Mały niebezpieczny element do pracy . Czysto to zrobisz na frezarce od  dołu  ( stolik ) i do tego odpowiednia ochrona- popychacz
Tytuł: Odp: Fazowanie pilarką
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 26 Kwietnia 2014, 16:20:09 czas Polski
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/ (http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/)
Tytuł: Odp: Fazowanie pilarką
Wiadomość wysłana przez: lucck w 26 Kwietnia 2014, 16:51:41 czas Polski
Jeżeli chodzi o ilości to tygodniowo 20-50 sztuk. Niestety nie ma tylu tysięcy sklepów jubilerskich w Europie, dlatego CNC raczej odpada.
Myślałem raczej o jakimś mikronarzędziu.
Podobno takowe ma firma Proxxon, ale spotkałem się z niepochlebnymi opiniami na jej temat :/
Tytuł: Odp: Fazowanie pilarką
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 26 Kwietnia 2014, 18:44:14 czas Polski
Myślałem raczej o jakimś mikronarzędziu.
Co to za  zdanie ? ???

Zasada jest jedna . Pytasz precyzyjnie , podając jak najwięcej szczegółów , o sobie  , swoim  warsztacie   , możliwościach   ,   umiejętnościach   ,  posiadanych narzędziach itd .     itd ......i dostajesz odpowiedź , bo tak to  zgadywanka , a czas    drogi. :D