Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Przyrządy => Wątek zaczęty przez: Morświn w 05 Marca 2015, 21:48:27 czas Polski

Tytuł: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 05 Marca 2015, 21:48:27 czas Polski
Witam
planuje niedługo zrobić stolik do szlifowania i wiercenia na tokarce.
Blat z płyty MFP 18mm
Profile z uni-max'a (narysowałem tak po prostu żeby był wymiar zewnętrzny).
Wsporniki pod płytą blacha 6mm stalowa spawana przykręcona wkrętami.
Stolik "wkładany" do mocowań podpórek pod dłuta.
Na końcu dwa otwory do wieszania.
Ogólnie jak to wygląda co byście zmienili dodali itp.
Myślę że nie ma sensu chować blachy w płycie?

Nie wiem czy plik się doda...
A jak się doda to ostrzegam że dopiero ogarniam SU.

Pozdrawiam Adrian.
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Marca 2015, 00:09:40 czas Polski
Dodając plik w SU ograniczyłeś ilość osób co najmniej o połowę, które mogły by się wypowiedzieć  ;D
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Marca 2015, 00:18:40 czas Polski
No to zrzuty na szybko.
O tyle wygodniej w SU że wymiary itp jest.
Zrzuty już po zmianach z plikiem z pierwszego różnią się przystawkami.
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Marca 2015, 00:49:30 czas Polski
Wygląda wszystko przemyślane, tylko nie bardzo kumam jak masz zamiar wiercić na tym stoliku ?
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Marca 2015, 01:09:19 czas Polski
Długie otwory w kantówkach, kantówka przy prowadnicy długie wiertło posuw ręczny :D i tyle.
Również do szlifowania małych elementów przed klejeniem.
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 06 Marca 2015, 07:36:54 czas Polski
Morświn bo my z jednego miasta nie chcesz tego z mdf-u surowego? Bo ja bede kupował płytę za niedługo.
Te profile z unimax to ścisk festool pasuje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Marca 2015, 09:29:10 czas Polski
Ponoć nie pasują a płyta jest takto kupił bym sklejke;)
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 06 Marca 2015, 10:13:16 czas Polski
Ano ściski Festoola nie pasują do Unimax'a.
Tytuł: Odp: Stolik do tokarki.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Marca 2015, 10:30:38 czas Polski
Tak to wygląda teraz.
Ogólnie jest to tylko zarys bardzo możliwe że się zmienią wymiary ostateczne zobaczymy.
Szkoda że nie mam TIG-a wygodniej by się spawało niż elektrodą :-\

EDIT:
Nadal mi opornie idzie z komponentami i grupami więc wybaczcie.
Uwagi/rady/sugestie??