Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: criss128 w 20 Kwietnia 2015, 19:53:54 czas Polski

Tytuł: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 20 Kwietnia 2015, 19:53:54 czas Polski
Chciałbym się pochwalić moimi ostatnimi zakupami na pchlim targu. Może forumowicze potwierdzą czy były to udane zakupy a co :) Udało mi się zakupić:
pilarka jakiś no-name ale wykonany w Niemczech moc 1400W, tarcz 185mm, glębokosć cięcia 65mm, cena 60zł.
stół warsztatowy rozsuwany własciwie sam blat, nogi wykonałem z rusztu świerkowego 30mmx50mm.
stół do pilarki/frezarki wolfcraft bardzo fajny stoli z włącznikiem przymocowanym od przedniej strony blatu z wydaje mi sie oryginalną prowadnicą. Koszt stołu warsztatowego i stołu do pilarki/frezarki 50zł.
Zdjęcia dodaje w załącznikach :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: kwita w 20 Kwietnia 2015, 22:02:18 czas Polski
To jak za darmo...
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 20 Kwietnia 2015, 23:08:05 czas Polski
Kurde no to się obłowiłeś. Za te pieniądze warto bez dwóch zdań :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Pajorek w 23 Kwietnia 2015, 11:11:11 czas Polski
Stół do pilarki - pierwsza klasa. Kilka modyfikacji i będzie służył dłuugie lata :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 27 Kwietnia 2015, 23:35:00 czas Polski
Udało się znów coś ciekawego nabyć, wydaje mi sie że tym razem też opłacalny zakup z targowiska :) Mój warsztat tanim kosztem staje się coraz bardziej rozbudowany :) Wiertarka w dobrym stanie kręci aż miło, wirnik cichutki, brak jakichkolwiek luzów, 2 biegowa, dodatkowo przerobiony kabel zasilający o długości ok 8m!!! Brak tylko dodatkowego uchwytu, co jest znośne, zawsze mozna dopasować od innej wiertarki, to raczej część uniwersalna.

Wiertarka udarowa DWT SBM-810 VT cena 80zł

Opis szczegółowy:
Producent   DWT
maks. średnica wiercenia w drewnie:   40/30 mm
maks. średnica wiercenia w betonie:   20/16 mm
maks. średnica wiercenia w stali:   13/13 mm
moc nominalna:   810 W
waga:   2,8 kg
prędkość obrotowa bez obciążenia:   0 - 1000/0 - 2800 min-1

zdjęcia poniżej :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 06 Marca 2016, 10:37:27 czas Polski
Dawno tu nie pisałem, cały czas kompletuje swój warsztat ekonomicznie lub mozna powiedzieć "po kosztach". Tym razem udało mi sie zakupić na moim ulubionym targowisku kilka narzędzi ręcznych które chciałbym wam zaprezentować :)
Udało mi sie kupic dwa dłutka, znacznik stolarski, młotek stolarski(typ francuski?), pilnik do drewna płaski i okrągły, mała grzbietnica, oraz szafeczka prawdopodobnie na dłuta:) Koszt wszystkich zakupionych przyrządów to 43zł!
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 06 Marca 2016, 10:38:18 czas Polski
zdj cd.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 06 Marca 2016, 11:00:35 czas Polski
młotek stolarski(typ francuski?)

Czy francuski , to nie wiem ,  mam taki i jest to mój  ulubiony  młotek , którym posługuję się od  wielu , wielu lat .Był zakupiony razem z całą szafką narzędziową  poniemiecką  pochodzącą z okresu  II wojny św.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 06 Marca 2016, 11:08:07 czas Polski
Czy francuski , to nie wiem ,  mam taki i jest to mój  ulubiony  młotek , którym posługuję się od  wielu , wielu lat .Był zakupiony razem z całą szafką narzędziową  poniemiecką  pochodzącą z okresu  II wojny św.
sugerowałem się tym: http://do-drewna.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=227
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 06 Marca 2016, 11:21:14 czas Polski
Moja  anegdota związana z tym  narzędziem. ;D

