Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Inne => Wątek zaczęty przez: karski w 10 Maja 2015, 12:24:17 czas Polski

Tytuł: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: karski w 10 Maja 2015, 12:24:17 czas Polski
Witam,
nie jestem pewny czy to odpowiedni dział, ale lepszego nie znalazłem.
Mam pytanie: jak - nie posiadając profesjonalnego narzędzia do wycinania "szpar" w brzegach sklejki - mogę solidnie i ładnie (równo) połączyć brzegi dwóch sklejek 8mm, wys. 100cm pod kątem 140 stopni?
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Maja 2015, 12:26:44 czas Polski
Najlepszy sposób to weź butelkę piwa i idź do sąsiada z pilarką ;D
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: karski w 10 Maja 2015, 12:36:05 czas Polski
Uciąć utnę (dałem zły tytuł :( ) ale chodzi mi o trwałe połączenie obu powierzchni, tak aby zakończenia (kąty) były ładne a obie sklejki połączone brzegami pod kątem 140 stopni.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Maja 2015, 12:40:05 czas Polski
Obawiam się że nie mogę Ci pomóc, gdyż Cię nie rozumiem.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: karski w 10 Maja 2015, 12:47:16 czas Polski
Już wyjaśniam. Załączam obrazek jak ja to widzę. Widok obu sklejek z góry, chodzi mi o miejsce połączenia, aby było trwałe i ładnie wyglądało na zewnątrz (szerszy kąt). Pytanie jak to połączyć, bo ani kołkami, ani wkrętami... nie mam pomysłu.

Sklejki mają stanowić zabudowę do orurowania na ścianie.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: Filip w 10 Maja 2015, 12:57:30 czas Polski
Dopasuj od tyłu listwę z tym kątem. Całość skręć, sklej, cokolwiek.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 10 Maja 2015, 12:59:51 czas Polski
Jak by można było ,to od strony wewnętrznej wkleić drewniane wstawki ,o takim samym koncie, łączące obie sklejki.Lub może jakieś metalowe (ciesielskie)blachy wygiąć , przykręcić ,maskując wpuszczone łby śrub szpachlą .
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Maja 2015, 13:05:55 czas Polski
Kołki dać na wylot i resztki uciąć np piłą japońską lub zwykłą płatnicą.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: prezio w 10 Maja 2015, 14:16:15 czas Polski
Napewno przyciaz brzegi pod katem 20st.
Ja bym pomyslal o wpustach - ale to kwestia podejscia - duzo zabawy.
Od srodka dobrze by bylo dac wsparcie podtrzymujace.
Chyba ze zalezy ci na czystej stronie wewnetrznej to od zewnatrz mozna podac klocki z tym samy katem
Wszystko zalezy od tego co to ma byc - czy estetycznie czy solidnie.
Tytuł: Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
Wiadomość wysłana przez: karski w 10 Maja 2015, 14:24:54 czas Polski
Fajnie, dzięki wszystkim za rady i pomysły. Płyty złączę albo metalowymi łącznikami albo listwami. Pomysł na całość już mam, chodziło mi tylko o to łączenie - ale teraz już wiem co i jak. Dzięki :)