Forum stolarskie Domidrewno.pl
Maszyny stolarskie => SAM'y => Wątek zaczęty przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:04:44 czas Polski
-
Ostatnio wykonałem stół do frezarki wysokość 84 cm szerokość blatu 72 cm długość 110 cm grubość blatu 3,7 cm
-
Bardzo ładny i praktyczny stół. Świetna robota. Dałbym ci plusa
-
ładny stół ;-) tylko niech fachowcy się wypowiedzą jaka jest różnica między klejonką, a np sklejką na blat. czy nadają się oba tak samo ?
-
Ja nie jestem fachowcem (jeszcze) ale klejonka może trochę pracować a sklejka nie. Ale według mnie i sklejka i klejonka jest dobra
-
Boję się że może ten stół troszkę wichrować ale może się mylę
-
Jest dosyć mocno przykręcony w sześciu miejscach do nóg więc myślę że nie powinno go wichrować a jeśli będzie to będę coś innego kombinować
-
marcinzx4r. Co to za grubościówka w tle? Jaroma?
-
Jaroma 80 cm szerokości
-
No no to spora. A można spytać ile kosztowała?
-
Dokładnie to nie pamiętam ale coś koło 8-9 tys.
-
Dzięki
-
Ładna praca , blat rzeczywiście może się wichrować tym bardziej że jest sporo podcięty ,
Jest dosyć mocno przykręcony w sześciu miejscach do nóg więc myślę że nie powinno go wichrować
jeśli ma pracować to pociągnie też za sobą nogi :D
-
marcinzx4r ;ja tez mam pytanko dobrze się spisuje taśmówka Makity widoczna w tle na jednym ze zdjęć bo się zastanawiam nad kupnem
-
Jak dla mnie taśmówka makity sprawuje się dobrze używam jej często i na razie jest ok
-
Dobry sprzęcik ,dzieki
-
Praca mi się podoba, ale przykładnica z jednego kawałka nie.
Już piszę dla czego. jak się frezuje materiał niższy niż wysokość frezu, przykładnicę na wyjściu trzeba przesunąć o grubość zbieranego materiału.
-
przekładnica ma to do siebie, że łatwo można zrobić nową, albo mieć kilka.
możesz pokazać jak tam kabelki są pod stołem? jaki wyłącznik jest w stole? fajne jaskółki :)
-
aha i jeszcze pytanko.
Nie boisz się, że z czasem stół przestanie być płaski? czemu lite drewno a nie np. sklejka, laminat.
-
przekładnica ma to do siebie, że łatwo można zrobić nową, albo mieć kilka.
O wszystkim można tak napisać, oceniam, to co widzę.
-
Stolik ładnie wygląda, ale chyba najlepszym materiałem na blat oprócz metalu, tekstolitu czy innych drogich , jest płyta laminowana. Ja mam
blat ze sklejki, ale dość zniszczony, jak będę wymieniał to chyba zrobię z płyty laminowanej.
-
fajny, muszę sobie zrobić taki blat i nakładać go na nogi od stołu stolarskiego :)
-
Blat zrobiłem z drewna dlatego że nie miałem żadnej sklejki która nadawała by się jeśli go po wichruje to wtedy wymienię na sklejkę czy płytę zmienić żaden problem a po zatem z drewna dużo ładniej wygląda, pierwszy raz robiłem blat z klejonki więc nie wiem czy będzie dobrze chciałem po prostu zobaczyć jak to będzie wszystko wyjdzie po dłuższym czasie użytkowania :)
-
Jak na pierwszy raz to bardzo ładnie.
Dałbym plusa ale nima :)