Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Jak to zrobić => Wątek zaczęty przez: stell w 16 Stycznia 2025, 20:16:43 czas Polski

Tytuł: Jak przeciąć na pół
Wiadomość wysłana przez: stell w 16 Stycznia 2025, 20:16:43 czas Polski
Mam taki kawałek drewna /padouk/, i muszę go przeciąć na pół po grubości, czyli na 30 mm. Czy są jakieś maszyny które są w stanie coś takiego wykonać? nie mam warszatu więc w ostateczności pozostaje piłka ręczna, ale pytam pod kontem zakładu stolarskiego
Tytuł: Odp: Jak przeciąć na pół
Wiadomość wysłana przez: color1 w 16 Stycznia 2025, 23:50:24 czas Polski
piła taśmowa
Tytuł: Odp: Jak przeciąć na pół
Wiadomość wysłana przez: mario78 w 17 Stycznia 2025, 09:39:47 czas Polski
180x300mm na pół. Lub na dwa razy piła formatowa.
Tytuł: Odp: Jak przeciąć na pół
Wiadomość wysłana przez: color1 w 18 Stycznia 2025, 22:47:36 czas Polski
nie proponowałem piły formatowej bo jest niemal pewne, że przy tak głębokim cięciu ten gatunek drewna się przypali, poza tym taśma może skroi mniej materiału, jeśli ma to znaczenie...
Tytuł: Odp: Jak przeciąć na pół
Wiadomość wysłana przez: mario78 w 19 Stycznia 2025, 05:00:23 czas Polski
Ja z kolei jako alternatywę do pierwszej propozycji,jeśli okazało by się że warsztat takiej piły nie posiada. Można przeciąć na 4x piłą formatowa. Obecnie mam Hammera N4400,trzecią moją piłę taśmową. Cięcie nie wychodzi za każdym razem tak idealnie że faktycznie zaoszczedzi te milimetry,też wymaga szlifowania po rzazie taśmy