Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: Marcins w 29 Października 2014, 17:25:21 czas Polski
-
Witam wszystkich! Od kilku lat zajmuje się meblami na wymiar. Niedawno zacząłem interesować się tradycyjnymi technikami stolarskich. Nawet udało mi się zdobyć kilka już zabytkowych narzędzi stolarskich i jestem pod wrażeniem tego co można nimi zrobić (nie wszystkie jeszcze na chodzie) proszę o jakieś rady na początek
-
witam - Marcins jak się domyślam zajmujesz się meblami z płyty,ciekaw jestem o jakie zabytkowe narzędzia się rozchodzi :) mamy na forum kolegę ,który zajmuje się przywracaniem do życia starych narzędzi :)
-
Witaj Marcinie ;)
-
Witam :) i pytam :P skąd piszesz ??? to już taka, moja mała tradycja :D
-
Woj lubelskie od lublina 35 km na wschód Trawniki mala miejscowość
-
witaj
Oj Trawniki i Fajslawice to rodzinne strony mojej zony
:)
-
Akurat tak się składa ze mojej też, a rodzinny domek jeszcze kawałek na wschód
-
fajne babeczki z tamtych stron
pozdrawiam ze stolicy
tata studio
-
Witam i ja kolejnego Marcina :) Jest nas coraz więcej :D Opowiedz coś o tych swoich zabytkowych narzędziach.
-
Większą część to strugi jest ich z 10 spust z którego jestem zadowolony ma świetny nóż z łamaczem na ostrzu jest data1865 reszty niemogę przeczytać niewiem czy to data produkcji czy coś innego. Poza tym jest jeszcze wpustnik i wypustnik felcownik wregownik taki którym się pracowało w dwie osoby nie pamiętam nazwy jeszcze katnik piła otwornica dwa ściski drewniane kilka już działa ale nie do końca tak jak powinny więc będę często zawracać wam głowę o porady na temat na przykład równania stopy albo zabezpieczenia powierzchni naturalnym sposobem ;D
-
Witamy kolejnego poszukiwacza drewnianych przygód.