Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Przedstaw się na Domidrewno => Wątek zaczęty przez: karski w 01 Lutego 2015, 14:26:46 czas Polski

Tytuł: Witam
Wiadomość wysłana przez: karski w 01 Lutego 2015, 14:26:46 czas Polski
Witam serdecznie,
Mam na imię Karol, pochodzę ze śląska. Od małego interesowałem się pracą w drewnie, ale nigdy jakoś nie miałem okazji nabrać doświadczenia. Przyszedł czas, żeby to zmienić. Mój (zmarły już) dziadek, był pierwszorzędnym stolarzem więc mam trochę starego, dobrego sprzętu w domu i chcę zacząć go używać.
To chyba tyle ode mnie, pozdrawiam! :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: krist138 w 01 Lutego 2015, 14:31:32 czas Polski
Witaj Ślązaku :) z jakiego miasta  piszesz ?
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 01 Lutego 2015, 14:33:33 czas Polski
Witaj. Wielu z nas interesują stare narzędzia stolarskie. Pokaż w galerii co masz po dziadku. Powodzania :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: karski w 01 Lutego 2015, 14:43:59 czas Polski
Ze wsi :) Sączów pod Pyrzowicami.
Zdjęć nie mam, zarówno sprzęt jak i stary już, przeżarty kornikami warsztat leżą w stodole pod toną śmieci :( Ale kiedyś jak się za to wezmę, to pokażę :)
Prawda jest taka, że trzeba iść z duchem czasu i skoro dzisiaj mamy dostęp do mechanicznych narzędzi ułatwiających pracę, to z nich mam zamiar korzystać. Nie mam jednak w zamyśle wyrzucenia narzędzi po dziadku, absolutnie - raczej odrestaurowanie ich oraz późniejsze wykorzystanie, żeby się nie marnowały.
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: wanar1984 w 02 Lutego 2015, 09:58:13 czas Polski
czasem stare dobre maszyny są dużo lepsze niż nowe także zastanów sie zanim zaczniesz inwestować w nowe
dobrym przykładem są stare dobre żeliwne heblarki grubościówki i frezarki nawet zrobione jako maszyny typu SAM  pozdr :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: karski w 02 Lutego 2015, 10:09:42 czas Polski
Mam właśnie taką grubościówkę po dziadku, zachowała się w dobrym stanie i czasem z niej korzystam :) Muszę ogarnąć swój warsztat, może wiosną, wtedy wrzucę jakieś fotki dla zainteresowanych :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: BuziolPaint w 02 Lutego 2015, 22:52:12 czas Polski
Jak wszyscy jestem ciekawy jak wygląda warsztat i jakie skarby się tam kryją ;) więc również czekam na fotki ;)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: aramis44 w 22 Stycznia 2016, 16:58:43 czas Polski
Powitać krajana:)
Ja z Siemoni ;)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: morosoph w 22 Stycznia 2016, 20:21:30 czas Polski
Witaj w gronie :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Stycznia 2016, 20:34:49 czas Polski
Witam
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Stycznia 2016, 20:38:02 czas Polski
Witam :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: amikron w 23 Stycznia 2016, 13:17:02 czas Polski
Witam i ja
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: tomasko w 23 Stycznia 2016, 14:59:13 czas Polski
Witaj , to dobrze że masz już jakieś "zabawki"
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2016, 09:57:08 czas Polski
Witam,
Też bym chciał w spadku po dziadku coś... ;)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 24 Stycznia 2016, 13:08:24 czas Polski
witaj na forum :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 12 Marca 2017, 17:46:15 czas Polski
Siemka ja Twardowice a córe do Sączowa do szkoły tam woże
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 12 Marca 2017, 20:46:53 czas Polski
Cześć :)
Skądś znam Twój nick i avatar...
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: kwita w 12 Marca 2017, 20:55:34 czas Polski
Witam :)
Tytuł: Odp: Witam
Wiadomość wysłana przez: gargul w 12 Marca 2017, 22:44:02 czas Polski
witaj
Polacy chyba w genach maja zmysł do majsterkowania zaraz obok kombinowania