Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: Stanko88 w 03 Października 2018, 00:22:13 czas Polski

Tytuł: Zagłębiarka rzęźi
Wiadomość wysłana przez: Stanko88 w 03 Października 2018, 00:22:13 czas Polski
Witam wszystkich :)

Jak to zwykle bywa, rejestracja nastąpiła w momencie wystąpienia problemu.

Otóż zakupiłem zagłębiarkę Dewalt i po uruchomieniu mój entuzjazm trochę opadł.
Piła przy starcie jakby rzęzi. Wydobywa z siebie jakby metaliczny dźwięk. Jak się rozkręci dźwięk znika.

Dostałem wadliwy model? :(
Tytuł: Odp: Zagłębiarka rzęźi
Wiadomość wysłana przez: Rafalski w 03 Października 2018, 11:54:51 czas Polski
Jak długo słychać ten dźwięk (ile sekund)?
Przy silnikach z elektronicznym rozruchem (soft start) słychać właśnie taki niemiły, metalicznie brzęczący dźwięk.
Tytuł: Odp: Zagłębiarka rzęźi
Wiadomość wysłana przez: Stanko88 w 03 Października 2018, 17:24:22 czas Polski
Hmm... może około 2 sekund. Gdy pilarka się rozkręci dźwięk znika.
Przy wyhamowywaniu tarczy dźwięk nie powraca.
Temat dotyczy tylko startu