Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: mrKoval w 04 Stycznia 2015, 12:26:17 czas Polski
-
Janusz z tej strony.
Zajmuję się elektryką, elektroniką, automatyką, informatyką.
Obecnie mieszczuch i rezyduję w Poznaniu, jednak wiosną wracam w rodzinne strony (ciągle Wielkopolska), gdzie gospodarstwo domaga się remontu i na forum będę niejednokrotnie korzystał z podpowiedzi doświadczonych Koleżanek i Kolegów.
-
Witaj. No to należysz do największego chyba na forum grona informatyków, elektroników, elektryków i automatyków, którzy " źle" wybrali zawód ;) i ciągnie ich do stolarstwa. Powodzenia :)
-
Lubię swoje zajęcie, jednak kontakt z plastikowym kablem to coś zupełnie innego (gorszego) niż dotyk heblowanej deski i zapach drewna.
Jestem perfekcjonistą i każda odchyłka o milimetr wzbudza we mnie myśli "można było lepiej", zaś w obróbce drewna takie tolerancje są na porządku dziennym.
Dzięki szeroko dostępnym (tanim chińskim) maszynom oraz coraz gorszej jakości produkowanych mebli, wiele osób odkrywa u siebie pęd ku stolarstwu.
Ale to chyba temat na dłuższą dyskusję....
-
Witaj na forum ;)
-
Jestem perfekcjonistą i każda odchyłka o milimetr wzbudza we mnie myśli "można było lepiej", zaś w obróbce drewna takie tolerancje są na porządku dziennym.
Witam kolego, może w drzwiach do stodoły ten milimetr nie ma znaczenia natomiast np. w meblach ,w połączeniach forniru , połączeń ramek np. dzrzwiczek filongowych , itp. to jest już'' kilometr'' :D
-
Jestem perfekcjonistą i każda odchyłka o milimetr wzbudza we mnie myśli "można było lepiej", zaś w obróbce drewna takie tolerancje są na porządku dziennym.
Witam kolego, może w drzwiach do stodoły ten milimetr nie ma znaczenia natomiast np. w meblach ,w połączeniach forniru , połączeń ramek np. dzrzwiczek filongowych , itp. to jest już'' kilometr'' :D
kolega zaliczył lekką wtope :)
-
kolega zaliczył lekką wtope :)
Tylko ja nie mam ambicji robić mebli!
Drzwi do obórki mogą mieć tolerancję kilku mm w każdą stronę. Także opuszczą się z czasem o kilka(naście) milimetrów. Co już będzie mnie wkurzało jak znam siebie....
-
wiesz tutaj wiekszosc ludzi robi tak swoje meble czy cos z drewna z wysoka dokładnościa
wiec to stwierdzenie mogło trafić w czuły punkt :/
-
ale o tym przekonasz sie sam jak bedziesz przeglądał forum i działy typu krok po kroku
-
Drzwi do obórki mogą mieć tolerancję kilku mm w każdą stronę. Także opuszczą się z czasem o kilka(naście) milimetrów.
(http://forum.domidrewno.pl/index.php?action=dlattach;topic=2202.0;attach=12976;image)
I może nie opadną(chodzi mi o zacięcie) :)
Foto zapożyczone z
http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/drzwi-z-desek-na-pioro-i-wpust-pytania/msg25800/#msg25800 (http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/drzwi-z-desek-na-pioro-i-wpust-pytania/msg25800/#msg25800)
Kolega Def może się nie pogniewa :P