Jestem tak do niego przywiązany , że jak wymieniałem deski na pomoście stawu u klienta i wpadł mi mój młotek do wody >:( to nie dawało mi to spokoju. Na drugi dzień ,zaopatrzony w kąpielówki nurkowałem by go wydobyć , co zakończyło się sukcesem :)
Wynika z tego , że narzędzia  też można " kochać" ;)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 06 Marca 2016, 12:35:29 czas Polski
No jak za darmo
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 06 Marca 2016, 13:54:32 czas Polski
Cześć też lubię takie polowania na pchlim targu.. Jak jestem u teściów w sobotę to staram się przeszukać lokalny tragowisko .Moje zakupy to:
 stolik rozkładany jak twój z 1 postu za 27 zł ze złamaną 1 deseczką ale nogami
Strug metalowy (rosyjski, ukraiński )za 3 zł
Szkoda ,że jest dosyć daleko i jak jadę to nikt nie ma ochoty ze mną chodzić oglądać rzeczy z wystawek...
Kiedyś widziałem piłę japońską  i pluje sobie w brodę, że o nią nie zapytałem .
Tomekz wyjaśnisz dlaczego lubisz taki młotek  , ten drugi koniec ma jakieś szczególne funkcje ? Respekt za poświęcenie . Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 06 Marca 2016, 14:02:55 czas Polski
ten drugi koniec ma jakieś szczególne funkcje

Dawniej gdy pracowało się dużo gwoździami służył do łatwiejszego wbijania  początkowego małych gwoździków, a w ogóle  podoba mi się
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 06 Marca 2016, 14:10:44 czas Polski
To rzeczywiście jest francuski typ młotka. Innych tutaj nie ma, jeśli mówimy o młotkach ogólnego przeznaczenia.
Jego wygląd został ukształtowany przez tradycję. Klin jest po prostu inaczej ukształtowany a służy do tych samych celów co klin w młotkach powszechnie spotykanych w Polsce.
Mam dwa takie młotki i na początku nie mogłem się do nich przyzwyczaić , były inaczej trochę wyważone, ale do wszystkiego można przywyknąć.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 06 Marca 2016, 15:04:51 czas Polski
Cześć też lubię takie polowania na pchlim targu.. Jak jestem u teściów w sobotę to staram się przeszukać lokalny tragowisko .
Ja staram się chociaż raz w miesiącu jechać i szukać okazji :) Powiem Ci szczerze że z kimś do towrzystwa to jest problem, bo ja potrafie nawet dwa razy obejść całe targowisko bo "może coś ominąłem" :) Nie każdy tak lubi.
To rzeczywiście jest francuski typ młotka. Innych tutaj nie ma, jeśli mówimy o młotkach ogólnego przeznaczenia.
Był jeszcze taki młotek do kupienia: http://do-drewna.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=228 ale myślałem że to jakiś młotek do prac blacharskich, a to jednak również stolarski :)
Jednak najbardziej zadowolony jestem z zakupu tego znacznika ECE za 8zł. Jak sprawdziłem na necie ile nowy kosztuje to mnie zamurowało :O
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 06 Marca 2016, 15:57:29 czas Polski
zapraszam na carboot sale w uk:) w każdym większym miescie- u mnie co niedziela:) dziś wpadły sciski irwin  quick grip 300 mm 3 sztuki za 10 funtów:)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 06 Marca 2016, 16:38:19 czas Polski
Ja mam carboot w okolicy w czwartek, sobotę i niedzielę.  Ostatnio wpadły wiertła irwin. Nowy komplet za 4 f i frezy jcb.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 06 Marca 2016, 16:45:14 czas Polski
zapraszam na carboot sale w uk:)
Niestety nie wybieram się narazie do uk :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 06 Marca 2016, 17:43:54 czas Polski
tylko carboot tu jest fajny ...
akwa- w zeszłą niedziele złapałem komplet irwinów do drewna za 5- przepłaciłem:)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Klo w 07 Marca 2016, 19:22:29 czas Polski
Żeby nie zakładać nowego, podepnę się do tego tematu. :)
Dzisiaj w komisie kupiłem imadło 150mm za 29zł. :)

