Forum stolarskie Domidrewno.pl

Materiałoznawstwo => Drewno - => Liściaste => Wątek zaczęty przez: tutu w 26 Lipca 2018, 16:42:51 czas Polski

Tytuł: Stolik z Topoli (zabezpieczenie, kolor i nabłyszczenie) - jaki środek wybrać?
Wiadomość wysłana przez: tutu w 26 Lipca 2018, 16:42:51 czas Polski
Cześć,
Mam plaster z jasnej topoli, który zamierzam wykorzystać jako stolik. Efekt jaki chciałbym uzyskać to wydobycie naturalnego koloru i struktury tego drewna i nadanie połysku. Szukając informacji w sieci dowiedziałem się, że drzewo to najbardziej lubi się z bejcą, ale z lakierami już nie do końca. Nie chciałbym zmieniać koloru samego drewna, może w ostateczności delikatnie je "ściemnić". Używając też samej bejcy nie osiągnę połysku. Znalazłem też chyba rozwiązanie pośrednie jak lakierobejca, ale nie wiem czy w tym przypadku dobrze się sprawdzi. Może politura - jeśli tak to jaka?
Będę wdzięczny za każdą poradę tym bardziej, że to mój długo wyczekiwany pierwszy projekt.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Stolik z Topoli (zabezpieczenie, kolor i nabłyszczenie) - jaki środek wybrać?
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 26 Lipca 2018, 18:58:47 czas Polski
Bejca służy do barwienia drewna.
Potem i tak musisz drewno zabezpieczyć.
Tytuł: Odp: Stolik z Topoli (zabezpieczenie, kolor i nabłyszczenie) - jaki środek wybrać?
Wiadomość wysłana przez: komseba w 26 Lipca 2018, 22:00:19 czas Polski
Pobaw się z olejem. Amigorg robi teraz meble łącznie ze stołem zabezpieczonym olejem. Zobacz sobie jak to wygląda, zrób próbę i będziesz miał odpowiedź czy to je to. :)