Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => SAM'y => Wątek zaczęty przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:04:44 czas Polski

Tytuł: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:04:44 czas Polski
Ostatnio wykonałem stół do frezarki wysokość 84 cm szerokość blatu 72 cm długość 110 cm grubość blatu 3,7 cm
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 27 Stycznia 2015, 20:11:11 czas Polski
Bardzo ładny i praktyczny stół. Świetna robota. Dałbym ci plusa
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 27 Stycznia 2015, 20:15:17 czas Polski
ładny stół ;-) tylko niech fachowcy się wypowiedzą jaka jest różnica między klejonką, a np sklejką na blat. czy nadają się oba tak samo ?
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 27 Stycznia 2015, 20:19:21 czas Polski
Ja nie jestem fachowcem (jeszcze) ale klejonka może trochę pracować  a sklejka nie. Ale według mnie i sklejka i klejonka jest dobra
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 27 Stycznia 2015, 20:23:55 czas Polski
Boję się że może ten stół troszkę wichrować ale może się mylę
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:28:29 czas Polski
Jest dosyć mocno przykręcony w sześciu miejscach do nóg więc myślę że nie powinno go wichrować a jeśli będzie to będę coś innego kombinować
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 27 Stycznia 2015, 20:29:37 czas Polski
marcinzx4r. Co to za grubościówka w tle? Jaroma?
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:31:45 czas Polski
Jaroma 80 cm szerokości
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 27 Stycznia 2015, 20:33:13 czas Polski
No no to spora. A można spytać ile kosztowała?
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:35:17 czas Polski
Dokładnie to nie pamiętam ale coś koło 8-9 tys.
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 27 Stycznia 2015, 20:36:20 czas Polski
 Dzięki
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: robson w 27 Stycznia 2015, 20:47:34 czas Polski
Ładna praca , blat rzeczywiście może się  wichrować tym bardziej że jest sporo podcięty ,
Jest dosyć mocno przykręcony w sześciu miejscach do nóg więc myślę że nie powinno go wichrować


jeśli ma pracować to pociągnie też za sobą nogi  :D
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 27 Stycznia 2015, 20:47:45 czas Polski
marcinzx4r ;ja tez mam pytanko dobrze się spisuje taśmówka Makity widoczna w tle na jednym ze zdjęć bo się zastanawiam nad kupnem
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 27 Stycznia 2015, 20:53:08 czas Polski
Jak dla mnie taśmówka makity sprawuje się dobrze używam jej często i na razie jest ok
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: rajfuz72 w 27 Stycznia 2015, 20:54:34 czas Polski
Dobry sprzęcik ,dzieki
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 27 Stycznia 2015, 20:56:26 czas Polski
Praca mi się podoba, ale przykładnica z jednego kawałka nie.
Już piszę dla czego. jak się frezuje materiał niższy niż wysokość frezu, przykładnicę na wyjściu trzeba przesunąć o grubość zbieranego materiału.
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: sajo w 28 Stycznia 2015, 10:23:27 czas Polski
przekładnica ma to do siebie, że łatwo można zrobić nową, albo mieć kilka.
możesz pokazać jak tam kabelki są pod stołem? jaki wyłącznik jest w stole? fajne jaskółki :)
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: sajo w 28 Stycznia 2015, 10:53:13 czas Polski
aha i jeszcze pytanko.
Nie boisz się, że z czasem stół przestanie być płaski? czemu lite drewno a nie np. sklejka, laminat.
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 28 Stycznia 2015, 13:28:47 czas Polski
przekładnica ma to do siebie, że łatwo można zrobić nową, albo mieć kilka.
O wszystkim można tak napisać, oceniam, to co widzę.
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Stycznia 2015, 13:42:31 czas Polski
Stolik ładnie wygląda, ale chyba najlepszym materiałem na blat oprócz metalu, tekstolitu czy innych drogich , jest płyta laminowana. Ja mam
blat ze sklejki, ale dość zniszczony, jak będę wymieniał to chyba zrobię z płyty laminowanej.
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: kubutek w 29 Stycznia 2015, 22:13:22 czas Polski
fajny, muszę sobie zrobić taki blat i nakładać go na nogi od stołu stolarskiego :)
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: marcinzx4r w 30 Stycznia 2015, 19:43:22 czas Polski
Blat zrobiłem z drewna dlatego że nie miałem żadnej sklejki która nadawała by się jeśli go po wichruje to wtedy wymienię na sklejkę czy płytę zmienić żaden problem a po zatem z drewna dużo ładniej wygląda, pierwszy raz robiłem blat z klejonki więc nie wiem czy będzie dobrze chciałem po prostu zobaczyć jak to będzie wszystko wyjdzie po dłuższym czasie użytkowania :)
Tytuł: Odp: Stół do frezarki górnowrzecionowej
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 30 Stycznia 2015, 21:45:56 czas Polski
Jak na pierwszy raz to bardzo ładnie.
Dałbym plusa ale nima :)