Forum stolarskie Domidrewno.pl
Wykańczanie powierzchni => Środki sztuczne - woski => Wątek zaczęty przez: mar33cki w 14 Stycznia 2019, 14:23:22 czas Polski
-
sprawa wydaje się być prosta - mam blat z merbau do wykończenia woskiem twardym Saicos.
Wg zaleceń najpierw nanoszę szerokiem pędzlem: Olej gruntujący Extra Rzadki 3001 bezbarwny. Pozostawiam na 24h, przecieram/matowię papierem 220 na szlifierce oscylacyjnej. Wałkiem nakładam wosk twardy. Czekam 3-5h. Wałkiem nakładam drugą warstwę. Teoretycznie powinno być gotowe, a nie jest:
(https://lh3.googleusercontent.com/0nVDmn3sgBJ6tfkm7Q4EBY4cR6mq_XGPX-YWkiD0LlRf2RPbvHQJvHHrgVQJG2IQqHGEAaLenkfl3-tKmPHvHHTsHDgZh1b5EpRwQARRU5HJ13iFbwuYJw0-W7qPwobfxaKF0HBmWm4=w200) (https://photos.app.goo.gl/NXcxJczQE5ErbhjXA)
miejscami na blacie są chropowate miejsca i takie jakby krostki. Dlaczego? Co zrobiłem nie tak?
Dokładnie to samo miałem z blatem dębowym, którego nie gruntowałem (ponoć nie trzeba). Ale wtedy temperaturę pomieszczenia (garażu) miałem za niską (bo trzeba było otworzyć, żeby schować auto :)). Ale teraz? Garaż zamknięty, ciepły, bez przeciągów.
Oczywiście ładnie się to zapoleruje tarczą z włókniny na wiertarce, ale nie powinno być takiej potrzeby...
-
Powinieneś lekko przetrzeć i odpylic powierzchnię przed drugą warstwą.
-
nakładaj białym padem przy użyciu szlifierki oscylacyjno-obrotowej
-
to przy następnym spróbuję tak jak mówicie
wzorowałem się na filmiku pokazowym producenta: bez szlifu i nakładane wałkiem, a może rodzaj wałka ma znaczenie?
efekt finalny
(https://lh3.googleusercontent.com/An2wVCvU3e8gx_5wpIgqCL2zYTzG_p3RDHb0qfZ0_EbrclVRjx73yIitCWS1kdNWK0siNc8aI2xpN2qUG7szSuS1Y3ddGl4pmVuQMJwiZ2CRSVsE6tMEyI6rsuKBvWJHiSU0bGsE2Q4=w400) (https://photos.app.goo.gl/pWqMJmYfDKs74dR89)
-
nakładaj białym padem przy użyciu szlifierki oscylacyjno-obrotowej
pytanie jak to fizycznie się robi? nakładam olejowosk (wylewam/pędzlem/wałkiem) i wcieram szlifierką?