Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: Marcins w 29 Października 2014, 17:25:21 czas Polski

Tytuł: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Marcins w 29 Października 2014, 17:25:21 czas Polski
Witam wszystkich! Od kilku lat zajmuje się meblami na wymiar. Niedawno zacząłem interesować się tradycyjnymi technikami stolarskich. Nawet udało mi się zdobyć kilka już zabytkowych narzędzi stolarskich i jestem pod wrażeniem tego co można nimi zrobić (nie wszystkie jeszcze na chodzie) proszę o jakieś rady na początek
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: robson w 29 Października 2014, 17:53:15 czas Polski
witam - Marcins jak się domyślam zajmujesz się meblami z płyty,ciekaw jestem o jakie zabytkowe narzędzia się rozchodzi  :) mamy na forum kolegę ,który zajmuje się przywracaniem do życia starych narzędzi  :)
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Damiano85 w 29 Października 2014, 18:13:41 czas Polski
Witaj Marcinie ;)
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 29 Października 2014, 18:15:57 czas Polski
Witam  :) i pytam  :P skąd piszesz ??? to już taka, moja mała tradycja :D
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Marcins w 29 Października 2014, 18:52:05 czas Polski
Woj lubelskie od lublina 35 km na wschód Trawniki mala miejscowość
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 29 Października 2014, 19:07:50 czas Polski
witaj
Oj Trawniki i Fajslawice to rodzinne strony mojej zony
:)
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Marcins w 29 Października 2014, 19:11:25 czas Polski
Akurat tak się składa ze mojej też,  a rodzinny domek jeszcze kawałek na wschód
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 29 Października 2014, 19:17:09 czas Polski
fajne babeczki z tamtych stron
pozdrawiam ze stolicy
tata studio
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 29 Października 2014, 20:24:34 czas Polski
Witam i ja kolejnego Marcina :) Jest nas coraz więcej :D Opowiedz coś o tych swoich zabytkowych narzędziach.
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: Marcins w 29 Października 2014, 20:51:35 czas Polski
Większą część to strugi jest ich z 10 spust z którego jestem zadowolony ma świetny nóż z łamaczem na ostrzu jest data1865 reszty niemogę przeczytać niewiem czy to data produkcji czy coś innego. Poza tym jest jeszcze wpustnik i wypustnik felcownik wregownik taki którym się pracowało w dwie osoby nie pamiętam nazwy jeszcze katnik piła otwornica dwa ściski drewniane kilka już działa ale nie do końca tak jak powinny więc będę często zawracać wam głowę o porady na temat na przykład równania stopy albo zabezpieczenia powierzchni naturalnym sposobem ;D
Tytuł: Odp: Witam wszystkich
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Października 2014, 09:18:26 czas Polski
Witamy kolejnego poszukiwacza drewnianych przygód.