Forum stolarskie Domidrewno.pl

Maszyny stolarskie => Okleiniarki => Wątek zaczęty przez: Lirorobert w 02 Maja 2015, 13:17:03 czas Polski

Tytuł: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 02 Maja 2015, 13:17:03 czas Polski
Witam.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem przenośnej okleiniarki do okleinowania krawędzi płyt. Działa super i nie ma z nią problemów, ale do pełnej satysfakcji brakuje mi, aby wykończenie było na najwyższym poziomie.

I tutaj moje zapytanie.
Jestem właśnie w trakcie wykonywania kilku szaf. Materiał to płyta której brzegi postanowiłem zaokleinować okleiną PVC a dokładnie ABS.
Gróbość 2mm. Czy macie może jakieś porady w jaki sposób profesjonalnie obciąć naddatki okleiny? Mam już pewne rozwiązania z którymi będę chciał się z Wami podzielić w najbliższym czasie. Z moich poszukiwań na internecie nie wynikło nic (może źle szukałem) i wygłąda na to że temat jest trudny i wszyscy go unikają.

Pozdrawiam

Lirorobert
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 02 Maja 2015, 14:26:21 czas Polski
Frezarka najpierw zbierasz na prawie zero z płaszczyzna blatu
Następnie frez R=2 zaokrąglasz krawędź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 02 Maja 2015, 15:10:54 czas Polski
http://forum.domidrewno.pl/plyty/obrzeza-pcv-patent/ (http://forum.domidrewno.pl/plyty/obrzeza-pcv-patent/)
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 02 Maja 2015, 16:52:01 czas Polski
Dzięki "Pragmatyczny Przemku" za poradę. pomyślę nad tym pomysłem, ale przy dziesiątkach metrów okleinowania dwókrotny przefrezowanie wiąże się albo z podwójnym przezbrajaniem frezarki, albo z potrzebą  posiadania drugiej frezarki.


Dzięki "Keleven" za link. nie wiedziałem że temat był poruszony w innym wątku.
Pozdrowienia z Krakowskiego Grodu.

Jako że jestem zdesperowany aby znależć rozwiązanie szybkie i profesjonalne, będę poszukiwał i nie omieszkam zamiesić go w tym wątku.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 02 Maja 2015, 18:32:25 czas Polski
Ja w pracy używam dwóch frezarek ofk 500 do zbierania na płask i drugiej festoolowej do zaoolraglania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 02 Maja 2015, 22:09:36 czas Polski
A jaki frez do zbierania na płasko?
Słyszałem że łożysko potrafi sie klejem zatopić i stanąć
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 07 Maja 2015, 02:08:04 czas Polski
Dzięki za poradę.
Przetestowałem dzisiaj i jest super. Użyłem frezu bez łożyska no i nie ma problemu.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 12 Grudnia 2015, 14:39:49 czas Polski
Witam.
Chciałęm podzielić się moim sposobem na obcinanie okleiny o grubości 2mm.
Przy niewielkim nakładzie w dodatkowy osprzęt można uniknąć kupowania kolejnej nietaniej maszyny przy jednoczesnym uzyskaniu super efektu.

mam jeszcze w zanadrzu dwa sposoby ale to wkrótce. Muszę najpierw nagrać



PS. Czy ktokolwiek wie glaczego czasami w poście jest tylko link do filmu a czasami okno pokazujące klatkę z filmu i opcję "play"
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 12 Grudnia 2015, 14:44:24 czas Polski
Kwestia HTTP a nie https przy wklejaniu lunku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 12 Grudnia 2015, 15:34:58 czas Polski
I bądź tu mądry.

Dzięki
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 02 Czerwca 2017, 07:15:51 czas Polski
Kokejny sposób na 2mm okleinę.
Ostre długo i bardzo cieply dzień.
Jak zimno to się nie da.


Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 02 Czerwca 2017, 08:35:41 czas Polski
Idzie jak burza :)
Tytuł: Odp: Okleina PVC, ABS - wykańczanie.
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 02 Czerwca 2017, 08:40:23 czas Polski
Strasznie hipnotyzujący filmik, przez ten 'wiór'