Forum stolarskie Domidrewno.pl

Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: Mariusz Płaszczyk w 03 Maja 2015, 11:34:13 czas Polski

Tytuł: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Mariusz Płaszczyk w 03 Maja 2015, 11:34:13 czas Polski
Cześć!
Dziś pokażę Wam jak zrobić, żeby coś co nie jest z drewna wyglądało tak, jakby było :)

https://www.youtube.com/watch?v=7E3l7P8aALo (http://www.youtube.com/watch?v=7E3l7P8aALo#ws)
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Klo w 03 Maja 2015, 11:55:24 czas Polski
Ekstra!!!
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Maja 2015, 12:31:16 czas Polski
Dawniej w ten sposób malowało się również lamperie ścienne , jednak Tobie bardzo fajnie udało się stworzyć głębie   i wygląda to naprawdę ciekawie  :)
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 03 Maja 2015, 13:11:13 czas Polski
Ładnie.
Podaj jeszcze jakie farby użyłeś na poszczególne warstwy - co poklei jest robione ?
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Maja 2015, 13:13:55 czas Polski
Mistrzowska robota :)
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: robinson w 03 Maja 2015, 13:50:19 czas Polski
dawniej do był wałek ale wzór by się powtarzał
a tu wzór za każdym razem inny co to za przyrząd  zrób fotki z bliska
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Jake28 w 03 Maja 2015, 14:29:22 czas Polski
No kolego szacunek tez próbowałem tej metody ale moje rezultaty były mało zadowalające. Ciekaw jestem jakich farb używasz ja kupilem aplikator i bejce ZAR. Oczywiscie na ich filmach(https://www.youtube.com/watch?v=nEFyv1-kEng (https://www.youtube.com/watch?v=nEFyv1-kEng) ) wyglada to rewelacyjnie
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Mariusz Płaszczyk w 04 Maja 2015, 01:23:06 czas Polski
Dzięki. Ten aplikator ZAR jest trochę przereklamowany a przede wszystkim - mały.
Co do farb - ja użyłem podkładu antykorozyjnego, a następnie farby akrylowe.
Problem jest taki, że te farby bardzo szybko wiążą się ze sobą, trzeba wprawy i się uwijać z tym, bo w przeciwnym wypadku słoje będą zamazane.
Podobno można używać dowolnych farb, jednak ja bardzo lubię farby wodne, stąd mój wybór.
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 04 Maja 2015, 11:01:41 czas Polski
A użyłeś  na koniec  jakiegoś lakieru  bezbarwnego zabezpieczającego ?
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Mariusz Płaszczyk w 04 Maja 2015, 18:41:51 czas Polski
właśnie jestem na etapie kombinowania jaki lakier użyć...
Myślałem na poliuretanowym ale drogi jest.
Tytuł: Odp: Słojowanie
Wiadomość wysłana przez: Jake28 w 07 Maja 2015, 18:13:18 czas Polski
Dokładnie wydaje mi się, ze aplikator powinien być troszkę szerszy. Za to zaprzyjaźniłem się z ich bejca, która według mnie jest dość dobra.