Forum stolarskie Domidrewno.pl
Realizacje krok po kroku => Jak to zrobić => Wątek zaczęty przez: stell w 16 Stycznia 2025, 20:16:43 czas Polski
-
Mam taki kawałek drewna /padouk/, i muszę go przeciąć na pół po grubości, czyli na 30 mm. Czy są jakieś maszyny które są w stanie coś takiego wykonać? nie mam warszatu więc w ostateczności pozostaje piłka ręczna, ale pytam pod kontem zakładu stolarskiego
-
piła taśmowa
-
180x300mm na pół. Lub na dwa razy piła formatowa.
-
nie proponowałem piły formatowej bo jest niemal pewne, że przy tak głębokim cięciu ten gatunek drewna się przypali, poza tym taśma może skroi mniej materiału, jeśli ma to znaczenie...
-
Ja z kolei jako alternatywę do pierwszej propozycji,jeśli okazało by się że warsztat takiej piły nie posiada. Można przeciąć na 4x piłą formatowa. Obecnie mam Hammera N4400,trzecią moją piłę taśmową. Cięcie nie wychodzi za każdym razem tak idealnie że faktycznie zaoszczedzi te milimetry,też wymaga szlifowania po rzazie taśmy