Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: basia60 w 07 Marca 2015, 19:57:28 czas Polski

Tytuł: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 07 Marca 2015, 19:57:28 czas Polski
wyszperałam taka półeczkę
[smg id=1189]
spróbuje ją odnowić
mam takie narzędzia
[smg id=1190]
może nie będę gorsza od Szefowej  :)
mąż mówi wywal do pieca,bo trochę brudna ale się zawzięłam  :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 07 Marca 2015, 20:10:29 czas Polski
Basiu polecam farby kredowe i wosk
mysle . ze do tej szafki styl rustyklany bedzie super pasowal
i troche decupazu .
np
tak jak na zdjeciu
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 07 Marca 2015, 21:17:28 czas Polski
trochę zdarłam tego syfu,oj aparat muszę kupić...
[smg id=1191]
 a na łączeniach resztki przezroczyste chyba klej,
brakuje wieszaczka a sądząc po resztkach kleju to ja bym chyba lepiej przykleiła
[smg id=1192]
a wieszaczek tak wygląda,przecież ja go nie zrobię,poszukam innych i po kłopocie.... :(
[smg id=1193]
oj,rzucam si z motyką na słońce.
też pomyślałam o decupażu czy teraz jeszcze można go zrobić.przeleciałam pobieżnie o farbach,oj chyba kupię ;D
bo jak dotrzeć szufladkę
[smg id=1199]
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 07 Marca 2015, 21:31:32 czas Polski
Uwierz mi ten mebelek wcale nie jest trudny do renowacji :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 07 Marca 2015, 22:58:31 czas Polski
Półeczka bardzo fajna. Pasuje do stylu rustykalnego.
Basiu dasz radę. Trzymam kciuki! :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 11:56:12 czas Polski
Studio Tata-czy Ty masz doświadczenie w takim odnawianiu ?bo poczytałam o tych farbach klejowych i wosku-niby prosta sprawa ale...czy szafki odnowione tą metodą mogą stać na zadaszonym tarasie oczywiście w sezonie letnim.Niby dach sporych rozmiarów ale deszcz czasem pada prawie poziomo więc może je dosięgnąć.Te farby kredowe to mają być te współczesne czy takie jak kiedyś do mieszania samemu,ciekawe czy jeszcze takie są?  :) a wosk jakiś konkretny....ok,poszukam na Forum o woskowaniu
MetQ,może jakieś podpowiedzi,trzeba zebrać wiadomości przed wyprawą na zakupy bo mam kilka szafek zrobionych przez Henia ale daaaawno temu.Szkoda mi je wywalić bo takich w sklepie nie ma a pracy w nie włożył mnóstwo.A metoda dobra, bo jak się okazuje nie trzeba szlifować nawet lakieru.Jeśli pogawędziłam to sorki  ;)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 08 Marca 2015, 13:03:52 czas Polski
Mówiąc łatwa miałem na myśli że jest to tylko lakier i trochę brudu a nie żadna olejna czy inny syf, od biedy można to troszkę wyczyścić, zmatować i potraktować lakierem.
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 08 Marca 2015, 13:51:27 czas Polski
Basiu
teraz na rynek wchodzi  nowy producent farb kredowych
http://patinastyle-atelier.pl/ (http://patinastyle-atelier.pl/) , Dzwon Pan Darek udzieli Ci wszytskich informacji
dotyczczacych stosowania farb
Sa dobre i co wazne najtansze na rynku
W sobote uczestniczylem w warsztatach  w Gorze Kalwarii , zapewne by Ci sie przydaly
Co do trwalosci , to farby kredowe mozna klasc na wszystkim i potem zabezpieczyc
woskiem , lakierem i czym sobie zamarzysz.


Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 14:01:29 czas Polski
o trwałość a właściwie o wytrzymałość na uderzania np.talerzem,odkurzaczem,wiesz takie normalne użytkowanie nie uszkadza kantów,powierzchni?i jak jest z zabrudzeniami np.brudne paluchy?dzięki piękne za odpowiedź
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 08 Marca 2015, 14:06:01 czas Polski
To zależy bardziej od gatunku drewna, a że sosna miękka raczej jest...
Chodziło tobie raczej o odporność na odpryski i ogólną trwałość pokrycia?
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 08 Marca 2015, 14:09:23 czas Polski
jak pokryjesz lakierem to nic nie ruszy
wosk jest nie doporny  na  goraca szklanke np kawy , czy herbaty
zreszta tak jak politura
za to wosk ma wspaniale satynowe wykonczenie
technika zdobienia mebli farbami kredowymi jest stara jak swiat
Dzwon !
arek pozdr


Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 14:12:16 czas Polski
ok,przygotuję listę pytań i zadzwonię ;D  dzięki
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 14:15:20 czas Polski
najbardziej podobają mi się łebki gwoździ czy śrub po tych malowaniach,niech no to tylko warsztat będzie pusty zaraz się biorę
http://patinastyle-atelier.pl/images/5.jpg (http://patinastyle-atelier.pl/images/5.jpg)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 08 Marca 2015, 14:21:05 czas Polski
he he , BAsiu to kolki drewniane
pamietaj jest taka zasada ciesla unika kleju , stolarz gwozdzi :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 08 Marca 2015, 14:23:52 czas Polski
to kolki drewniane
Przed edycją tamtego posta to były gwoździe :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 16:04:07 czas Polski
prawda MetQ
http://patinastyle-atelier.pl/images/art.2/6.jpg (http://patinastyle-atelier.pl/images/art.2/6.jpg)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 08 Marca 2015, 18:36:37 czas Polski
a to co innego , ...trudno metalowa blache przybic drewnianymi kolkami
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Marca 2015, 18:49:40 czas Polski
Dobre!!! Dać mu wódki... ;D
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 08 Marca 2015, 19:17:50 czas Polski
no to  jeszcze dołożę,żeby Wam było weselej-półkę potraktowałam papierem ściernym,potem "zawołałam Jelenia,tego Białego"coby resztę wymył.Złożyłam w całość żebym mogła szufladki po wyschnięciu wyjąć i poczekam co z tego wyschnie-albo do pieca czyściutki jak pupcia niemowlaka albo poczeka na materiał do odnowy biologicznej.Dam znać co i jak  ;D ;D
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 08 Marca 2015, 19:36:17 czas Polski
"zawołałam Jelenia,tego Białego"coby resztę wymył.
Nie rozumiem  :(
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Marca 2015, 19:38:58 czas Polski
A teraz?
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 08 Marca 2015, 19:42:28 czas Polski
AAA myślałem że może jakaś przenośnia i męża zawołała czy coś  ;D
Dobra nieważne  ;)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 09 Marca 2015, 16:35:32 czas Polski
Ktoś chciał   ;)
[smg id=1202]
[smg id=1206]
[smg id=1203]
[smg id=1207]
[smg id=1209]
[smg id=1210]
[smg id=1211]
[smg id=1212]
Pościerałam ile mogłam ręcznie i jak widać marnie to wyszło ale  ramach nauki już zostawiam.Może wyjdzie jakaś "przecierka"Z farbami kredowymi narazie zabawy nie będzie.
Jeśli można mam pytanie -czym malować teraz aby wyszły słoje ?na końcu  chcę to lakierobejcą pomalować w kolorze jaki mamy w domu
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 09 Marca 2015, 17:55:35 czas Polski
Dlaczego marnie?
Może za słabo, czemu nie użyłaś tej szlifierki?
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 09 Marca 2015, 18:29:24 czas Polski
jak palce odpoczną użyje szlifierki bo tam są jeszcze resztki lakieru  :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 09 Marca 2015, 21:17:22 czas Polski
Basiu , BAsiu , po co tak trzesz ,
lubisz papier i obolale rece ???
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 10 Marca 2015, 17:58:53 czas Polski
Cytuj
lubisz papier i obolałe ręce
to było pierwszy i ostatni ale trzeba na własnej skórze poczuć...
Dobra,półeczka 1 raz pomalowana,jeszcze mokra.Wstyd pokazać ale trudno.Od męża już "mi się dostało ;) nawet nie mów,że u mnie się uczyłaś"

[smg id=1218]     [smg id=1217]      [smg id=1216]

Najlepiej by było ją rozebrać do szlifowania ale to cienkie i tak sklejone,że strach ruszać.Jakby pękła nie byłoby w co wsadzić kołeczków do połączenia.Wiem,można cieniutkie zrobić itd.itd ale to nie dla mnie taka robótka.Acha,wymyślili już narzędzia dla kobiet?bo te Wasze to grube,ciężkie strach do ręki bo szlifują na oślep a potem same dziury  :D
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 10 Marca 2015, 18:02:02 czas Polski
Czym to polakierowałaś?
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 10 Marca 2015, 18:21:53 czas Polski
jakaś lazura..jak będę na dole to sprawdzę,zapomniałam
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 10 Marca 2015, 18:24:54 czas Polski
wyszlo dziwnie  , jak opalane
czy to tylko tak na zdjeciu
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 10 Marca 2015, 18:54:38 czas Polski
tak,wyszło jak opalone,kiepska "szlifierka" ze mnie  :) zobaczymy jak wyschnie jeśli dalej taki to wyląduje w piecu,chyba że uratuje kredowa farba -taki skład znalazłam na domowej roboty farbę  http://www.iheartnaptime.net/chalk-paint/ (http://www.iheartnaptime.net/chalk-paint/)
na stronce, którą podałeś o farbach był tylko e-mail,napisałam o mniejsze porcje może coś zdziałają
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Marca 2015, 21:09:30 czas Polski
Szlifowanie to nie takie proste jak się wydaje...
Dopiero jak się pomaluje jakąś lakierobejcą albo lazurą to widać gdzie powierzchnia jest gładsza.
Polecam przeszlifować p240 miejsca gdzie jest czuć pod palcami szorstkie.
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: basia60 w 10 Marca 2015, 21:32:11 czas Polski
No cóż na błędach trzeba się uczyć.Tak sobie pomyślałam o tym przetarciu papierem,bo szkoda mi palcy bolących,teraz użyję maszyny,chyba można.Poprawie,po drodze zawsze można się czegoś nauczyć,dzięki za pomoc  :)
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: Ewka99 w 12 Lipca 2022, 19:38:05 czas Polski
Zgadzam się, farba kredowa jest wdzięcznym narzędziem przy renowacji różnych mebli. Półka czy krzesła mogą wyglądać jak nowe, a to za sprawą cieniowania i przecierek. Łatwo się ją aplikuje, a dodatkowo meble nie trzeba specjalnie przygotowywać. Farbę kredową można też kłaść na starą farbę, bez żadnego podkładu. Sprzedażą zajmuje się firma Stare na Nowe z Warszawy. O farbie możecie przeczytać tutaj https://www.starenanowe.pl/farba-kredowa-do-mebli.html .
Tytuł: Odp: odnawienie półeczki
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 13 Lipca 2022, 10:18:32 czas Polski
Czytałem wpis i już myślałem że nie spam, ale jednak się  chyba pomyliłem. I reklama i jednocześnie brak szacunku dla uczestników forum bo nawet czytac regulaminu się nie chce.
Ręce opadają.