Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: pajewski w 24 Marca 2015, 20:58:46 czas Polski

Tytuł: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: pajewski w 24 Marca 2015, 20:58:46 czas Polski
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak działa podcinanie w zagłębiarce mafell mt 55?
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Marca 2015, 21:12:02 czas Polski
Jest na forum już opisane ;)
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: pajewski w 25 Marca 2015, 11:42:41 czas Polski
Doprecyzuję pytanie. Cz podcinanie będzie działać jesli wysunę tarcze do pierwszego cięcia 18,3mm. Chodzi o to.że  chcę zamontować urządzenie pod stolikiem,którego blat ma grubość 18mm i chciałbym korzystać z dobrodziejstwa w jakie mafell wyposażył urządzenie czyli z ppdcinania właśnie.
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: cyrulik w 25 Marca 2015, 17:16:14 czas Polski
Nie, funkcja podcinania nie zadziała Ci jak zamontujesz pilarkę pod stolikiem.
Nici z Twojego planu...
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: pawel49 w 26 Marca 2015, 21:35:53 czas Polski
Czyli jak to działa? Bo trochę wątków przeczytałem, a nadal nie wiem do końca.

Ustawiamy niewielką głębokość, robimy przejazd. Potem głębokość zasadniczą, przesuwamy tarczę dźwignią i jeszcze jeden przejazd?
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: kwita w 26 Marca 2015, 22:18:59 czas Polski
...za pierwszym cięciem na gł. ok 3mm przesuwa tarczę o 0,1mm, później tniesz na pełną głębokość i już...
Tytuł: Odp: Podcinanie w mafell mt 55
Wiadomość wysłana przez: cyrulik w 26 Marca 2015, 23:09:20 czas Polski
Pooglądaj na YouTube, są filmy które pokazują jak to działa.
Gdy przestawisz dźwignię na podcinanie to głębokość sama się zablokuje na te 3mm i przesunie się tarcza. Po ponownym przedstawieniu tarcza wraca i tniesz na głębokość jaka ustawiona jest na skali.