P.S.
Jak Criss128 nie będzie miał nic przeciw, to może w tym temacie będziemy chwalić się zdobyczami? :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 07 Marca 2016, 20:16:51 czas Polski
Cwane to imadło , a cena jeszcze bardziej.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Klo w 07 Marca 2016, 20:57:09 czas Polski
Na razie będzie przykręcane tak, jak założył producent, czyli do blatu.
Docelowo będzie zamontowane pod blatem.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 08 Marca 2016, 16:02:26 czas Polski
criss128- ta skrzyneczka "na dłuta"  jest od zestawu małego majsterkowicza. Mój syn dostał taki od swojego dziadka.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 08 Marca 2016, 17:47:03 czas Polski
criss128- ta skrzyneczka "na dłuta"  jest od zestawu małego majsterkowicza. Mój syn dostał taki od swojego dziadka
Zgadza sie, ale po przerobieniu listwy w środku na same dlutka bedzie jak znalazł
 :)
Jak Criss128 nie będzie miał nic przeciw, to może w tym temacie będziemy chwalić się zdobyczami?
Jestem za :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 09 Marca 2016, 12:40:16 czas Polski
Podziel się adresem tego targowiska, byśmy też mogli spróbować okazji ;) Ja osobiście odwiedzam targowisko na lotnisku w Pruszczu Gdańskim, otwarte w praktycznie każdą niedzielę w ciągu całego roku.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 09 Marca 2016, 12:46:20 czas Polski
criss128 jasna sprawa że nadaje się do przechowywania dłut. Chciałem tylko odkryć tajemnice pierwotnego przeznaczenia, ale widzę że zagadki nie było :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 20 Marca 2016, 13:26:35 czas Polski
Polowanie na Carboot uważam na dziś za zakończone sukcesem, ostrza co prawda nie oryginał i stan nie ciekawy ale się opłacało:)no 55 do kolekcji
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 20 Marca 2016, 13:37:24 czas Polski
Fajny.  Za ile?  :-)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 20 Marca 2016, 13:46:51 czas Polski
jest niekompletny- dałem 20f- kupiłem na półkę:)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Klo w 20 Marca 2016, 14:33:20 czas Polski
kupiłem na półkę:)
Jak nie będzie pasował do wnętrza, to daj znać. :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 20 Marca 2016, 15:19:03 czas Polski
obok 2X no 45,  no 10 1/4, no 78, no 4, 4 1/2, 5,5 1/2 6, 9 1/2,   bedzie wartościowa półka , dziś może dojdzie no 7:)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 20 Marca 2016, 22:50:55 czas Polski
Musisz? No musisz? I tak się nakręca "spirala nienawiści" jak to mówią ;) Zazdraszczam półki. Moja póki co jeszcze nie jest aż tak cenna ;D
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 20 Marca 2016, 23:05:21 czas Polski
będzie dobrze, z czasem przyjdzie więcej, mi już będzie ubywać bo zaczynam cztery kąty stawiać i kasy potrzeba:(
nawet nie mam miejsca i czasu nimi coś zrobić... wolności trochę by się przydało ale za wolność wypłaty nie ma:) i tak błędne koło się zamyka, możesz mieć czas i nie miec co z nim robić, lub możesz nie mieć czasu , a szczególnie nie  na to co byś chciał robić  tylko na to co musisz ...
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 20 Marca 2016, 23:32:14 czas Polski
Oj, Arek skąd Ty mnie tak dobrze znasz (bo trafiłeś w sedno)?
A kasy to dopiero będzie potrzeba jak te cztery kąty będziesz kończył (wiem aktualnie po sobie).
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Miedzinski w 26 Marca 2016, 18:56:52 czas Polski
Ja również jestem na etapie wykańczania domu, do tego ciągle coś w ogrodzie, stolarkę też by człowiek chciał robić, do roboty też trzeba iść i na koniec jeszcze żona jęczy, że mi tylko robota w głowie, i że poświęcam jej za mało uwagi. Także łącze się w bólu panowie.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 26 Marca 2016, 22:41:41 czas Polski
W zasadzie to Marcin "pozamiatałeś" - nic dodać nic ująć. Twój post to dokładnie moje słowa.
Pocieszam się, że jak dożyję do emerytury to może będzie lepiej z czasem :)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 10 Kwietnia 2016, 11:32:54 czas Polski
Tydzień temu znów wybrałem sie na targowisko, tym razem o okazje było trudno. Niestety nie lubie wracać z pustymi rękami, to dwie rzeczy kupiłem, prawdopodobnie nie były to aż tak wielkie okazje, ale jestem zadowolony :) Pilarka łańcuchowa stihl 220 zł, wyrzynarka włosowa 60 zł.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: abyss w 10 Kwietnia 2016, 12:09:56 czas Polski
Car boot sale to loteria. Przynajmniej w Irlandii. Kupuję tam bardzo dużo rzeczy, ale można się naciąć - szczególnie jeżeli nie ma warunków by dobrze sprawdzić narzędzie. Z "kolekcji" moich niezdatnych do użytku sprzętów: dwa powerwash'e - oba miały być pełnosprawne - oba były prawdopodobnie zamrożone i pękły bloki pompy wody - niezdatne do użytku. Znajomy kupił wiertarkę, nawet podobno sprawdzał - także miała być ok. Okazało się, że po przełączeniu kierunku obrotów wrzeciona nie da się wrócić do poprzedniego kierunku bez rozbierania - blokuje się. Jednak sam kupiłem trochę różnych narzędzi z których jestem zadowolony. Ręczny "czołg" do szlifowania, UPS (z uszkodzonym akumulatorem - ale to było jasne), pistolety do klejenia, wiertła, frezy, sprzęt ogrodowy etc. Trzeba być tuż po otwarciu targowiska, czyli u nas około 8-ej. Najlepiej szukać kobiet wyprzedających rzeczy które są pozostałością po np. synach którzy wyjechali z domu albo stoisk "charity" gdzie ludzie oddają już nieużywane rzeczy na cele dobroczynne - zwykle mają tabliczkę na jaki cel zbierają. Często daję tam trochę drobnych ekstra :)  Natomiast handlarze potrafią mieć ceny wyższe niż za analogiczną nową rzecz w sklepie. Niezłe są też wyprzedaże likwidacyjne sklepów (ale trudno na takie trafić) i posezonowe obniżki z wycofanych kolekcji (np. nowa akumulatorowa wkrętarka za 5 Euro).
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 24 Kwietnia 2016, 17:12:33 czas Polski
dziś trafiłem takie dłuto- po długosci(prawie 50 cm) sądzić mozna że do toczenia, rączka i pierścień mówią było pobijane więc , to jakieś ciesielskie? sygnowane isaac greaves shieffield
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 25 Kwietnia 2016, 09:34:32 czas Polski
strugnica na
http://allegro.pl/zabytkowy-stol-stolarski-i6150136599.html
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 25 Kwietnia 2016, 12:59:45 czas Polski


