Forum stolarskie Domidrewno.pl
Maszyny stolarskie => Przyrządy => Wątek zaczęty przez: Morświn w 05 Marca 2015, 21:48:27 czas Polski
-
Witam
planuje niedługo zrobić stolik do szlifowania i wiercenia na tokarce.
Blat z płyty MFP 18mm
Profile z uni-max'a (narysowałem tak po prostu żeby był wymiar zewnętrzny).
Wsporniki pod płytą blacha 6mm stalowa spawana przykręcona wkrętami.
Stolik "wkładany" do mocowań podpórek pod dłuta.
Na końcu dwa otwory do wieszania.
Ogólnie jak to wygląda co byście zmienili dodali itp.
Myślę że nie ma sensu chować blachy w płycie?
Nie wiem czy plik się doda...
A jak się doda to ostrzegam że dopiero ogarniam SU.
Pozdrawiam Adrian.
-
Dodając plik w SU ograniczyłeś ilość osób co najmniej o połowę, które mogły by się wypowiedzieć ;D
-
No to zrzuty na szybko.
O tyle wygodniej w SU że wymiary itp jest.
Zrzuty już po zmianach z plikiem z pierwszego różnią się przystawkami.
-
Wygląda wszystko przemyślane, tylko nie bardzo kumam jak masz zamiar wiercić na tym stoliku ?
-
Długie otwory w kantówkach, kantówka przy prowadnicy długie wiertło posuw ręczny :D i tyle.
Również do szlifowania małych elementów przed klejeniem.
-
Morświn bo my z jednego miasta nie chcesz tego z mdf-u surowego? Bo ja bede kupował płytę za niedługo.
Te profile z unimax to ścisk festool pasuje?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Ponoć nie pasują a płyta jest takto kupił bym sklejke;)
-
Ano ściski Festoola nie pasują do Unimax'a.
-
Tak to wygląda teraz.
Ogólnie jest to tylko zarys bardzo możliwe że się zmienią wymiary ostateczne zobaczymy.
Szkoda że nie mam TIG-a wygodniej by się spawało niż elektrodą :-\
EDIT:
Nadal mi opornie idzie z komponentami i grupami więc wybaczcie.
Uwagi/rady/sugestie??