Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: lucjan w 20 Stycznia 2019, 12:53:51 czas Polski

Tytuł: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: lucjan w 20 Stycznia 2019, 12:53:51 czas Polski
 mam festool TS55 REBQ zdecydowałem się na ten model bo miałem problem z cięciem płyt laminowanych zwykłą piłą tarczowa makita od spodu plyty cięcie ładne ale od góry bardzo słabo dzisiaj z uciechom odpalilem festoola cięcie z gory super a od spodu tragedia tarcza założona 48 zębów problem pojawia się gdy tne na szynie bez szyny dwie strony płyt super
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 20 Stycznia 2019, 15:17:40 czas Polski
nie chce się poczytać a bardzo dużo tego na forum
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: lucjan w 20 Stycznia 2019, 15:23:54 czas Polski
to nie tak bardzo dużo czytałem na temat festool sam mam sporą wiedzę na temat stolarki ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: lucjan w 20 Stycznia 2019, 15:27:53 czas Polski
cięcie bez szyny obydwie strony super a z szynom od spodu tragedia tne płytę 18mm zagłębia pile na20mm
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 20 Stycznia 2019, 15:43:10 czas Polski
I to jest błąd.
Zagłębie musi być wieksze, aby ostrze węglika atakowało powierzchnię pod większym kątem.
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 20 Stycznia 2019, 15:45:11 czas Polski
może guma w szynie uszkodzona,tępa piła ,piła nie przeznaczona do laminatu
i festoolem ciężko przeciąć bez odprysku ,posiadam mafella z podcinakiem i też potrafi nie raz opdrysnąć
jakość płyty też ma znaczenie
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 20 Stycznia 2019, 15:47:43 czas Polski
Guma nie ma nic do odprysków od dołu płyty.
A mafell rzeczywiście lepszy. Szczególnie z piłą od festoola.
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: lucjan w 20 Stycznia 2019, 16:43:46 czas Polski
bardzo dziekuje lirorobert jednak głębokość zanurzenia tarczy ma znaczenie pozdrawiam
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 20 Stycznia 2019, 17:10:36 czas Polski
Oczywiście że ma. Przecież napisałem.

Zwiększ zagłebienie i nie będzie odprysków od spodu płyty.
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Rafalski w 20 Stycznia 2019, 22:39:51 czas Polski
tomożetarczazagregatemjesttakustawionażezębywchodzącewmateriałsątrochębliżejszynyprowadzącejewentualniewystarczytrochęnastawićagregatnastopiepiły
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Terrax w 05 Lutego 2019, 11:14:07 czas Polski
bardzo dziekuje lirorobert jednak głębokość zanurzenia tarczy ma znaczenie pozdrawiam

to może napisz na jaką głębokość ustawiłeś, że nie ma odprysków?
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 05 Lutego 2019, 12:14:20 czas Polski
Im głębiej tym lepiej. Ale już 5mm bedziw dobrze.
Przynajmniej u mnie.
Tytuł: Odp: cięcie bez odpryskow
Wiadomość wysłana przez: maximilianoo w 25 Marca 2019, 21:23:17 czas Polski
A ja dorzucę że laminat tnie się tarcza o ujemnym kącie natarcia. Takimi samymi co aluminium. Dodatkowo dużo zębów jest potrzebne. Można również ciąć na płycie hdf, podklejac taśma.
Ja używam Freuda w pilarce, makiety w zaglebiarce,
Ale nic nie zastąpi podcinaka :)

Wysłane z piły wersja android