Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Pilarki => Wątek zaczęty przez: profes12 w 02 Kwietnia 2015, 12:08:49 czas Polski

Tytuł: Piła bosch GTS 10 XC - tarcza
Wiadomość wysłana przez: profes12 w 02 Kwietnia 2015, 12:08:49 czas Polski
Witajcie, jako że do tej pory z zadowoleniem korzystałem z produktów firmy Globus Wapienica, chciałem do swojej piły Bosch GTS 10 XC, zastosować tarcze do materiałów drewnopochodnych PS310 średnica 250mm, rzaz 3,2mm, grubość 2,2mm, natomiast Bosch stosuje piły o średnicy 254mm, rzaz 2,6mm, grubość 1,6mm.

Czy któryś z użytkowników korzystał z tarczy grubszej aniżeli stosowana przez producenta maszyny, czy pojawiają się w związku z tym jakieś zagrożenia i jakie?

Rozumiem, że wskazania przykładnicy muszę skorygować względem nowej grubszej tarczy, lecz czy jest coś jeszcze.
Tytuł: Odp: Piła bosch GTS 10 XC - tarcza
Wiadomość wysłana przez: cyrulik w 02 Kwietnia 2015, 20:47:59 czas Polski
Klin powinieneś przesunąć bliżej tarczy o te dwa milimetry.
Tytuł: Odp: Piła bosch GTS 10 XC - tarcza
Wiadomość wysłana przez: profes12 w 05 Kwietnia 2015, 00:37:08 czas Polski
Dzięki za informację.