Forum stolarskie Domidrewno.pl

Kosz => Kosz na śmieci => Wątek zaczęty przez: mario78 w 14 Czerwca 2023, 13:22:19 czas Polski

Tytuł: Orzech i szkodniki w środku
Wiadomość wysłana przez: mario78 w 14 Czerwca 2023, 13:22:19 czas Polski
Witam
Jak pisałem w inny poście,dostałem kilka brusów orzecha. Orzech około 10 lat stał w stodole więc jest do suszenia .Zauważyłem że są w nim dziurki po szkodnikach,podobno załatwią to suszenie drewna. Dzwoniłem do suszarni gdzie mi powiedzenia że susza w temp. 40° i mało prawdopodobne aby szkodnikom zaszkodziło. Jest miejsce obok gdzie susza palety w temp 60° ale czy po takim suszeniu nie powstaną naprężenia przy rozcinaniu?
Pozdrawiam