Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Szlifierki => Wątek zaczęty przez: PiotrK w 17 Maja 2014, 21:50:10 czas Polski

Tytuł: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: PiotrK w 17 Maja 2014, 21:50:10 czas Polski
Witajcie,

Makita ma w swojej ofercie szlifierkę szczotkową 9741. Bawiłem się tym urządzeniem i drewno wykańczane tym sposobem wygląda fenomenalnie. Niestety cena też jest fenomenalna :( - 2300 zł. Czy widzieliście podobne cudeńko innych producentów – trochę tańsze?
http://www.makita.pl/prod/szlifierka_szczotkowa_9741-231-69.html (http://www.makita.pl/prod/szlifierka_szczotkowa_9741-231-69.html)

Pozdrawiam,
Piotr
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 17 Maja 2014, 22:03:22 czas Polski
Cena rzeczywiście nie jest niska, zresztą sama szczotka kosztuje ok 380 zł. Może SAM?
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: PiotrK w 17 Maja 2014, 22:09:06 czas Polski
Cena rzeczywiście nie jest niska, zresztą sama szczotka kosztuje ok 380 zł. Może SAM?

Zastanawiałem sie nad SAM`emem. Chciałem wykorzystać szlifierką kątową - ale te diabelstwa są wysokoobrotowe - a tu potrzeba z 2000 - 3500 obrotów.
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 17 Maja 2014, 22:13:34 czas Polski
Myślałem raczej o silniku z ręcznej pilarki tarczowej + pasek zębaty i kółka, którymi można dobrać odpowiednią prędkość szczotki.
Tytuł: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: wiktorex w 17 Maja 2014, 22:37:52 czas Polski
Można też zaprządz wiertarkę do tego zadania. Jedynie sposób prowadzenia będzie inny.


Wysłane przez Tapatalk
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 17 Maja 2014, 22:44:36 czas Polski
. Chciałem wykorzystać szlifierką kątową

A dlaczego nie - wielu tak to robi
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: a3756 w 17 Maja 2014, 22:49:07 czas Polski
Są szlifierki z regulacją obrotów. Ja próbowałem z wiertarką a później szlifierką i szlifierką dużo wygodniej się się robi.
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 18 Maja 2014, 08:05:11 czas Polski
Tu film z YT jak można wykorzystać szlifierkę kątową - ok 2 min  i dalej wiertarkę.

http://www.youtube.com/watch?v=eKfqf5plvas#t=161 (http://www.youtube.com/watch?v=eKfqf5plvas#t=161)
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: Ana w 18 Maja 2014, 14:42:43 czas Polski
Może SAM?

Bardzo mi się ta propozycja podoba :)
zabieram się za oglądanie filmiku

ja znam takie urządzenie z Festoola i Metabo...żadne z nich do tanich niestety nie należy :(
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: Ana w 18 Maja 2014, 14:56:23 czas Polski
Oglądnięte...nabrałam ochoty na takie cudo, przydałoby się do szczotkowania moich prac...jaką szczotkę polecilibyście do wiertarki? Na co zwracać uwagę?

Chyba potrzebna do tego tradycyjna wiertarka podłączana do prądu, bo podejrzewam, że akumulatorowe szybko będą padać.
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 18 Maja 2014, 18:42:18 czas Polski
Szczotkowanie to  ciężka praca dla  maszynki
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: pbaszyn w 18 Maja 2014, 21:04:53 czas Polski
Z wiertarką bym uważał. Wiertarka jest przystosowana do obciążania głównie w osi wiertła a podczas takiego szczotkowania przychodzą duże obciążenia boczne, tym większe im większa szczotka i im dłuższy pręt na którym jest zamocowana. Jakaś mała praca to ok, ale prze dłuższej pracy będzie się grzało łożysko.
Zajechałem w ten sposób całkiem solidny model hitachi z udarem pneumatycznym, czyszcząc belki więźby przed malowaniem.
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: PiotrK w 19 Maja 2014, 08:07:59 czas Polski
czyli widzę, że potrzebna będzie solidna szlifierka kątowa 1500 W z regulacją obrotów. 
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: krzysztof92 w 19 Maja 2014, 13:45:51 czas Polski
A gdzie można kupić same szczotki za rozsądne pieniądze, bo na allegro nie widzę?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Maja 2014, 14:14:41 czas Polski
Na przykład tu: http://www.okazje.info.pl/szukaj/szczotka-nylonowa-do-drewna-szlifierska/ceny.html (http://www.okazje.info.pl/szukaj/szczotka-nylonowa-do-drewna-szlifierska/ceny.html)
dr GOOGLE Ci pomoże, wpisz hasło "szczotki szlifierskie do drewna"
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: PiotrK w 19 Maja 2014, 18:22:03 czas Polski
niestety szczotki to spory wydatek, te Sait kosztują 135 zł ale mają 30 mm. Przy dużych powierzchniach (podłogi) można się zaszcztkować na amen :) . Tak sobie myślę jednak, że kupie po 1 sztuce każdego rodzaju saito, potrenuje i jeżeli efekt będzie satysfakcjonujący dokupię jeszcze 3 sztuki teko samego rodzaju i połączę w jedną dużą 120 mm szczotę. (planuję zrobić 150 m2 podłóg)
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 19 Maja 2014, 18:25:31 czas Polski
Do takiej roboty to dobra jest maszyna typu strugarki wyrówniarki z wałem  ze szczotkami . :)
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: PiotrK w 19 Maja 2014, 19:31:50 czas Polski
Do takiej roboty to dobra jest maszyna typu strugarki wyrówniarki z wałem  ze szczotkami . :)

Tomek, pewnie najlepsza :) , ale użyje tego w zasadzie do takiej powierzchni raz. W drewnie dłubię amatorsko po godzinach i raczej wiecęj mi się taki sprzęt nie przyda (do takich powierzchni oczywiście).
a wybór padnie raczej na tą maszynkę :
http://www.makita.pl/prod/szlifierko___polerka_sa7000c-256-69.html (http://www.makita.pl/prod/szlifierko___polerka_sa7000c-256-69.html)

chyba da radę  :o
Tytuł: Odp: szlifierka szczotkowa
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 19 Maja 2014, 20:03:24 czas Polski
Da radę .
Szczotki produkują we  Wronkach min 2 firmy
szczotpol i chyba  szczotex , Sa takie  lekko garnkowe   - lepiej sie robi .