Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => SAM'y => Wątek zaczęty przez: pablo8704 w 29 Stycznia 2015, 10:07:31 czas Polski

Tytuł: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 29 Stycznia 2015, 10:07:31 czas Polski
Witam forumowicze  8)
Chciałbym przedstawić Wam ścisk stolarski, który jakiś czas temu odnalazłem w warsztacie, tata mój powiedział że całkiem o nim zapomniał, a sprzęt jest bardzo przydatny, wymaga jednak trochę naprawy, ale zastanawiam się nad budową nowego ;)
Sklejanie dwóch płaszczyzn - rewelacja, wcześniej musiałem ściskać zwykłymi ściskami co jest czasem uciążliwe.
Polecam taki sprzęt osobom które sklejają długie elementy.

Tutaj mały filmik (sory za jakość):
https://www.youtube.com/watch?v=NFHydirIVvk (https://www.youtube.com/watch?v=NFHydirIVvk)

Tytuł: Odp: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Stycznia 2015, 12:49:08 czas Polski
Polecam taki sprzęt osobom które sklejają długie elementy.

Raczej krótkie i małe  :D   Można też serek przycisnąc
Tytuł: Odp: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: pablo8704 w 29 Stycznia 2015, 12:55:04 czas Polski
sorki źle to napisałem, przy użyciu kilku takich ścisków  :P
Tytuł: Odp: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: DM w 29 Stycznia 2015, 13:04:20 czas Polski
Na unimaxie można śrubunki do tego kupić.

Mam ich kilka ale od 3-4 lat siedzą nie rozpakowane w pudełkach.
Tytuł: Odp: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: Krystian w 29 Stycznia 2015, 13:08:40 czas Polski
Do fornirowania jak znalazł ;D
Tytuł: Odp: odnaleziony ścisk
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Stycznia 2015, 13:16:31 czas Polski
Jedynie coś małego.