Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: Jurand w 13 Maja 2014, 19:53:53 czas Polski
-
Cześć!
Mam na imię Piotr. Wiosen mam trzydzieści i kilka. Mieszkam pomiędzy Łodzią a Wrocławiem ;)
Szukam ucieczki od roboty w korpo - tam nie dają się realizować więc mam kilka fajnych hobby. I pomysły "na swoje"...
Lubię prace w drewnie. Trochę narzędzi już mam, ale ciągle brakuje "warsztatu" - sprzęt targam między podwórkiem a pracownią w której param się elektroniką i zegarmistrzostwem. Trochę to nie miejsce na stolarkę. No i brakuje maszyn stacjonarnych, bez których ciężko coś poważniejszego zrobić...
Z dokonań w drewnie z ostatnich powiedzmy 5 lat - szopka na opał do kominka, wędzarnia, stół ogrodowy, huśtawa ogrodowa, wisząca półka pod TV z wbudowanym elektronicznym zegarem w stylu retro (lampy Nixie), wieszak na 24 butelki wina, stolik, półeczki, proste ramy do luster, obrazków, zabudowa wnęki obok drzwi (służy jako oświetlenie korytarza), oprawy drzwi wewnętrznych... Do tego spora ława, barek i szafka na sprzęt w kinie domowym, zabudowy w 2 garderobach, meble w pracowni (ale to już wszystko płyta). Byłoby więcej, tylko nie ma gdzie robić.
Rodzi się plan. Warsztat jak u Jarka - zaimponował mi, muszę przyznać! :) Zarówno zapleczem jak i podejściem do tematu. A że jak się za coś biorę na poważniej to staram się zgłębiać temat do "levelu expert" (tak mnie ostatnio ktoś podsumował) - postanowiłem się tu "zaciągnąć". Nie ma lepszej nauki jak poprzez wymianę doświadczeń. ;D I kto wie - może wkrótce z tej przyjemnej pracy zacznę żyć...
Pozdrawiam!
-
Witaj kolego na forum dłubaczy w drewnie :) widzę że masz bardzo ambitne plany oby tak dalej :)
-
Jurand :) bardzo ciekawie się przedstawiłeś, jeden z fajniejszych wpisów w tym dziale, jestem ciekaw jak wygląda wieszak na 24 butelki wina ;)
-
Witaj!
Też chętnie zobaczyłbym wieszak. Zegarmistrzostwo ? Brzmi poważnie :-) Napisz coś więcej.
Pozdrawiam
Przemo
Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
-
Witam.
I ja pragnę cie przywitać . Mamy podobne ,,ciągoty" oprócz stolarstwa ,zegarmistrzostwo to moja
kolejna Pasja . Zbieram przedwojenne ,, Szwajcary ". Ulubiona marka to ,,Girard Perreqaux "
Myślę ,ze jeżeli byśmy się kiedyś spotkali , to nocy było by mało . Może kiedy ?.
Pozdrawiam.
-
Ciekawie się przedstawiłeś, masz ciekawe hobby i ambitne plany. Witaj i powodzenia. :)
-
Witam :) i mnie się podoba twój wpis, tak że myślę że + ci się należy, na dobry początek.Zdjęcia swoich prac możesz umieścić w galerii, z chęcią myślę że, wszyscy popatrzymy .Pozdrawiam ;)
-
Dzięki za powitanie :)
Postaram się wrzucić co nieco do galerii. Co prawda wieszak na wino jak i półka pod TV z lampkami Nixie niedokończona (brak położonej lakierobejcy) ale już używane. ;) Przyjdzie czas i to dopieścić.
Tak, zegarmistrzostwo to jedno z moich hobby. W imię zasady "ja kudłaty-durnowaty reperuję stare graty". Jak siadam do tych precyzyjnych mechanizmów rozkładając je do najmniejszej śrubki to skutecznie duszę mętlik w głowie... Robię dla siebie, dla znajomych - pamiątkom rodzinnym przywracam blask i daję im drugie życie.
A drewno - taaaak... Wdzięczny materiał. Od zawsze lubię. A teraz zaczynam podchodzić do tematu poważniej. Szkoda życia na bycie trybikiem w korpo, kiedy dusza do wolności i tworzenia się rwie!
-
Witaj Kolego na forum!
Pochwal się w galerii swoimi pracami. Kilka z nich brzmi bardzo ciekawie :)
-
Witam serdecznie! :)
Trzymam kciuki za realizację Twoich marzeń!
-
Ja również witam serdecznie :)
-
Szkoda życia na bycie trybikiem w korpo, kiedy dusza do wolności i tworzenia się rwie!
Dużo w tym racji.
-
Szkoda życia na bycie trybikiem w korpo, kiedy dusza do wolności i tworzenia się rwie!
Dużo w tym racji.
hehe, dokładnie ten sam fragment chciałem zacytować i się podpisać "oboma rękoma" :)
-
:)
No to trochę się pochwalę. Na początek ogród:
http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=94 (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=94)
-
Dorzuciłem na szybko półkę i wieszak na wino ;)
http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=95 (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=95)
-
super ten wieszak na wino :) nie wiem czy nie pokuszę się o podprowadzenie patentu :)
-
Fajne te twoje prace :) mnie do gustu przypadł domek wędzarka :P tylko nie wiem czy to problem techniczny ,że zdjęć w galerii nie można ocenić :-\
-
Bardzo fajne masz pomysły :)
-
Witam serdecznie :)