Forum stolarskie Domidrewno.pl
Elektronarzędzia => Szlifierki => Wątek zaczęty przez: PiotrK w 17 Maja 2014, 21:50:10 czas Polski
-
Witajcie,
Makita ma w swojej ofercie szlifierkę szczotkową 9741. Bawiłem się tym urządzeniem i drewno wykańczane tym sposobem wygląda fenomenalnie. Niestety cena też jest fenomenalna :( - 2300 zł. Czy widzieliście podobne cudeńko innych producentów – trochę tańsze?
http://www.makita.pl/prod/szlifierka_szczotkowa_9741-231-69.html (http://www.makita.pl/prod/szlifierka_szczotkowa_9741-231-69.html)
Pozdrawiam,
Piotr
-
Cena rzeczywiście nie jest niska, zresztą sama szczotka kosztuje ok 380 zł. Może SAM?
-
Cena rzeczywiście nie jest niska, zresztą sama szczotka kosztuje ok 380 zł. Może SAM?
Zastanawiałem sie nad SAM`emem. Chciałem wykorzystać szlifierką kątową - ale te diabelstwa są wysokoobrotowe - a tu potrzeba z 2000 - 3500 obrotów.
-
Myślałem raczej o silniku z ręcznej pilarki tarczowej + pasek zębaty i kółka, którymi można dobrać odpowiednią prędkość szczotki.
-
Można też zaprządz wiertarkę do tego zadania. Jedynie sposób prowadzenia będzie inny.
Wysłane przez Tapatalk
-
. Chciałem wykorzystać szlifierką kątową
A dlaczego nie - wielu tak to robi
-
Są szlifierki z regulacją obrotów. Ja próbowałem z wiertarką a później szlifierką i szlifierką dużo wygodniej się się robi.
-
Tu film z YT jak można wykorzystać szlifierkę kątową - ok 2 min i dalej wiertarkę.
http://www.youtube.com/watch?v=eKfqf5plvas#t=161 (http://www.youtube.com/watch?v=eKfqf5plvas#t=161)
-
Może SAM?
Bardzo mi się ta propozycja podoba :)
zabieram się za oglądanie filmiku
ja znam takie urządzenie z Festoola i Metabo...żadne z nich do tanich niestety nie należy :(
-
Oglądnięte...nabrałam ochoty na takie cudo, przydałoby się do szczotkowania moich prac...jaką szczotkę polecilibyście do wiertarki? Na co zwracać uwagę?
Chyba potrzebna do tego tradycyjna wiertarka podłączana do prądu, bo podejrzewam, że akumulatorowe szybko będą padać.
-
Szczotkowanie to ciężka praca dla maszynki
-
Z wiertarką bym uważał. Wiertarka jest przystosowana do obciążania głównie w osi wiertła a podczas takiego szczotkowania przychodzą duże obciążenia boczne, tym większe im większa szczotka i im dłuższy pręt na którym jest zamocowana. Jakaś mała praca to ok, ale prze dłuższej pracy będzie się grzało łożysko.
Zajechałem w ten sposób całkiem solidny model hitachi z udarem pneumatycznym, czyszcząc belki więźby przed malowaniem.
-
czyli widzę, że potrzebna będzie solidna szlifierka kątowa 1500 W z regulacją obrotów.
-
A gdzie można kupić same szczotki za rozsądne pieniądze, bo na allegro nie widzę?
Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
-
Na przykład tu: http://www.okazje.info.pl/szukaj/szczotka-nylonowa-do-drewna-szlifierska/ceny.html (http://www.okazje.info.pl/szukaj/szczotka-nylonowa-do-drewna-szlifierska/ceny.html)
dr GOOGLE Ci pomoże, wpisz hasło "szczotki szlifierskie do drewna"
-
niestety szczotki to spory wydatek, te Sait kosztują 135 zł ale mają 30 mm. Przy dużych powierzchniach (podłogi) można się zaszcztkować na amen :) . Tak sobie myślę jednak, że kupie po 1 sztuce każdego rodzaju saito, potrenuje i jeżeli efekt będzie satysfakcjonujący dokupię jeszcze 3 sztuki teko samego rodzaju i połączę w jedną dużą 120 mm szczotę. (planuję zrobić 150 m2 podłóg)
-
Do takiej roboty to dobra jest maszyna typu strugarki wyrówniarki z wałem ze szczotkami . :)
-
Do takiej roboty to dobra jest maszyna typu strugarki wyrówniarki z wałem ze szczotkami . :)
Tomek, pewnie najlepsza :) , ale użyje tego w zasadzie do takiej powierzchni raz. W drewnie dłubię amatorsko po godzinach i raczej wiecęj mi się taki sprzęt nie przyda (do takich powierzchni oczywiście).
a wybór padnie raczej na tą maszynkę :
http://www.makita.pl/prod/szlifierko___polerka_sa7000c-256-69.html (http://www.makita.pl/prod/szlifierko___polerka_sa7000c-256-69.html)
chyba da radę :o
-
Da radę .
Szczotki produkują we Wronkach min 2 firmy
szczotpol i chyba szczotex , Sa takie lekko garnkowe - lepiej sie robi .