Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Strugi ręczne => Wątek zaczęty przez: GC-Stolarz w 23 Maja 2013, 22:55:08 czas Polski

Tytuł: Norris
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 23 Maja 2013, 22:55:08 czas Polski
Ciekawe jak się pracuje takim narzędziem http://www.ebay.co.uk/itm/Unbelievable-NORRIS-A1-Jointing-and-Panel-Plane-in-Original-Box-/330922206083?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d0c802383 (http://www.ebay.co.uk/itm/Unbelievable-NORRIS-A1-Jointing-and-Panel-Plane-in-Original-Box-/330922206083?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d0c802383)
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 23 Maja 2013, 23:02:06 czas Polski
O żesz... ale cena ;)
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Maja 2013, 23:08:04 czas Polski
No z ceną to polecieli... Ale on chyba z tonę waży  :D pewnie nie trzeba dociskać. Wygląda jak by był zalany w środku jakimś tworzywem. Kwadratowa rączka  :D
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 23 Maja 2013, 23:18:16 czas Polski
Po pierwsze to antyk bo firma dawno nie istnieje. Po drugie to jak dosiadanie rolsa wrazenia sa niesamowite! Osobiscie mam w kolekcji maly strug zrobiony przez firme Spiers ktora rowniez nie istnieje. To maly 19mm szerokosci katnik. Cena aktualna tego strugu wynosi okolo 200 funtow ;)
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Maja 2013, 23:21:41 czas Polski
Widać z tego strugi jak wino...
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 23 Maja 2013, 23:27:19 czas Polski
Takim strugiem pracuje się..........drogo!
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 24 Maja 2013, 00:55:22 czas Polski
samo wykonanie, uzycie materialow (moj ma wstawke z hebanu).
Wracajac do Norrisa - na przyklad Veritas wzoruje sie na rozwiazaniu wzietym z Norrisow - chodzi o regulacje ostrza. Norrisy sa super rzadkie i do tego ten ktory jest w linku jest w mega dobrym stanie.
Tak apropos strugow to jest koles z UK ktory wyrabia strugi i powiem Wam szczerze jest drozszy od Norrisow :D. Moj znajomek ma takiego  mowi ze to jest po prostu jak granie na steinway'u czy Stradivariusie.
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 24 Maja 2013, 06:19:06 czas Polski
Ten co pokazałem to i ta nie jest drogi, widziałem kiedyś aukcję za 5000funtów. A jak już mówimy o drogich narzędziach to zapraszam na http://www.classichandtools.com (http://www.classichandtools.com) np. http://www.classichandtools.com/acatalog/Blue-Spruce-Toolworks-Chisels.html (http://www.classichandtools.com/acatalog/Blue-Spruce-Toolworks-Chisels.html)
można się rozmarzyć.
Tytuł: Odp: Norris
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 24 Maja 2013, 06:23:09 czas Polski
albo http://www.marcouplanes.com/index.php (http://www.marcouplanes.com/index.php)