Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: amigorg w 27 Czerwca 2014, 21:59:16 czas Polski

Tytuł: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Czerwca 2014, 21:59:16 czas Polski
Witam
Przywiozłem trochę drewna świerkowego i robię pergolę:  1900 mm x 2200 mm x 500 mm w świetle. Słupy 70 x 70 mm.
- trochę strugania, cięcie na wymiar piłą szablastą,
- czopy i gniazda dłutem,
- gniazda płatwi na pilarce stołowej,
- kształtowanie końcówek płatwi na pile taśmowej,
- szlifowanie łuków na szlifierce cylindrycznej,
- frezarką krawędziową zaokrąglanie krawędzi.
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 27 Czerwca 2014, 22:16:29 czas Polski
Nareszcie konkretna realizacja  :) i jak zwykle perfekcja w wykonaniu. No i artystyczny projekt  8)
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Czerwca 2014, 22:42:01 czas Polski
mój miszczu!!!
Czekam na efekt końcowy
Sam mam do zrobienia taką a rysunek jak by mój...
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Czerwca 2014, 18:19:49 czas Polski
Witam
Dzisiaj malowanie tego co zrobiłem impregnatem Altax  - Penetrin "wyszedł" i muszę sprawdzić inny, szkoda, że schnie aż 24 godziny. Końcówki słupów wstawiłem na noc do impregnatu.
Ponadto pociąłem listwy na ramy do kratek,wyciąłem w nich na pilarce rynienki 20 x 18 mm, oczyściłem je dłutem, pociąłem też listwy na kratki 9 x 30 mm. Resztę czasu spędziłem "relaksując się" przy koszeniu trawy i przenoszeniu schnących elementów pergoli pod dach, bo właśnie jest burza i leje. ;)
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 28 Czerwca 2014, 19:32:56 czas Polski
Witam.
Jak zwykle profesjonalna praca. Jak by się panu chciało to może takie kwiatki dodać jak załączyłem na zdjęciu ładnie to wygląda.
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Czerwca 2014, 21:34:57 czas Polski
Witam
Dzisiejszy dzień trochę rozbiegany, no i ta pogoda (lało cały dzień) i prace też "rozbiegane":
- dokończyłem ramy z kratkami na ściany boczne ( 1930 x 360 mm). W dolnych  poprzeczkach wycięte są na pilarce szczeliny do odprowadzania wody. Jako dodatkowe wzmocnienie narożników wkleiłem kątowniki ze sklejki 18 mm. Kratki są z listew 30 x 9 mm.
- dokończyłem też 3 kolejne ściski takie jak tu: http://forum.domidrewno.pl/sam'y/mocne-sciski-za-grosze/msg17605/#msg17605, (http://forum.domidrewno.pl/sam'y/mocne-sciski-za-grosze/msg17605/#msg17605,)
- wyciąłem też 6 pokręteł - niedługo się przydadzą.
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 30 Czerwca 2014, 21:57:37 czas Polski
No jak zwykle u Ciebie ładnie przemyślane i wykonane.

Czy te kątowniki ze sklejki wstawiałeś również w dolne rogi? Zauważyłem, ze jest tam płaska powierzchnia. Ja robiłem pergole z gotowych elementów w zeszłym roku i w tym roku. Widzę, że na każdej płaskiej poziomej powierzchni zbiera się woda. Nie obawiasz się tego?
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Czerwca 2014, 22:02:53 czas Polski
Wykonałem podłużną szczelinę (pierwsze zdjęcie) i  jest to napisane   "  W dolnych  poprzeczkach wycięte są na pilarce szczeliny do odprowadzania wody"
Narożniki wklejałem w każde połączenie.
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 30 Czerwca 2014, 22:13:12 czas Polski
szczelina ok, wychwyciłem to :)
moje pytanie dotyczyło narożników i ich płaskich powierzchni. może za bardzo zwracam na to uwagę, ale denerwuje mnie jak widzę stojącą wodę na elementach moich pergoli
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 01 Lipca 2014, 16:35:23 czas Polski
Witam
Po nasączeniu impregnatem i złożeniu części pergola wygląda jak na zdjęciu niżej.
Będzie zamocowana do 10 cm  metalowych kotew zabetonowanych w ziemi. Najprawdopodobniej będzie pomalowana na mahoń impregnatem bądź lakierobejcą.
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: kozio w 04 Lipca 2014, 08:35:27 czas Polski
Fajna robota Chłopie.
Chętnie oglądam takie produkcje bo właśnie uczę się takie rzeczy robić.
dzięki i pozdrawiam
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Lipca 2014, 09:19:55 czas Polski
Ja się uczę.
Ty się uczysz.
On się uczy.

....My wszyscy się uczymy... :D
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: pbaszyn w 04 Lipca 2014, 14:43:40 czas Polski
Ja się uczę.
Ty się uczysz.
On się uczy.

....My wszyscy się uczymy... :D
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 16 Lipca 2014, 08:10:47 czas Polski
Pergola, zadowolony sąsiad i ja :)
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Lipca 2014, 08:33:36 czas Polski
Pogratulować, no to teraz piwko z sąsiadem :D
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 16 Lipca 2014, 09:37:14 czas Polski
Piwko (nie jedno) było wczoraj + placki ziemniaczane :)
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 16 Lipca 2014, 09:40:32 czas Polski
rozumiem że skoro niejedno to do przyniesienia wykorzystałeś nosidełko?
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 16 Lipca 2014, 09:48:40 czas Polski
 :D
Tytuł: Odp: Jeszcze jedna pergola
Wiadomość wysłana przez: Przemek w 16 Lipca 2014, 10:05:39 czas Polski
Rewelacyjna pergola, jak wszystkie Twoje prace!
Myślę, że kiedyś też coś podobnego sprawię małżonce, w tym roku zrobiłem jej tylko kratę pod pnące roślinki 2x2m ale taka pergola przy furtce by się również przydała :)
Pozdrawiam Przemek