Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Wieloczynnościowe => Wątek zaczęty przez: michal900 w 29 Maja 2019, 13:19:08 czas Polski

Tytuł: Grubościówko wyrównywarka Rema Dymb 8
Wiadomość wysłana przez: michal900 w 29 Maja 2019, 13:19:08 czas Polski
Witam,

Mam pytanie do posiadaczy urzedzeń Rema Dyma / Dymb / Dymc. Osobiście posiadam grubościówko wyrównywarkę Dymb i mam do Was zapytanie jaki macie rozmiar: gwint i rozmiar łba (sześcikątu) śruby do mocowania noży w wale strugarki.
W mojej jest to M8 z łbem pod kluczyk 10 tke. Jedną ze śrób muszę wymienić bo jest już cała obrobiona. W Stolmie mają natomiast tylko M10.
Tytuł: Odp: Grubościówko wyrównywarka Rema Dymb 8
Wiadomość wysłana przez: Mariany w 29 Maja 2019, 22:48:34 czas Polski
U mnie jest M6  po kluczyk 10
Tytuł: Odp: Grubościówko wyrównywarka Rema Dymb 8
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 10 Czerwca 2019, 21:06:59 czas Polski
Jak masz znajomego tokarz to kup śrubę w byle sklepie ze śrubami w twardości od 8.8 wzwyż jaka ci pasuje i niech ci "zaostrzy" czyli zrobi ze łba stożek.
Tytuł: Odp: Grubościówko wyrównywarka Rema Dymb 8
Wiadomość wysłana przez: zarekl w 11 Czerwca 2019, 10:09:18 czas Polski
Śruby dociskające noże mają łby kuliste.