sygnowane isaac greaves shieffield

W Anglii Często trafiają się narzędzia stolarskie robione przez miejscowych stolarzy kilkadziesiąt lat temu.  Strugi,  dluta czy przyrządy miernicze.  Samorobki ale często wiele lepsza jakość niż dzisiejsze w sklepie
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 25 Kwietnia 2016, 13:10:55 czas Polski
Akurat Issac Greaves Sheffield to nie samoróbka stolarska , to była firma produkująca min. dłuta , strugi . Czasem na Ebay'u można trafić na te narzędzia. Niestety ich wiek często wyklucza ich efektywne wykorzystanie , nie wiem jak z tym dłutem ale strugi to już raczej tak. Jest zresztą taka opinia ( spotkałem się z takową na stronie opisującej historie Stanley'ów) ,że np. strugi z przed II wojny nie powinny być raczej używane. Mają wartość zabytku i dekoracyjną.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: aramis44 w 14 Maja 2016, 22:14:32 czas Polski
To i ja się podepnę.
Po dzisiejszym polowaniu (planowałem "ustrzelić" jakiś spustnik, niestety ulewa rozgoniła towarzystwo...) przywiozłem do domu:
korbę z grzechotką (25zł) - stan niemalże idealny, grzechotka sprawna, zero rdzy, uchwyty nie popękane.
grzebień do gwintów (3zł) - idealny
cyrkiel (10zł)
strug gładzik (5zł) - popękany, ale kupiłem w celu przeszczepu noża (z odchylakiem) - może po prostu zrobię sobie spustnik :)
strug kątnik? ze skośnym ostrzem (10zł)

