Forum stolarskie Domidrewno.pl

Kosz => Kosz na śmieci => Wątek zaczęty przez: Przemek w 06 Czerwca 2013, 22:17:47 czas Polski

Tytuł: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: Przemek w 06 Czerwca 2013, 22:17:47 czas Polski
moja lista jest raczej krótka, jednak kosztowna:
- dobra pilarka
- grubościówko strugarka

a drobne sprawy to wiadomo, że z czasem się uzbierają :)
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 06 Czerwca 2013, 22:40:39 czas Polski
Patrz, to taka sama lista jak moja brakuje na niej jeszcze dobrej ukośnicy ;) A i jeszcze przydałoby się duuużo czasu na majsterkowanie...
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 07 Czerwca 2013, 23:48:37 czas Polski
Jeśli kupicie dobrą pilarkę i piłę do niej to po co wam dobra ukośnica? Precyzyjne cięcia typu uciosy da się wykonać precyzyjnie głównie na maszynie stacjonarnej. Wtedy zbędna jest precyzyjna i droga ukośnica. Można wtedy przyoszczędzić na gierownicy. Ale to tylko takie moje przemyślenia ::)
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: Przemek w 08 Czerwca 2013, 00:44:23 czas Polski
Yyy ja nic nie pisałem o ukośnicy - tylko o dobrej pilarce bo to wystarczy - do pełni szczęścia może być z frezarką  ;D
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 08 Czerwca 2013, 08:22:01 czas Polski
Jeśli kupicie dobrą pilarkę i piłę do niej to po co wam dobra ukośnica?
Jak zakupisz to dopiero ocenisz , dlaczego tak długo czekałem  ?. Stacjonarna tego nie  zastąpi .
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 08 Czerwca 2013, 09:00:12 czas Polski
Otóż to. Przy ograniczonym budżecie wystarczy piła stołowa ale niektóre cięcia szybciej i wygodniej  można zrobić na kapówce. Zależy jeszcze co kto robi i jak często danego narzędzia używa. Ja na ten przykład do cięcia używam zagłębiarki na szynie - wszystko ok jak rozcinam wzdłuż szeroki element - bo jak wąski to już nie jest tak wygodnie a dociąć na 45 stopni kantówkę 20x50 to już tylko ręcznie mogę. Przy np. 20 takich elementach nie jest fajnie - nie mam wystarczającej wprawy coby szło mi szybko a i przyrznia też nie grzeszy zbytnią dokładnością. Skoro i tak muszę poprawiać na shooting board to wolałbym skracać dechy szybciej i wygodniej... To trochę tak jak praca na dwie wkrętarki - niby można jedną ale...
Tytuł: Odp: Odp: Strug z allegro
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 08 Czerwca 2013, 12:21:06 czas Polski
kupowanie dla "miecia" traktuje jako hobby...

Jarek?.... :D

Jeśli kupicie dobrą pilarkę i piłę do niej to po co wam dobra ukośnica?
Jak zakupisz to dopiero ocenisz , dlaczego tak długo czekałem  ?. Stacjonarna tego nie  zastąpi .


Oczywiście, że całkowicie nie zastąpi ale chodzi mi o to, że nie musi być na początku z najwyższej półki ponieważ te dokładne cięcia wykonuje się głównie na stacjonarnej. Nie neguję absolutnie, że ukośnica jest świetna do długich elementów czy na montażach, to oczywiste.
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: gołąb w 08 Czerwca 2013, 20:29:42 czas Polski
W najbliższym czasie mam do wykonania ok. 600 cięć poprzecznych, dużo to odcinki deski kilkanaście cm, współczułbym sobie robić to bez ukośnicy, plus sporo zacięć desek na czole na 45 stopni...
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 08 Czerwca 2013, 22:27:57 czas Polski
no ja mam i ukosnice Festoola i dodatkowo pile ramieniowa a takze chce stol MFT3 no i w planach jest formatowka :D
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 08 Czerwca 2013, 23:31:16 czas Polski
Powiem tak : miałem do obudowania konstrukcję schodów z metalowych profili na  2 piętra  z każdej strony obudowaną  drewnem  dębowym . Porobiłem wysokie tzw. gierongzlady do zacinania deseczek  ręcznie . Jak zaczęliśmy przycinać to wyszła kaszana – nie do zrobienia . Poleciałem zakupić ukośnicę , i światło w tunelu  , praca ruszyła , efekt super , koszty na jednej robocie zwrócone.
 Teraz z mojego wieloletniego doświadczenia mogę  powiedzieć   , - ukośnica to jest podstawowe narzędzie w warsztacie  i chyba na 2 miejscu lamelownica z frezarką  , jako elektronarzędzia .
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 09 Czerwca 2013, 00:05:09 czas Polski
tomekz podpisuje sie pod tym z jednym wyjatkiem: lamelownce wymieniam na domino ;)
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 09 Czerwca 2013, 00:25:41 czas Polski
Ja tak wysoko nie chciałem siegać , ale jesli tak to jestem za , choć lamelownica dobrze jak była by w zasiegu reki , przy cieńszych elementach.
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 09 Czerwca 2013, 00:29:56 czas Polski
po to masz w domino 4mm :D
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 09 Czerwca 2013, 00:37:52 czas Polski
Przekonałeś mnie :D
Tytuł: Odp: Listy Życzeń
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 09 Czerwca 2013, 01:19:40 czas Polski
mam lamelownice ale odkad mam domino to poszla w kat, domina sa o wiele mocniejsze (nie mozna ich zlamac w rekach tak jak w przypadku lamalek da rade)