Forum stolarskie Domidrewno.pl

Klejenie i kleje => Kleje i klejenie => Wątek zaczęty przez: melov8 w 23 Listopada 2014, 17:12:07 czas Polski

Tytuł: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: melov8 w 23 Listopada 2014, 17:12:07 czas Polski
Czy szanowni fachowcy mogliby polecic klej do klejenia sklejki, mdf i plyty wiorowej ale w niskich temperaturach, nawet ponizej zera? Ponoc niezly jest Illbruck WD206 ale trudno go dostac. Co jeszcze jest godnego uwagi?
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: kipi w 29 Listopada 2017, 10:01:19 czas Polski
To może odkopię, żeby nie zakładać nowego tematu.

Też szukam kleju do stosowania w niskich temperaturach. Kleić będę sklejkę
Najniższą jak dotąd znalezioną temperaturę stosowania ma Soudal 66a - 5 stopni C

Znacie coś zimniejszego?
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: kipi w 02 Grudnia 2017, 10:06:56 czas Polski
ktoś coś?  ;)
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Grudnia 2017, 10:14:25 czas Polski
Pewnie nie bardzo więc nagrzej pomieszczenie.
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Grudnia 2017, 13:01:19 czas Polski
Nie stosowałem ale odporny jest  do  -30 to może się  nada.
https://www.forch.pl/chemia-budowlana/produkty-i-kleje-do-drewna/klej-do-drewna/klej-do-drewna-na-zimno-d2
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: JanZ w 03 Grudnia 2017, 17:01:19 czas Polski
Ale przed użyciem producent każe ogrzać go do temperatury pokojowej ;)
Tytuł: Odp: Klejenie w niskich temperaturach.
Wiadomość wysłana przez: kipi w 03 Grudnia 2017, 17:12:07 czas Polski
kupiłem soudala. Całego warsztatu nie nagrzeję, bo za duży i zbyt dziurawy, ale mam pomysł na zrobienie w środku namiotu z folii, który będę ogrzewał :D