Ten ostatni ma ciekawy nóż - ostrze ma dwie krawędzie tnące - dolną i boczną. Do czego mógł służyć? Na zwykły kątnik jest o wiele za szeroki - pozioma płaszczyzna cięcia ma około 40mm.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 15 Maja 2016, 09:08:37 czas Polski
Aramis - to jest strug do krawędzi płycin. Szukaj "panel raising plane". Bardzo użyteczne narzędzie.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: jara w 30 Maja 2016, 16:31:00 czas Polski
A mi się udało kupić śrubę trapezową za 64 zł do imadła stolarskiego dł. 54cm.
http://allegro.pl/sruba-trapezowa-i6224061175.html
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 17 Sierpnia 2016, 22:48:20 czas Polski
Dzisiaj moje nabytki z soboty:)
(http://i63.tinypic.com/2u549d4.jpg)
Strugi 2x5zł
Dłuto 2zł
Ścisk 5zł
Ośnik( nie wiem w zasadzie jak to nazwać i do czego to ma służyć) 15zł

Proszę o pomoc w jakim celu stosowane było to ostatnie narzędzie z mojego zdjęcia? :D
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 17 Sierpnia 2016, 22:54:18 czas Polski
A nie służyło przypadkiem do korowania??
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 17 Sierpnia 2016, 23:39:49 czas Polski
Ośnik do korowania
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: draax w 04 Września 2016, 18:10:05 czas Polski
(https://photos-4.dropbox.com/t/2/AADxULnExv4wETPJTY0sl2ZZ4V7aRm2XBJqtwnykdcgBKA/12/29923257/jpeg/32x32/1/_/1/2/IMG_20160904_174527.jpg/EPLCxBYYpBsgAigC/faYgY_-muZib2XXku5mPmS9Th-TdV7vnZdSEHkVxUiI?size=1280x960&size_mode=3)

Targowisko w Kiermusach. Wspolczesny, drewno i ceramika. Mieli pieprz jak szalony!

A i jeszcze strug :) prawdopodobnie radziecki, jedyna sygatura jaka ma to B w rombie. Stopa dlugosci 35cm. Czy ktos madrzejszy bedzie w stanie powiedziec kopia jakiego Stanley jest ten strug? Wyglada na to, ze wszystkie stare strugi to kopie jakichs Stanley.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 04 Września 2016, 18:14:22 czas Polski
Nie widać fotki :(
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: draax w 04 Września 2016, 18:32:47 czas Polski
Szlag! nie moge juz modyfikowac postu. Oto i one:
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 04 Września 2016, 18:35:24 czas Polski
Ten strug z literą B to pewnie zdzierak produkcji ukraińskiej ,alternatywa Stanley'a 40 dawno nie produkowanego już struga zdzierającego. Jeżeli nóż ma lekko łukowate ostrze to , to jest to.
@Łukasz G. kiedyś o nim pisał.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: draax w 04 Września 2016, 18:43:07 czas Polski
Dzieki! zaciekawil mnie bo ma sruby do regulacji ostrza, wiec pomyslalem ze musi byc nieco lepszy niz takie bez ;) Zobaczymy jak sie bedzie spawowal.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 04 Września 2016, 19:06:34 czas Polski
U mnie z narzedziami byla lipa dzisiaj, ale zyskalem towarzysza do warsztatu;D

