Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: BezimiennyJan w 30 Października 2019, 18:46:18 czas Polski

Tytuł: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: BezimiennyJan w 30 Października 2019, 18:46:18 czas Polski
Dzień dobry wieczór,
potrzebuje pomocy w wyborze piły taśmowej. Po całkiem udanym zakupie tokarki (RP 320, dziękuje również za pomoc) przyszła pora na rozbudowę warsztatu o pilarkę. Zadaniem owej pilarki byłoby wycinanie wstępne mis, stąd wysokość to minimum 120-140mm, dotychczas przycinam piłą łańcuchową, ale wiadomo ile to marnuje czasu przy obróbce, spada też średnica toczonej misy. Szerokość stołu raczej mało istotna w takim wypadku. Piła do hobbystycznego użytku, kilka mis tygodniowo, trochę desek pociąć do dennic do uli, więc nie musi być górna pólka. Budżet koło 1000, może być więcej, ale raczej nie potrzebuje przemysłowej piły na lata przy takim użytkowaniu. Podłączenie 230V.
W podanym zakresie jest Nutool NBS 245, 375 lub 420W, jakiś okazyjny EINHELL TC-SB 305 U, ale troszkę jednak droższy. Nie mam doświadczenia na pracy z tymi urządzeniami, nie wiem jaki zakres mocy będzie wystarczający. Prosiłbym Kolegów o jakieś opinie (nutool to taki topex?), może ktoś doradzi inną opcję, albo ma na zbyciu.
Pozdrawiam serdecznie
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 31 Października 2019, 19:58:30 czas Polski
Może jakiś Scheppach ?
Ale w zasadzie wszystkie te piły są robione na jedno "kopyto" ... ;-)

Mało która piła w tym zakresie cenowym pozwala cięcie wyższe niż 120-130 mm ...
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: Mcgyver w 31 Października 2019, 20:26:06 czas Polski
Z niższej półki cenowej proponuje poszukac używanej Makity LB1200F. Bardzo dobrzre wspominam tą maszyne. Silnik wystarczajacy na ciecie nawet grubszych elementów ale przede wszystkim - jest precyzyjna a na tym chyba najbardziej każdemu zalezy
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: BezimiennyJan w 01 Listopada 2019, 08:27:13 czas Polski
Sceppach i topex są na mojej czarnej liście. Ta makita za to to fajna opcja, gdzieś ją przeoczyłem, a zbiera przeważnie dobre recenzje. Dzięki za odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 01 Listopada 2019, 10:54:14 czas Polski
Makita to już wydatek 1 900 zł

Popatrz jeszcze moze na Holzstar HBS 261 - podobne parametry do Makity a może być tańsza o około 400 zł
i zostaje jeszcze Holzmann
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Listopada 2019, 12:52:53 czas Polski
Ten Bosch, to piła do cięcia metalu - rurek, profili, prętów.
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: Maras w 15 Listopada 2019, 21:50:00 czas Polski
Martynek daruj sobie te posty z tymi linkami ... nie to miejsce  ...
Tytuł: Odp: Wybór piły taśmowej z niższej/średniej półki cenowej
Wiadomość wysłana przez: Maraton w 22 Stycznia 2020, 22:24:08 czas Polski
I co, wybrałeś już?
Ja zastanawiam się nad https://www.cormak.pl/pl/pily-tasmowe/104-pila-tasmowa-cormak-hbs310n-bs315.html. Cena 1650 zł.Tylko chciałem już kupić trochę  mocniejszy model. Porównując tylko wagę, to dwa razy cięższa maszyna.Mnie zależy na wysokości cięcia. Może ktoś z kolegów pracuje na Cormaku i coś nam więcej powie. Z tego co wiem,produkcja w Chinach.Czy w ogóle jest w Polsce producent pił taśmowych? Żenada,że kupujemy badziewie Makity i  inne zabawki.