Forum stolarskie Domidrewno.pl
Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: hycel w 28 Grudnia 2014, 19:17:05 czas Polski
-
Witam .
Przedstawiam krzesło ,zakupione na giełdzie staroci
Mebel ten jest z początku XX w. w stylu eklektycznym i
został wykonany z orzecha.
Krzesło te było wielokrotnie naprawiane ,najpierw ktoś próbował
nieudolnie posklejać następnie skołkować ,aby w końcu poskręcać
ordynarnymi śrubami . Do mnie trafił w kawałkach .
Wiele jego elementów jest do wymiany ,zostały
,,przeżarte przez kołatki .
Pozdrawiam
-
No ale jaki jest plan?
-
Zapewne renowacja :)
-
No ale jaki jest plan?
Znam taką historię nie wiem czy prawdziwa, ale ktoś się zajmował renowacją mebli.
Gdzieś na wsi wynalazł starą gdańską komodę, ale żeby sprzedawca nie zażądał za dużo powiedział, że kupi na opał. Na drugi dzień przyjechał odebrać komodę i a gość porąbał mebel żeby mu łatwiej było spakować. Cały misterny plan upadł :)
-
Witam.
Plan:
Całkowita rozbiórka .
Wyczyszczenie elementów ,które są do odzyskania.
Dorobienie nowych (kopii) części .
Poprawienie starych gniazd i czopów .
Zamówić ratan .
Wszystko złożyć, pobejcować ,polakierować i usiąść wygodnie.
Pozdrawiam.
-
usiąść wygodnie.
Ten punkt planu wydaje mi się najbardziej rozsądny ;)
P.S
Po Nowym Roku wracam wreszcie do renowacji komody - tylko nie da się na niej wygodnie usiąść :)
-
;)
Zamówić ratan .
Ratan pleciony na krześle .
-
Witam.
Rozważam dwie opcje ,zapleść samemu lub
kupić siatkę ratanową .
Na meble stosuje się specjalny ratan, zwany Thonet,towski .
Jest on o wiele grubszy niż ten ,który jest na allegro czy w innych
marketach .
Pozdrawiam.
-
kupić siatkę ratanową
Podaj jak ją zamocujesz ? ;)
-
Witam.
Ao to efekt dzisiejszych paru godzin pracy.
-
O widzę że szybko działasz :D te dorobione elementy przypominają mi jesion .
Z przyjemnością będę śledził Twoje postępy w pracy .
-
Witam.
Dorobione elementy to Wiąz oraz Orzech Amerykański .
Praca nad krzesłem jest dość kłopotliwa bo łączenia ,czop gniazda
są pod niestandardowymi kątami .
Co do mocowania siatki ratanowej to będę prawdopodobnie
montował ją na oddzielnej ramie ,ale jeszcze nie podjąłem
decyzji . Może jakieś sugestie .
Pozdrawiam.
-
Kurde i te dwie deseczki na dole to też wiąz :) chyba muszę zmienić okulary ;D .
Właśnie ciekawi mnie temat naciągu tej siatki rattanowej ,wykonanie dodatkowej ramki wydaje się ok.
-
To jest pleciony ratan , tak jak pisałem Ci wcześniej . Będzie się trzeba nauczyć to robić :D
Ekspertem od tych zabawek nie jestem , z mojej wiedzy to formatki mocuje sie wkładając w rowek wyfrezowany wokoło siedziska i zabija (przytrzymuje ) " listewką " wbijając w ten rowek . Ratan jest mokry wiec elastyczny , a wysychając napręża sie
ale
jeśli autentyk mebel , to tylko wyplatanie wchodzi w rachubę , by nie popełnić profanacji