Pewnie wielu z was go pamieta?;) jak ma na imie ta bestia;)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 04 Września 2016, 20:17:08 czas Polski
Dobrze pamiętałem ( sprawdziłem w Wikipedii) to jest Misza , maskotka olimpiady w Moskwie, Rany , to było 36 lat temu. Byłem wtedy z narzeczoną , a obecną moją Żoną, na Węgrzech. Nie było czasu na oglądanie - była to chyba jedyna olimpiada jaka w ogóle mnie nie interesowała. Pamiętam z niej tylko skok Kozakiewicza ale to też tylko z powtórek.   
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: draax w 04 Września 2016, 20:57:16 czas Polski
a juz mialem pisac Jozef Stalin ;-)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 04 Września 2016, 22:51:55 czas Polski
Tak jest, Krzysiek wygrał konkurs na rozpoznawanie radzieckich maskotek. Gratuluje;D. W nagrode przysle pocztowke z Jugoslowacji:P
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 05 Września 2016, 08:24:39 czas Polski
Byłem wtedy z narzeczoną , a obecną moją Żoną, na Węgrzech. Nie było czasu na oglądanie - była to chyba jedyna olimpiada jaka w ogóle mnie nie interesowała.
;)
Nie było telewizorów na Węgrzech ? :o
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 05 Września 2016, 08:46:48 czas Polski
No właśnie nie było.
To był wyjazd w ramach jakiegoś studenckiego hufca pracy. Pracowaliśmy w spółdzielni produkcyjnej na jakiejś zapadłej wiosce węgierskiej, której nazwy nie pomnę. Kwaterowaliśmy w wiejskiej szkole i telewizor był w szafce zamkniętej na klucz. Kto by tam zresztą oglądał telewizję, zaraz po pracy urzędowaliśmy w miejscowej gospodzie, w której gruba barmanka rozlewała rozlewała piwo z węża zakończonego kranem do kufli ustawionych na tacy , podobnie rozlewała wino do wysokich szklanek.
No a potem to już wiadomo ... sen i rano do pracy . Taki rytm przez trzy tygodnie poza niedzielami. Pracowaliśmy też w soboty ale kończyło się na tym ,że usłużny Węgier na rozklekotanej Panonii z koszem dowoził ciągle nowe butelki z palinką z miejscowego sklepu .
Takie to były czasy.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 29 Listopada 2016, 20:19:24 czas Polski
Moje ostatnie zakupy :)
https://drive.google.com/file/d/0B1Tc8RWArJ67azlEY2hMMmUwSFE/view?usp=sharing
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: criss128 w 01 Lutego 2017, 11:26:04 czas Polski
Cieszę się że temat sie przyjął i też wrzucacie tu swoje "upolowane" narzędzia. To pokazuje, że z odrobiną cierpliwości i szcześcia można kupić perełki za niewygórowane pieniądze. Ja ostatnio mam mało czasu na poszukiwania ale wcześniej kilka ciekawostek udało sie wychwycić.
Stół warsztatowy z dwoma imadłami, niestety zgnity blat...-100zł
Pilnik elektryczny Black&Decker-30zl
Walizka aluminiowa(systainer do zagłebiarki Parkside)-50zł
Mam jeszcze pytanie odnośnie stołu, szczeki imadeł chce wymienic na litą debine, natomiast odnośnie blatu wymieniać go całkowicie, czy np obłożyć cienką sklejką albo laminowanym mdf?
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: wronks w 01 Lutego 2017, 12:39:26 czas Polski
Stół warsztatowy z dwoma imadłami, niestety zgnity blat...-
natomiast odnośnie blatu wymieniać go całkowicie, czy np obłożyć cienką sklejką albo laminowanym mdf?
Jak zgnił to wymień.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 01 Lutego 2017, 13:49:07 czas Polski
Blat wymień. Zrób nowy z dwóch warstw sklejki 18 mm.
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 25 Marca 2017, 11:46:50 czas Polski
Dzisiaj byłem na targowisku. Oprócz masy dłut i strugów których nie mogłem zakupić :-( były różne inne ciekawe przedmioty.

Udało mi się zakupić frezarke do ciastek za 15f

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170325/5345c408d609d2b18b600d5901b0dbd0.jpg)

I kilka ściskow za 3f

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170325/7026ee1fd52198cdec0a068eaceedcde.jpg)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 28 Marca 2017, 20:12:34 czas Polski
A oto mój dzisiejszy nabytek: dłuto do gniazd za 4 zł.Ma wybitną cechę  z podpisem JPA. Ktoś moźe podpowiedzieć kto jest producentem?
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: Klo w 29 Marca 2017, 19:33:26 czas Polski
Prawdopodobnie nie "J.P.A", tylko "I.P.A":
http://www.holzwerken.de/museum/hersteller/arns.phtml (http://www.holzwerken.de/museum/hersteller/arns.phtml)
Tytuł: Odp: Ciekawe zakupy na targowisku.
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 29 Marca 2017, 23:51:56 czas Polski
Dziękuję Ci dobry człowieku. Motyw na dłucie jest ten sam, a co do napisu to jeszcze jutro popatrzę.Pozdrawiam. W