Forum stolarskie Domidrewno.pl
Klejenie i kleje => Kleje i klejenie => Wątek zaczęty przez: melov8 w 23 Listopada 2014, 17:12:07 czas Polski
-
Czy szanowni fachowcy mogliby polecic klej do klejenia sklejki, mdf i plyty wiorowej ale w niskich temperaturach, nawet ponizej zera? Ponoc niezly jest Illbruck WD206 ale trudno go dostac. Co jeszcze jest godnego uwagi?
-
To może odkopię, żeby nie zakładać nowego tematu.
Też szukam kleju do stosowania w niskich temperaturach. Kleić będę sklejkę
Najniższą jak dotąd znalezioną temperaturę stosowania ma Soudal 66a - 5 stopni C
Znacie coś zimniejszego?
-
ktoś coś? ;)
-
Pewnie nie bardzo więc nagrzej pomieszczenie.
-
Nie stosowałem ale odporny jest do -30 to może się nada.
https://www.forch.pl/chemia-budowlana/produkty-i-kleje-do-drewna/klej-do-drewna/klej-do-drewna-na-zimno-d2
-
Ale przed użyciem producent każe ogrzać go do temperatury pokojowej ;)
-
kupiłem soudala. Całego warsztatu nie nagrzeję, bo za duży i zbyt dziurawy, ale mam pomysł na zrobienie w środku namiotu z folii, który będę ogrzewał :D